| angelinthedark a întrebat:

Credeti ca exista cu adevarat iubire reciproca intr-o relatie? Sau mereu unul iubeste mai mult, nu stiu eu imi iubesc mult prietenul si el imi arata la fel dar nu stiu de ce am impresia ca nu exista iubire reciroca, voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| luminita_6533 a răspuns:

Nu exista iubire reciproca intr-o relatie, intotdeauna unul va iubi mai mult si unul va fi mai egoist.

11 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Da, exista, dar mereu va fi unul mai ponderat, mai retinut ...asta nu inseamna ca nu iubeste!

| Bacemi a răspuns:

Cu siguranta poate exista. Eu vorbesc din proprie experienta. Am trait o astfel de relatie in care atat eu cat si fata iubita ne-am implicat la fel de mult. A fost ceva foarte frumos. Depinde de cat de mult va doriti o relatie. De obicei o astfel de iubire reciproca apare intr-o situatie de maturitate emotionala a ambilor parteneri, dupa mai multe experiente si cand stii sigur ca persoana de langa tine e cea pe care o vrei alaturi de tine o viata intreaga.

| Razvan a răspuns:

Exista cazuri destul de rare in care amandoi se iubesc la fel de mult.Se numesc soulmate-uri si ei sunt printre putinii norocosi care pot spune cu adevarat ca sunt fericitiwinking
In rest totul e vorba de santaj reciproc ridicat la rangul de iubirewinking

| Dizzydizz a răspuns:

Unul iub mai mult altul mai putin
altfel nu ar fi echilibru
happy

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Sunt destule cazuri cand ambii iubesc la fel, problema e ca unii se manifesta mai mult iar altii mai putin.

| psihox a răspuns:

Apropo, ce faceti amandoi in timpul prieteniei? Toata ziua joaca de-a iubirea si sexul pana la casatorie?

| clauclau_6191 a răspuns:

Nu, intreaba-l pe el sau sa stai cateva zile acasa fara sa raspunzi la tel sa te dai disparuta sa vezi daca te iubeste cum vrei u..., problema o ai u nu el

| eveline a răspuns:

Eu sunt de parere ca exista iubire adevarata din ambele parti (bine, in unele cazuri)doar ca femeia respectiv barbatul poate ca nu au descoperit-o inca... poate nu stiu ce simt cu adevarat pentru partenera lor...doar prin fapte, gesturi, sprijin la bine si la greu ne dam seama de dragostea adevarata existenta din ambele parti, parerea mea bineinteles:X:Xlove struck

| Shane_1763 a răspuns:

Din pacate, nu toti suntem la fel si nu iubim la fel de mult ca si intensitate. Se intampla aceste lucruri intr-un cuplu, este greu sa gasesti echilibrul ca sa simti aceeasi masura de a fi iubita ca si masura in care simti ca iubesti, dar se poate ajunge la asta in timp...crede-ma ca nu toti recunosc, nu vrem sa vedem ca-i asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general, unul este producator de fericire si celalalt consumator de fericire.amandoi sunt dependenti de asta si de pesoana respectiva din cuplu, in virtutea iubirii.sau mai bine zis, asa este, unul este mai entuziast, altul mai moderat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubire reciprova va exista cu o conditie: sa existe iubirea. Fiecare om isi arata sentimentele in felul sau, si le exprima cum crede el. Daca eu iubesc o persoana si uneori sunt mai rece sau nu-mi place sa fac aceleasi linguseli, asta nu inseamna ca nu iubesc.
Cat despre cine iubeste mai mult: sa zicem ca pana se formeaza o stabilitatea a relatiei, va exista o persoana care iubeste foarte mult, iar cealalta doar iubeste.