| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca exista coincidente sau ca totul se intampla cu un motiv? ca anumite lucruri pur si simplu s-au nimerit sau a trebuit sa se intample acel lucru cu un motiv? dati ex si explicatzibig grin mersi :*

Răspuns Câştigător
| hamsterx a răspuns:

Da, eu cred f mult in asta.sunt multe exemple de dat si sunt convinsa ca multi dintre noi au avut parte de ele, insa nu vor sa creada cu adevarat in coincidentze si existenta lor.de exemplu, sa zicem ca alergi dp un tramvai si il pierzi, iti pare rau bineinteles. dar in urmatorul tramvai in care vei urca te vei intalni cu un fost coleg de care iti e foarte dor, sau dc nu cu fata/baiatul pe care il placi. e clar ca lucrurile astea sunt facute cu un scop.si sunt mii si mii de astfel de intamplari, dp parerea mea happy
te pup, tu ce parere ai? big grin

12 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Fiecare lucru care se intampla este o consecinta a unui lucru trecut. Practic trecutul, prezentul si viitorul se afla intr-o relatie de coeziune datorita tie. Tu esti cel de care depind toate. Daca ar fi sa existe un motiv tu esti acela.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu cred ca totul se intampla cu un motiv anume, se intampla daca vrei tu.

Răspuns utilizator avertizat
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Tot ce ni se intampla in viata este cu un scop.Nu cred ca exista coincidente...asa este si cu visele, daca vrei sa crezi in ele se adeveresc.
Nu vi s-a intamplat niciodata sa ziceti:
"aici, parca, am mai fost o data!"...
chiar daca nu ati fost? sau "mi se pare cunoscut acest moment".
Cate dintre noi citim zodiacul?
Daca este de bine credem, daca este de rau, nu.

mira
| mira a răspuns:

In materie de evenimente ale vietii umane suntem mai mult sub semnul hazardului, al coincidentelor decat al unor legitati.

| georgiana a răspuns:

Nimic nu este intamplator, toate au scopul lor!

| constantyna a răspuns:

Nimic nu este intamplator!

| ottonnnel a răspuns:

Pai iti dai seama ca... Iri si Monica s-au indragostiti la prima vedere laughing... el de ea si ea de el de mihai eminescu de pe bacnota
Coincidenta. thinking eu stau in Adjud si sunt in Focsani la cumparaturi si ma plimb avand tigara in gura si taicamiu in spate "ce faci ma iar mirosi a fum de la gratar?"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai si eu cred ca totul se intampla cu un motiv. dar vroiam si alte opiniihee hee:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca sint mai mult de o coincidenta in aceeasi directie e facatura sigur.

| erik_1277 a răspuns:

Sunt si coincidente, dar rar, un id sa vb mai mult?

| daniel_5350 a răspuns:

Nu cred in coincidenta ci in sens, totul " se invarte " cu un sens uneori nu pentru a influienta ceva ci poate doar de a intelege ceea ce asa de evident cu alta ocazie nu am putut intelege.