| Anonimul1121 a întrebat:

Credeti ca e bina sa-mi las iubitul sa ma pipaie pe tate si pe fund?

57 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

De pe la 16 ani in sus manifestarile astea sunt foarte ok, pana la urma sanii si fundul unei fete sunt punctele de atractie fizica principale, pe ce-ai vrea sa te pipaie? pe unghii?

| c0nstant1n a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

"De pe la 16 ani in sus manifestarile astea sunt foarte ok" - doar o opinie. Incerci sa o faci sa para ca o norma de conduita sociala. Tutorii unei fete de 16 ani te pot da in judecata daca le strici fata si tu sa faci de la 3 la 10 ani puscarie si sa-ti pui parintii sa plateasca daune morale familiei ei.

"pe ce-ai vrea sa te pipaie? pe unghii?" - se punea problema daca este bine ca o fata sa fie mangaiata, nu ce parte a corpului sa fie mangaiata. Faci o diversiune sa Iei atentia de pe importanta problemei ridicate.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru c0nstant1n):

Daca fata are 16 ani impliniti in opinia mea e o varsta foarte ok de la care sa-ti incepi viata sexuala. Dar nu stai ca vine greece cu ce-a cules de pe net sa ne spuna a mia oara, deci o scutesc de deranj, ca vezi doamne nici mai devreme nici mai tarziu niste specialisti au determinat ca aparatul genital feminin e complet maturizat la 17 ani jumatate.

E absolut irelevant ce rahat vor tutorii unei fete de 16 ani din moment ce legea specifica foarte clar varsta de la care se poate face sex consimtit fara implicatii legale, documenteaza-te daca esti asa de inteligent, de asemenea legea spune clar ca NU constituie infractiune de sex cu minori daca partenerul are maxim cu 3 ani mai mult decat minorul. O gasesti si legea asta daca stii sa cauti pe google.

Restul ca vreau eu sa para nu stiu ce, cred ca mai bine iti revizuiesti comportamentul si nu mai bate campii punandu-mi vorbe si intentii in gura si minte. Vad ca te-ai luat de toti. Informeaza-te mai intai si nu mai abera.

Daca tu vrei sa ramai virgin pana la 50 de ani e fix problema ta.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Hai sa concluzionam fara ca acest reply sa mai fie legat de vreun alt utilizator ca vad ca avem probleme grave de perceptie.

- Am spus si repet ca in opinia mea de la 16 ani in sus e ok sa iti incepi viata sexuala. Asta include si pipait. Orice persoana normala care arata afectiune si tandrete persoanei iubite il/o va pipai cand se saruta, cand se imbratiseaza sau in timpul preludiului si actului sexual

- legea spune clar ca 15 ani e varsta de la care un minor isi poate da consimtamantul pentru un act sexual

- problemele vin dintr-o perceptie voit directionata si distorsionata prin niste presupuneri cu scopul unor utilizatori de a-si promova frustrarile sau conceptiile bazate pe niste premise false si anume

- premisa ca utilizatorul care a pus intrebarea are mai putin de 15 ani. nu spune nicaieri nici macar ca are sub 13 ani dar cei care vor sa promoveze o moralitate desantata fac aceasta presupunere in scopul unei dezbateri cu aspect de mahala

- premise false privind infractiunile prevazute de lege si definirea lor. in momentul in care vrei sa duci discutia in directia curvasarelii si perversiunilor, amestecul asta gen ciulama de termeni si alegatii servesc perfect demonstrarii faptului ca toata povestea asta e de fapt o perversiune.

N-avem absolut nici o data decat o intrebare extrem de scurta daca e bine sa-si lase iubitul s-o pipaie pe sani si fund. Un lucru absolut normal intre iubiti. Nu e nici exhibitionism, nici sex, nici perversiune, n-avem date sa spunem c-ar fi abuz sau cine stie ce, totul e rezumat la niste pipaieli care au surescitat unele spirite.

Din moment ce nu doar eu am zis ca dupa varsta de 15 ani ce face fata cu iubitul ei e problema ei atat timp cat se respecta legea nu e absolut nici o problema.

Restul sunt niste aberatii sinistre bazate pe niste prezumtii menite sa sustina ideea ca toti adolescentii sunt niste depravati si exista printre noi niste justitiari care au impresia ca pot determina pe oricine la castitate pana eventual la varsta de 40 de ani.

Daca cea care a pus intrebarea are sub 15 sau mai rau sub 13 ani e problema ei, eu (repet) i-am spus clar ca dupa 16 ani e ok sa faci ce doresti cu iubitul. Si adaug daca e necesar si ce e pregatita sa faca. N-o oblig i-am dat un sfat perfect in concordanta cu legea.

Hai la revedere ca nu mai am chef de mahalageala.

| Pricked a răspuns:

Evident că da.
Şi nu numai pe iubit, lasă-i şi pe alţii.

| c0nstant1n a răspuns (pentru Pricked):

Tu cand ti-oi gasi iubita, vezi ca dau pe la tine sa ne jucam cu fundul si cu sanii ei. Vezi ca mai iau doi trei tovarasi cu mine. Da-mi de veste. Ne intelegem noi

| Mussette a răspuns (pentru Pricked):

Fata a intrebat ceva serios. Tu crezi ca-s toti si toate "zombalau" la minte ca sa asculte un asa sfat?!

| Pricked a răspuns (pentru Mussette):

Dacă mai primesc un reply de la tine, mă sinucid.
Mă sinucid, mussette. Doar nu vrei să mă ai pe conştiinţă.

| Pricked a răspuns (pentru c0nstant1n):

N-o să am niciodată iubită, neneacarecomenteazălatoaterăspunsurile.

| Mussette a răspuns (pentru Pricked):

Deci daca nu te mai vad pe TPU o sa te am pe constiinta. laughing kiss

| Pricked a răspuns (pentru Mussette):

Te-ai prins, pisicule.

| Mussette a răspuns (pentru Pricked):

Mai bine ma faci pe mine iubita ta. Eu nu ma supar sa mai simt si alta atingere uneori. Misto codita de motanel! smug blushing

| Pricked a răspuns (pentru Mussette):

Miau

| Mussette a răspuns (pentru Pricked):

Crrr! Miu!batting eyelashes

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru c0nstant1n):

Aberezi si bati campii ca sa te afle in treaba. Era vb de iubitul care-si pipaie iubita nu de pipaieli in grup. Vezi ca tu esti cel care aduce in discutie povesti perverse.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

E foarte bine zic eu.

Răspuns utilizator avertizat
| Mussette a răspuns:

Daca il lasi sa te pipaie, va pulsa si in scurt timp va vrea sa faca dragoste cu tine, iar tu vei ceda, precum si la pipait. Tu sti mai bine ce vrei de la el si de la relatie. Totul depin de varsta ta, a lui, de relatia voastra si de ce vrei de la viitor si de personalitatea fiecaruia. Poti ceda din prima si relatia sa dureze, sa tina sau poti astepta pana te mariti si relatia sa mearga. happy
c0nstant1n are dreptate. el ti-a explicat mai detaliat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai sub 15 ani, nici macar prin gand sa nu-ti treaca decat un singur lucru: ca risti sa ajungi o victima de care profita cineva.

Daca ai 15 ani impliniti, este alegerea ta, doar ca d ela mangaiere se ajunge inevitabil in scurt timp si la sex, si cum prieteniile de astazi nu tine, o sa-l pierzi si vine intrebarea:

Ce o sa-i daruiesti adevaratului iubit care vrea sa ramana cu tine pe viata?
Un trecut in care cineva a profitat de tine?

| c0nstant1n a răspuns (pentru anonim_4396):

Yes! mai exista oameni cu capul pe umeri pe pamant. Dumnezeu sa te pastreze asa cum esti, suflet bun! >big grin

| CatelusaCuParulCret a răspuns:

Depinde cati ani ai. Si sa nu pari obsedata cand o faci. laughing

| ShadoWCrist a răspuns:

De ce nu?! Tie nu-ti place?! laughing

| dana12848 a răspuns:

Da fata mea laughing))

| c0nstant1n a răspuns:

Oho. imi dai funda ca am ce spune din experienta

Sa inteleg ca esti virgina si minora si nu esti sigura unde duce treaba asta cu pipaitul.
Uite, eu o sa construiesc o concluzie si la final vin cu o solutie.

EXPOZITIA:
Incep cu o povestioara personala: Acum o luna am cunoscut o fata de la medicina, anul I. Venea din Bucuresti la parinti cu acelasi maxi cu mine. O ora jumate am avut timp sa ii arat ce interesant sunt. Cand ne-am dat jos, m-am oferit sa o conduc. In fata scarii blocului, parca nu ne mai venea sa plecam nici unul, si ne-am luat in brate sa ne pupam de ramas bun. Fara sa lupt sa ma abtin, am dat s-o sarut cand am facut asta, dar am ajuns cu buzele pe gatul ei cand s-a ferit si am mangaiat-o pe spate (sa testez reactiile ei mai mult si poate si din orgoliu sa vad ce pot, nu din intentie clara pentru ceva, lucru pe care mi-l reprosez). Nu m-am asteptat insa sa o vad ca incepe sa tremure toata si sa se faca ghemotoc la pieptul meu, sa-si incordeze picioarele sa stea batz in loc, repetandu-mi ca de ce am facut asta (repet, doar pentru ca am atins-o pe spate si am pupat-o pe gat).
N-am insistat, mi-am zis ca nu stric femeia altula (era virgina) pentru ca a mea sigur nu avea cum sa devina: nu ne intelegeam ideologic, era doar fermecata de inteligenta mea si mie nu-mi place cand lansez argumente sa creez o senzatie nu o schimbare in conceptele oamenilor. Eu vr0iam (de la "vRerea mea" nu de la "voie") sa raman macar cu o amica care sa ma valideze in fata altor fete si eventual sa ma introduca in anturajul ei sa cunosc oameni noi), asa ca am plecat.

Deci, doar de la atat, se poate ajunge la atat. Pentru un barbat, astea sunt semne clare ca trupul spune "sunt pregatita" si ca constiinta ei spune "zi-mi parola". Cu siguranta oricine altcineva in locul meu ar fi profitat, si s-ar scuti de sutele de mesaje in care imi reprosa un singur lucru de fapt, ca am "sedus-o si abandonat-o" ca in filme (fara sa vreau).
Acum... Imagineaza-ti de la tate si fund unde s-ar putea ajunge. Deja vorbim de manute pe sub hainute :->

Tu trebuie sa ai un exercitiu sa-ti pazesti bine inima si sa te feresti de ipostaze de genul, nu sa incerci sa rezisti stimulul si sa combati ce simte inima (Ca n-ai cum. Daca ti se pune pata, inima oricum castiga batalia cu creierul in final, creier care nu ii poate oferi nici o concluzie. Inima trebuie sa simta ea sa se convinga).

Asa ca problema devine ca si aceea cu fumatul: ce te faci cand nu mai poti sa spui "nu" si ce te faci cand incepe sa "te manance" sa up-gradezi "drogul"? Intelegi aluzia?

Apoi mai e o variabila. Ca si ala o sa se aprinda si mai tare cand o sa vada ca ii dai "acces" (la fel cum eu eram super "tare" cand am vazut-o pe ea super "moale" la pieptul meu doar din atat, cand ma intreba "de ce am facut asta" - crede-ma ca daca nu aveam o constiinta, vai! o saltam in brate si o tranteam de zid la modul cel mai pasional sa vad ce iese din ea).

Deci ajungeti sa va corupeti reciproc, unul pe celalalt, si iubitul face pasi suficienti de marunti cat sa treaca de constiinta ta sa nu fie refuzat, pana cand te obosesti sa mai ti cont ca esti pe pamant (si ca maine o sa fi din nou in realitate, probabil la scoala, unde o sa trebuiasca sa raspunzi la ore, nu sa te gandesti la prostii - apropo de ce unele fete care dau de "flaut" se lasa de carte. E worst case scenario pentru parintii tai drumul asta)

Si in fine, ajungi deci sa gusti din placerea, atat cat poti sa gusti fara sa se rupa ceva din tine. O cunosti. N-ai cum s-o mai uiti. E "acolo". Poti sa regreti ca ai ajuns s-o cunosti, memoria acelei placeri nu dispare. (E la fel cum eu regret ca am cunoscut placerea de a fuma o tigara: chiar nu aveam nevoie sa stiu, acum dau 4 milioane jumate pe luna la British American Tabaco ca sunt bou)

Si stai ca nu e tot. Toate se tin lant si merg de la sine. Pentru ca l-ai aprins pe iubit, acuma ala nu o sa mai aibe rabdare nici el. Si te trezesti apoi ca iti da ultimatum: sa o faci cu el ca sa ii demonstrezi ca il iubesti (in loc sa iti demonstreze el tie ca te iubeste, prin abstinenta, asa cum e normal).

Ce faci? Ii spui si tu "iubitule, dar macar mai da-mi timp pana la revelion sa ma simt mai pregatita?" cum face si acea categorie de fete din care nu vrei sa faci parte?
In acest moment oricum nu mai gandesti rational. E ceva de genul, de cand a dat ultimatumul poti sa incepi sa iti faci griji daca nu cumva iubitul tau sta cu tine numai pentru sex. Pentru ca e clar ca ce va tine impreuna este doar conditia ca intre voi sa fie sex.
Dar ca sa sa adormi constiinta ta (inima vrea sex) incepi sa fi super indulgenta cu comportamentul lui, sa visezi ca iubitul tau tine la tine si te iubeste si ca ca voi o sa fiti cuplul exceptie, dar adevarul este ca... tu ai pierdut orice grad de certitudine in relatie. Si baiatul care l-ai cunoscut la inceput, l-ai pierdut, el devenind devine doar o masca in spatele careia "o fiinta" insetata dupa sex se ascunde, si tu cu acea "fiinta" ai semnat contract, ca sa il mai vezi inapoi pe iubitul tau.

De ce ai face asta, in afara de faptul ca "ai fost trezita" dpdv sexual la acest pas in progresia logica de evenimente ce culmineaza cu un cel mai probabil esec in cazul fericit si in cel nefericit nu esti suficient de puternica sa ajungi la o incheiere si tot ce reprezinta el devine astfel balastru din viata ta sentimentala pe care trebuie sa-l maturi sub pres de fiecare data cand incerci s-o iei de la inceput si care iti vine in nas inapoi la fiecare esec?

Din observatia mea de o viata, am vazut ca sunt unele fete, mai ales adolescente, care se indragostesc de imaginea unei persoane pentru avantaje sociale (vor sa fie populare ca vedetele pop). Si ele sunt pe filmul "lasa ca voi demonstra eu competitiei ca eu sunt cea mai frumoasa, pentru ca eu am sa fiu aceea care imblanzeste acest trofeu social care si-a batut joc de onoarea atator fete inaintea mea." Asta se numeste "orgoliu". Din orgoliu nu vrei sa iti recunosti infrangerea, ca nu reusesti sa il "domesticesti", ci esti pe cale sa ajungi doar una din palmaresul lui. Daca esti in ipostaza asta, incearca sa nu mai asculti inima care o sa te amageasca cu vrajeli de genul "dar are suflet bun, eu i l-am cunoscut", pentru ca toata lumea are daca stai sa ii scotocesti pe toti. E faza ca in ce contracte e sufletul lor bagat, ca sa stii unde te trage.

O alta poveste scurta. Bunica mea (profesoara), dupa ce a murit bunicul (erou al patriei), ma punea sa ii pun o piesa foarte des. Si intr-o zi am intrebat-o de ce? Mi-a raspuns ca ii aducea aminte de un "prieten" care i-o canta la chitara in liceu. Intreaba-te daca sotul tau merita sa aiba o astfel de femeie, acuma cat esti neatinsa. Pentru ca o data ce ajungi ca fetele care zic "de ce nu?" o sa zici ca nu exista barbat care sa merite.

CONCLUZIA:
Nu iti permiti sa risti! Concentreaza-te pe carte momentan. Barbatii se casatoresc pe la 31 de ani in medie. Daca are 18, sigur nu e el jumatatea ta. Srry. Tine-l in stand by pana te convingi ca asa e, si in acelasi timp tine-ti chiloteii si sutienul pe tine ferm, nu fi ca restul.

SOLUTIA:
Tu fa-ti treaba si pastreaza-te pentru jumatatea ta. O sa-l gasesti tu, nu-i bai (pe la 31 de ani se casatoresc barbatii). Spune-i ca sanii si fundul tau sunt partile tale intime, si sunt doar pentru acela care va jura in fata altarului ca cu tine vrea sa creasca cu tine si langa tine vrea sa imbatraneasca.

Si daca am ajuns la tine prea tarziu si te-ai "trezit", cand te mai simti atacata de "vise" cu si despre acte sexuale, si simti ca incepe sa te "manance" spui rugaciunea inimii.

Rugaciunea inimii este in felul urmator:
Cand respiri spui din buze "Doamne Iisus Hristoase, fiul lui Dumnezeu" si ti-L imaginezi in fata ta.
Apoi cand expiri spui "miluieste-ma pe mine pacatosul" si da-i Lui gandurile tale.

Vezi ca or sa sara pe mine femeile cu carte care nu mai cred in Dumnezeu, in iubire si in barbatul cinstit. E mai usor pentru ele sa creada asta. Acum stii de cewinking

Vreau fundita :3

| Mussette a răspuns (pentru c0nstant1n):

Interesant raspuns! Chiar daca nu fac parte din categoria celor sfinte, imi place cum ai gandit si cele 2 povestioare. happy

| c0nstant1n a răspuns (pentru Mussette):

Mussette... m-am indragostit de tine atat de strajnic... incat, la cat de pacatos sunt si eu, acuma simt ca pot sa devin una cu Iisus Hristos, care e Iubirea Insasi, si sa te absolv de orice vina si sa te fac sa-l uiti pe ala primul care Lumea spune ca nu se uita niciodata, dintr-un batut de palme

| Mussette a răspuns (pentru c0nstant1n):

blushing

| c0nstant1n a răspuns (pentru Mussette):

Si mai vr0iam sa iti dedic Depeche Mode - Personal Jesus dar mi-a ciuntit comentariul moderatorul care s-a uitat pe el -__-

| Mussette a răspuns (pentru c0nstant1n):

laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru c0nstant1n):

Povestea ta e frumoasa, merita insa dincolo de cuvinte, apreciat gestul tau, acela de a nu strica relatia cuiva adesea greu construita, se stie bine, ins patele multor relatii se ascund sacrificii.

| c0nstant1n a răspuns (pentru anonim_4396):

O sa fi si mai uimita happy cand zic "n-am stricat femeia altuia" inseamna ca de fiecare data cand o fata mi-a zis ca e virgina, m-am gandit ca in viitor se va casatori. De ce sa ii rapesc eu sansa de a se pastra pana atunci si de a nu fura din povestea lor de iubire... unicitatea? happy Gandesc mult, stiu. Dar o fac spre binele tuturor :p

Răspuns utilizator avertizat
| AlexanderAdrian a răspuns (pentru c0nstant1n):

Nu gandesti mult gandesti prost. Toti cei care asteapta sa faca sex abia dupa casatorie risca in cele mai multe cazuri fie sa nu mai ajunga la casatorie, fiindca cei mai multi barbati nu se abtin si-si satisfac nevoile in alta parte, sau sa se ajunga la divort din cauza nepotrivirii la pat. Vrem sa idealizam povestile astea de iubire si sa le transformam in niste bla bla uri inutile si libidinoase insa realitatea e ca 50% dintr-o relatie sau chiar mai mult e sex. Daca nu te potrivesti cu partenerul ca ce chestie sa ai o relatie? Ramai prieten cu omu si atat.

| Duucu a răspuns (pentru c0nstant1n):

Imi place de tine, dar nu in sensul homo.
N-am mai vazut un raspuns asa de bun la d&s de mult.

| c0nstant1n a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Nu, hai sa promovam curvia, poate asa oi trai si tu intr-o societate in care o sa vezi si tu "actiune" (pe gaura cheii). Gandire de intelectual. N-am chef sa ma cert cu d'astia acum.

Ca sa nu ajungi pe la politie vreo 2-8 ani, vezi ca pipaitul se numeste "corupere de minori" si pana si tentativa se pedepseste. Daca dai sfaturi, ai si tu grija sa citesti macar legea, fi-ti-ar praful ala de pe cartile care ziceai ca le citesti.

| c0nstant1n a răspuns (pentru Duucu):

Respectele mele fratele meu! Curaj si putere in aplicarea dreptatii, atata cat ne este dat sa facem pe acest pamant! #Brofist

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru c0nstant1n):

Citeste in lege ce inseamna coruperea de minori, inseama convingerea unui minor sa intretina raporturi sexuale prin faptul ca majorul are o influenta sociala asupra minorului sau ii promite casatorie. E in lege dar tu tii sa bati campii, imi pare rau esti rau intentionat si dezinformat.

In plus curvia nu inseamna pipairea intre iubiti. Tocmai ca eu cunosc legea si am citit mult prea bine ce e coruperea de minori.

Dar as vrea sa-mi citezi TU din lege si din definitia coruperii de minori sa vad unde anume e pipaiala tradusa in corupere de minori. Abia astept. Eu pot sa-ti citez in sprijinul spuselor mele, doar ca definitia si legea sunt pe internet pentru oricine vrea sa stie in loc sa fie rau intentionat.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru c0nstant1n):

Hai sa lamurim si cu tine toate aspectele legale necesare

- varsta de la care orice minor poate consimti pentru un act sexual e 15 ani
- pedofilia se refera la actul sexual cu un minor SUB 13 ani efectuat de un major
- sexul cu minori e incriminat pentru orice minor atunci cand partenerul are cu mai mult de trei ani in plus ca varsta
- coruperea de minori are legatura cu constrangerile sau promisiunile facute de un major care poate avea influenta asupra minorului - ruda, tutore, profesor etc, asupra unui minor

Nici relatiile sexuale intre minorii intre care diferenta de varsta nu depaseste trei ani nu sunt incriminate.

In alta ordine de idei, fata n-a dat nici un detaliu de varsta, e vorba de iubitul ei si nu un tip de pe strada, nu e curvasareala nu e nimic, tu vrei doar sa fii un profet al moralei excesive si prost inteleasa si un avatar al necunoasterii legii aparenta, in substrat de fapt fiind vorba de rea intentie.

Succes.

P.S. Am 31 de ani te asigur ca nu ma ating de minore fie ele si de 16 sau 17 ani, nu e nevoie sa ma avertizezi cu inchisoarea ca nu e cazul.

| c0nstant1n a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

DEZINFORMARE! INCETEAZA! PUNE MANA SI CITESTE CARTI CA MANANCI BORSH SI LUMEA O SA TE CREADA SI LE DISTRUGI VIATA SI LA AIA!

Articolul 222
Fapta persoanei majore de a-i propune unui minor care nu a implinit varsta de 13 ani sa se intalneasca, in scopul comiterii unui act din cele prevazute in art.220 (actul sexual cu un minor) sau art.221 (corupere sexuala minori), inclusiv atunci cand propunerea a fost facuta prin mijloace de transmitere la distanta, se pedepseste cu o inchisoare intre o luna si un an.

La articolul asta te uiti prima data, ca sa intelegi ca daca esti pe internet se aplica aceleasi legi ca in realitate si ca trebuie sa fi responsabil pe ce spui si cui spui.
Propui la 4 minore sa te intalnesti cu ele cand ai advocat mare si tare pe TPU ca e ok sa pui mana pe sani si pe tate daca esti iubitul, iei 3~4 ani.
Ia uita-te acum prin profilul tau de FB si de TPU sa te treaca putin transpiratiile.

Articolul 220
1.Raportul sexual, actul sexual oral sau anal, precum si orice alte acte de penetrare vaginala sau anala comise cu un minor cu varstele cuprinse intre 13 si 15 ani se pedepsesc cu inchisoarea de la unu la 5 ani.
Si la asta se mai adauga ani daca:
2. fata e mai mica de 13 ani.
3. daca esti tutore.
4a. esti ruda in linie directa
4b. depinde de tine dpdv material si moral
4c. a fost comisa in scopul producerii de materiale porno.

Apoi ai Art 221, ala cu Coruperea SEXUALA de Minori, care zice asa:
1.Comiterea unui act de natura sexuala, altul decat cel prevazut in art. 220 (acte sexuale) imotriva unui minor care nu a implinit varsta de 13 ani, precum si determinarea minorului sa suporte ori sa efectueze un astfel de act se pedepsesc cu inchisoarea de la 1 la 5 ani.
2, 3 sunt ca la art 220
4! Determinarea de catre un major (tu) a unui minor care nu a implinit varsta de 13 ani sa asiste la comiterea unor acte cu caracter exhibitionist (manute pe sub hainutze) ori la spectacole sau reprezentatii in cadrul carora se comite acte sexuale de orice natura (manute pe sub hainutze), precum si punerea la dispozitia acestuia de materiale cu caracter pornografi, se pedepsesc cu inchisoarea de la 3 luni la un an sau cu amenda.

Acum imagineaza-ti... 3 familii isi gasesc fiicele de 13 ani gaurite la pasarica. Sunt intrebate de parintii lor "mai! dar cine te-a invatat sa faci asa ceva?!"
si ea zice "Pei un nenea de pe TPU a zis ca e ok sa imi puna iubitul meu manuta pe sub hainutza."
Si parintii spun, "a da?! Ia arata-mi site-ul sa vad ce nenea" si dau de prostul de tine. Te trezesti cu citatie si faci 2 ani. Pt ca ai fost prost. Si acum cu mine mai esti si fudulwinking Bine coa'! Esti un intelectual, nici nu ma asteptam la altceva de la tine

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru c0nstant1n):

Esti bolnav si ai un limbaj complet deraiat. Citezi singur fix ce trebuie fara sa infirmi absolut nimic.

Am zis clar ca e ok din punctul meu de vedere dupa 16 ani. In plus am citat clar din lege ca atat timp cat diferenta dintre partenerul minor si celalalt e de doar 3 ani, minorul are deja 15 ani pentru a consimte un act sexual, totul e absolut ok din punct de vedere legal.

Iar eu n-am instigat pe nimeni la acte de pedofilie sau de corupere de minori. Cine sa-mi faca citatie pentru ce?

Pipairea unei persoane NU e act de exhibitionism. Citeste definitia si pentru exhibitionism ca le amesteci ca pe ciulama.

De obicei un om care ramane fara argumente cand stie bine ca abereaza incepe sa insulte.

Coa e tac-tu. Asta ca sa-ti raspund la jigodisme.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru c0nstant1n):

Propui la 4 minore sa te intalnesti cu ele cand ai advocat mare si tare pe TPU ca e ok sa pui mana pe sani si pe tate daca esti iubitul, iei 3~4 ani.
Ia uita-te acum prin profilul tau de FB si de TPU sa te treaca putin transpiratiile.

Eu zic sa reformulezi in limba romana ca eu unul n-am priceput o iota. N-am propus nici unei minore sa ma intalnesc cu ea nici aici nici pe profilul de facebook dar daca tii musai sa-ti intentez proces de calomnie eu zic sa continui.

| c0nstant1n a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Hai sa iti dau cu pipeta atunci ca e prea mult pentru tine.

Tu crezi ca "coruperea de minori! are legatura! cu constrangerile sau promisiunile"

Legea spune in 220(1) si 221(1) ca CORUPEREA SEXUALA DE MINORI este:
"Comiterea unui act de natura sexuala, altul decat, raportul sexual (procreare), actul sexual oral sau anal, precum si orice alte acte de penetrare vaginala sau anala.

Deci pune mana (este un act) pe sani si pe buci (considerate de "oamenii de stiinta" de care tu asculti, zone erogene) pentru stimularea sexuala (o exciti sexual ca sa-si piarda rationamentul sa te lase sa sa ii faci ce vrei) se numeste CORUPERE SEXUALA DE MINORI.

Deci automat ce ai zis tu e fals. Nu are nici o legatura cu promisiunile ca o iei de nevasta. CONFUNZI CORUPEREA CU SEDUCTIA! care a fost articolul 199 din CP vechi.

"Art. 199 - Seductia
Fapta aceluia care, prin promisiuni de căsătorie, determină o persoană de sex feminin mai mică de 18 ani de a avea cu el raport sexual, se pedepseşte cu închisoare de la unu la 5 ani." - Eu n-am mai gasit-o la capitolul "Infractiuni contra Integritatii Sexuale" din noul cod penal actualizat in 2014. Asta inseamna ca prea-curvia adolescentilor de prin licee e mai obladuita ca nu se mai adauga aia 5 ani la cei 3-10 pentru act sexual cu un minor.

Am explorat tot ce era de explorat in universul metarial, argumentele mele sunt ermetice. Iti calci pe orgoliu si ne recunosti ca ai confundat Coruperea cu Seductia pentru ca nu stapaneai bine legea la momentul cand ai zis ca "e foarte ok" si ca te-ai luat de mine degeaba cand de fapt aveam dreptate?

| wannabeyourlover a răspuns:

Daca si tie iti place, de ce nu?!

| c0nstant1n a răspuns (pentru wannabeyourlover):

BTS, sarcini nedorite, deprese, desfranare si abandon scolar (nu e cazul tau sa crezi) o eternitate in iad.

Sa faci si tu o fetita sa ii pui poza sexi pe Facebook sa ma dau la ea cand face 15 si sa vina la mine sa ii puna mana pe buci si pe sani, sa vedem atunci cat de libertinista mai esti in gandire.

Uneori e mai bine sa faci ce trebuie si sa amani placerea pentru atunci cand sunt conditiile optime (sa faci copii). Se numeste ca ai responsabilitatewinking

| wannabeyourlover a răspuns (pentru c0nstant1n):

Frate, este doar o opinie. Ce, tu nu ti-ai pipait niciodata iubita? Acesta este un site in care toti ne putem exprima parerile, spuneti-o si tu pe a ta, dar nu te mai lega de raspunsurile celorlalti. Fiecare cu opinia lui! Eu habar n-am ce varsta are fata care a intrebat asta, dar pana la urma e treaba ei ce face. Eu doar i-am dat un sfat, pana la urma cel mai important este ca ea sa fie fericita. Si ce ai zis tu despre sarcina si boli se aplica numai in cazul in care faci sex, fata te-a intrebat despre pipait si nu cred ca s-a sinucis cineva sau a ramas cu traume emotionale dupa o simpla atingere. Si pana la urma daca nu se mangaie ce ai vrea sa faca intr-un cuplu, sa se bata? Tandretea este unul dintre cele mai frumoase lucruri dintr-o relatie. Si in legatura cu ce ai zis tu, nu m-ar deranja daca fiica mea ar trai lucrurile astea cu un baiat care o iubeste, pentru mine cel mai important este ca ea sa fie fericita!winking

| c0nstant1n a răspuns (pentru wannabeyourlover):

"Ce, tu nu ti-ai pipait niciodata iubita?" de cand aveam eu 13 si ea 11hee hee dar asta e alta poveste big grin Daca o sa am o fetita o s-o invat sa fie mai selectiva. Si daca am baiat o sa-l invat sa fie mai infranat. Invatam din greseli ca sa progresam.
Nu pot sa spun ca fetita aceea e acum o fiinta fericita. A ajuns psiholoaga pe la nu stiu ce multinationala si e ca o "vaduva neagra" acum. Nu stiu daca am orientat-o corect.

Invata ca una e sa faci o prostie si sa recunosti ca ai gresit, si alta e sa dai drept sfat ca si ceilalti sa faca prostia ta.

E o lipsa de responsabilitate pe care vrei s-o promovezi la scara supra-egoului pentru ca la nivelul ego-ului (nu-ti cere nimeni sa te schimbi) esti prea slab sa recunosti ca trebuie sa devi un om mai bun. Si asta probabil ca n-ai exercitiul asumarii vinei. Cand cineva iti da ceva, spui multumesc. Cand te saluta raspunzi respectuos. Aia 7 ani.

Tu esti fetita tatii si el e un intelectual, nu (care se cearta cu mama ta, care este o "femeie independenta" asa cum te creste si el sa devi, implinind urmatorul ciclu la intelectuali). Sau esti intelectualul junior care nu reuseste sa obtina o partenera si e dezvoltat mai mult pe "hard skills" decat pe soft (papagal)?

| wannabeyourlover a răspuns (pentru c0nstant1n):

Chiar n-am chef sa mai imi bat capul cu oameni ca tine! Vad ca n-am voie sa gandesc altfel ca imi sare cineva in cap. Eu cred ca tu ar trebui sa devii un ''om mai bun'' ce-o insemna aia si pentru tine si sa nu mai judeci atata oamenii. Daca fetei ii plac tandreturile las-o sa se bucure de ele, pana la urma e iubitul ei, nu un infractor si doar o mangaie nu ii da in cap. D-aia nu se schimba tara asta, din cauza oamenilor ca tine care impune propriile reguli vietilor altora. Eu doar mi-am zis parerea, nu esti de acord cu ea, nu e vina mea. Ai aici loc destul sa ti-o spui si pe a ta, nu inteleg de ce trebuie sa te iei atat de a mea. Nu toata lumea vrea sa isi traiasca viata ca niste plante. Si eu am fost pipaita de iubitul meu si te asigur ca n-am ramas cu sechele si nici nu mi-am pus streangul de gat. Mi-este chiar foarte bine!

| c0nstant1n a răspuns (pentru wannabeyourlover):

*Nu mai citi ce am scris eu. Lasa! Tu du-te la culcare. Commentul asta e mai mult pentru cititori, sa ii amuz si in acelasi timp sa ii si educ despre cum sa nu ajunga in viata. Citeste doar daca ceva in viata ta nu merge si vrei sa te cunosti mai bine*

Auzi, dar de ce nu te faci tu o vrajitoare la vreun cult d'asta mai under' al fertilitatii sa va inchinati la nu stiu ce zeita, unde sa tii orgii ca vad ca tot ai nick englezist care tradus zice ca "vrei sa fi amanta ta" si toti il vad. Si asa esti si tu mama omida si mai multi "barbati" interesati de tine in acelasi timp.

Puteti chair sa aveti si o fata mai publica in societate cand iesiti din vreun subsol, punand la inaintare cu o mana de oameni mai intelectualizati asa sa tineti pancarde cu scrisuri in alb, negru si rosu ca pe steagul lui Hitler sau pe cel al bisericii satanice al lui LaVey. Si va duceti toti in fata parlamentului pentru mai multa libertate sexuala din Codul Penal si eventual si o finantare prin vreun fond European. De ce nu?! In vest asa se face.

Gasiti o antagonie cu o categorie sociala mai "conservatoare". stiu! Crestinii ^_^ Ah! Sau cu Jandarmii! Regizati niste batai de strada in care v-o luati bine, de la Jandarmi sau de la Crestini ca sa dati ca niste martiri pe la tele. Castigati simpatia Lumii.
Faceti mai intai lobby cu vreo emisiune sau vreun canal de televiziune. Poate chiar ajungeti pe la Gadea pe Antena3. Poate fac chiar un prime time despre voi.
Adica pot sa dezvolt mai mult daca intru cu mintea pe "filmul" ala care imi spune cum se face haos controlat.

Ca este clar pentru mine, si poate si alti ochi formati, ca nu esti genul ala de femeie care sa fie in stare sa castige respectul unui barbat pentru mai mult de un act sexual, sa-l determini sa se implice si sentimental (facand ciocul ala mai mic poate... Adica daca tot ai ajuns in halul asta de depravata), de vi acuma sa ne inveti tu pe noi ca ar trebui sa ne dam cu totii batuti ca tine, sa nu mai asteptam ce e al nostru, sa trecem de praguri psihologice mai iute in viata si sa o facem ca iepurii de la varste cat mai fragede.
Poate o fi ceva sanatos ca tine, sa pornesti cu doi in viata, unul care sa iti fie primul barbat si sa fie scuza perfecta pentru destrabalare, si altul care sa iti faca copiii si sa te intretina cu o pensie alimentara (cum o facea si raposatul Robin Williams care intretinea vreo trei ca tine), iar tu sa duci copiii la parinti si sa arzi banii pentru rechizite prin cluburi, mereu cautand ceva "nou", sa iti arati ca poti, iti arati ca poti mereu, ca in melodia aia, tot amanand pocainta.

Adica tu ai trait atata si n-ai gasit, desi ai cautat iubirea prin atatea paturile si le-ai incercat pe toate, inclusiv sa dai totul pe tava de la o varsta cand erai o adolescenta prea mituta si prea prostuta, care nu stia sa ii aleaga pe aia care trebuie. Mi se pare normal ca si "competitia" sa ia acelasi decizii stupide ca si tine thinking La baza esti roman doar, nu?!

Dar desigur, n-ai avut tu nici o vina, esti doar o victima, iar barbatii sunt de vina mereu pentru ca sunt cum sunt, trebuie bagati toti la gramada si castrati psihic toti, transformati in niste animale de companie inofensive. Stilul tau de viata trebuie propovaduit, pentru ca da! e nobil si deloc egoist. Ca daca toate ar fi ca tine, n-ar mai putea sa arate nimeni cu degetul, pentru ca "asa se face".

Si ia zi tu mie acuma. cum o mai arzi zilele astea? Stii tu, cand nu-ti mai vine sa lasi barbatul in tine? Te imbraci si tu in costum din ala de Dominatrix asa, cu sapca de piele din aia nazista si niste strampi cu plasa, te dai cu ruj strident rosu si var pe fata (rosu, alb, negru) si legi pe unu sa il disciplinezi cu un bici sa nu te mai simti tu aia folosita ca ti-a ajuns? Pei sa iti suga si tie cineva tocul ca tu l-ai tot supt la toti si ti-a ajuns, nu?!

De ce nu?! In vest asa se face xD

| wannabeyourlover a răspuns (pentru c0nstant1n):

Du-te nene la psihiatru ca esti bolnav! o_O

| c0nstant1n a răspuns (pentru wannabeyourlover):

Nah, e doar faza ca nu sunt de la voi de la intelectuali, clasa de mijloc, motorasul societatii sau cum ii mai spuneti voi la secta voastra de ne conduceti, ca aveti foarte multe nume si niciodata nu va intelegeti in nimic intre voi.

Avem conceptii diferite doar, si probabil te-am ofensat ca am atentat la Matriarhatul vostru cand ai venit sa indoctrinezi pe aici si ti-am taiat macaroana militand pentru responsabilizarea de cand e copila a femeii, ca actualmente gestionatoare exclusiva a actului sexual in societate.

Eu stiu ca la voi acolo, femeia are 5~6 barbati inainte sa cunoasca un prost cu care chiureteaza 3 copii si face doi de il taraste prin tribunale. Iar ea copiilor le da si 700 de palme pe an in medie, sau cate mai ziceau studiile.
Si ea cand face reclama la sexualitatea ei, o face mai mult ca sa aiba ce refuza si sa se simta curtata si influenta, sa-si invinga teama avansurilor sexuale mai fizice, nu sa fie apreciata doar de unul care s-o merite, intr-un moment special.

Eu inteleg cum gandesti, ca daca o femeie normala s-ar pastra pentru barbatul ei cu care ii este dat sa faca copii, ar asculta mai mult de el, familiile ar fi puternice, ar exista o ordine sociala mai bine definita, si tu si cele ca tine ati iesi in evidenta fata de restul, si ti-e teama de o astfel de ordine de fapt, ai fi stigmatizata sau arsa perug sau cine stie ce evenimente neplacute ai retrai dintr-o viata anterioara, ca parca n-as stii ca vorbeste un demon prin tine cand te certi cu mine.

Nu ne mai stricati femeile!

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru wannabeyourlover):

Tu nu-ti dai seama cu cine ai de-a face? ne-a zis singur c-a pupacit-o si pipait-o pe una de i-au ramas aleia sechele si vine dupa aia sa ne dea noua in cap. In plus n-ai observat? Se crede o fiinta superioara, citez:

"Am explorat tot ce era de explorat in universul metarial, argumentele mele sunt ermetice."

N-ai cu cine sa discuti, omu are probleme grave de perceptie.

| c0nstant1n a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Capitanul Save-a-ho in actionehee hee nu vezi bad ca nice macaroni nu ti-a rasping? Its Vinzi aproapele doar-doar oi castiga si tu un dram de respect de la femeie si tot degeaba laughing) pace!

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru c0nstant1n):

Saracu de tine, poate rescrii raspunsul cand te trezesti din betie.

| c0nstant1n a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Ce sa zica si elhee hee te-am facut, acum inghite, ce sa-ti facwinking

| blablabla182 a răspuns:

E normal sa te atinga adica, baietii simt nevoia sa o faca mai mereu cand esti in preajma lor, si pana la urma e normal.E vorba de atractie sexuala in genereal.

| c0nstant1n a răspuns (pentru blablabla182):

Esti de la biserica satanei tu? Anton LaVey spunea ca sexul e ceva natural si ca biserica incorseteaza. Tu de la cati ani ma lasi sa iti pipai fetita pe fund si pe buci? Daca faci copii iti doresc sa ai o fetita.

| Huludet_Valentina_1994 a răspuns:

Daca este iubitul tau. dc nu?