| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca exista dragoste intre cei mai buni prieteni (baiat si fata )? sau atata timp cat sunt "cei mai buni" exista o atractie ce poate duce la asta? happy

Răspuns Câştigător
| Smileygirl23 a răspuns:

Eu cred ca exista toate situatiile: si prietenie baiat-fata in care cei doi se percep reciproc doar ca pe foarte buni prieteni, si prietenie baiat-fata in care cel putin unul dintre cei doi e indragostit de celalalt, si prietenie baiat-fata in care totul a pornit de la o stransa amicitie dar pe parcurs s-a ajuns la mai mult... Nu poti sa prevezi viitorul. Te poti bucura doar de momenthappy

44 răspunsuri:
| CrazzzyA a răspuns:

Pot sa zic ca nu exista o prietenie foarte stransa sau foarte buna intre o fata si un baiat. La un moment dat unul dintre ei va ajunge sa aiba altfel de sentimente. Deci da, va ajunge sa existe dragoste intre cei mai buni prieteni.

Răspuns utilizator avertizat
| Justmeee a răspuns (pentru MadScientist):

Si daca iti spun ca e vorba si despre sex ce parerea ai acum?happy

Răspuns utilizator avertizat
| TuRneR01 a răspuns (pentru MadScientist):

Si totusi daca n-ar fi fetele, nu ai avea cu cine face tu sex decat cu manuta. Au si parti bune si parti rele ( daca vrei sa obti ceva, trebuie sa vorbesti si de cosmetice haine nebuni laughing sincer acum nu prea sunt subiecte interesante de discutie cu o fata ).

| GoddessMaui a răspuns (pentru MadScientist):

Fiind o feminista inraita si incurabila (yeah right), va trebui sa te contrazic.
Te asigur ca sunt multe fete care nu vorbesc despre machiaje si sunt destul de feminine. Am intalnit mai multe fete si femei amuzante decat baieti si barbati.
@Justmeee
Se poate, daca unul din ei e gay sau, fiecare e cu cineva. Eu sunt una din persoanele care poate fi prietena cu un baiat.

| Justmeee a răspuns (pentru MadScientist):

N-am de ce sa te injur, ca am vorbit de sex si suntem amandoi dispusi sa fim "prieteni de sex"laughing dar mi-e teama sa nu ne indragostim, poate stricam totul:-

| TuRneR01 a răspuns:

Cam greu sa iesi din friendzone. Nu vreau sa te dezamagesc iti spun doar parearea mea. Dupa mine o fata si un baiat nu pot fi ''cei mai buni prieteni '' un baiat are m-ai multe in comun cu un alt baiat si vice versa. Dupa mine acest '''cei mai buni prieteni '' intre o fata si un baiat este daca ori se plac reciproc ori e o prietenie pe interes( unul vrea sa obtina ceva, sau chiar amandoi ). Poate gandesc eu prost, dar asta e pararea mea.

Răspuns utilizator avertizat
| Justmeee a răspuns (pentru TuRneR01):

Eu nu sunt genu sa ma feresc, sunt deschisa... vorbesc cu el si nu numai, despre sex sau alte subiecte fara nici un pic de jena.Nu's genu de fata sa vorbesc de haine si cosmeticelaughing

| Justmeee a răspuns (pentru GoddessMaui):

Da sa stii, ma inteleg mult mai bine cu un baiat decat cu o fata si de aia am si ca cel mai bun prieten un baiat.

| Justmeee a răspuns (pentru TuRneR01):

In afara de faptul ca ne folosim unul pe celalalt pentru sex, pentru altceva nuhappy big grin...eu vreau sa stiu daca de la chestia asta cu "prieteni cu beneficii" se poate ajunge la dragoste...

Răspuns utilizator avertizat
| GoddessMaui a răspuns (pentru Justmeee):

Si eu prefer mai degraba sa fiu prietena buna cu un baiat, multe fete sunt prea linistite, sensibile sau fitoase. Eu ii consider ca pe niste frati, stii cum se spune "brother from another mother".

Răspuns utilizator avertizat
| Justmeee a răspuns (pentru MadScientist):

In ce sens sa propun?laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Justmeee a răspuns (pentru MadScientist):

Nu draga nu am propus astalaughing eu imi povesteam situatia, am zis ca asa sunt cu prietenul meu cel mai bunhappy scuze ca te dezamagesclaughing

| GoddessMaui a răspuns (pentru MadScientist):

Cine a zis ca sunt lesbiana? si nu am pomenit nicaieri ca ma simt mai bine in compania femeilor. Reciteste.
Mi-e indiferent de sex si am avut mai multi prieteni baieti, decat fete, vezi al doilea reply pentru Justmeee, de ce.
In general, fetele de varsta mea sunt deja exagerat de mature, am incercat sa glumesc cu unele si se uitau la mine de zici ca le-am injurat de morti si cristosi. Baietii sunt mai distractivi, mai curajosi, nu lesina la o zgarietura; am intalnit atat fete cat si baieti foarte morocanosi, de-ti venea sa-i strangulezi in plina strada si sa-i lasi acolo in fundul gol.

Răspuns utilizator avertizat
| Justmeee a răspuns (pentru MadScientist):

Nu fac pe baniiilaughing) ...eu cu el fac din pura placere fizicahee hee si poate ca m-am si indragostit intre timp x(

Răspuns utilizator avertizat
| TuRneR01 a răspuns (pentru Justmeee):

Vai, ce-mi plac genu asta de prieteni. Pacat ca n-am avut parte de foarte multe. Esti genu de persoana care obtine ce vrea repede, cu mici ''sacrifici'''(le-as putea spune ) laughing nu? Vezi ca din prieteni din astea poate chiar o dai si in dragoste, si odata ce o sa se termine relatia asta de '' prietenie cu benefici '' poate o sa suferi. O sa simti nevoia dupa sa faci sex cu acea persoana ( iti spun din experienta ).

Imi plac genu de fete care ''dau cartile pe fata'''. Vorbesc deschis nu despre machiaj si alte nebuni... [Daca mai ai nevoie de ajutor ( sper ca te-am ajutat ) iti trimit o cerere de prietenie ]

| Justmeee a răspuns (pentru MadScientist):

Multumescc! Si eu imi doresclaughing

| TuRneR01 a răspuns (pentru MadScientist):

Vin si eu la acel ''cui'' laughing. M-ai tragem dupa si o linie de tramvai, m-ai aducem 2 3 gagici ..si iese nebunie laughing

| Justmeee a răspuns (pentru TuRneR01):

M-ai ajutat, multumesc! Si eu cred la fel ca o sa se strice tot daca ne indragostim! ...defapt eu deja cred ca m-am indragostit si nici prin cap nu-mi trece sa-i spun ca atunci, in cazul in care nu ma place, nu simte acelasi lucru pentru mine...se duce dracu tothappy

Răspuns utilizator avertizat
| GoddessMaui a răspuns (pentru MadScientist):

Eu zic ca am fost destul de explicita. Din toate persoanele pe care le-am intalnit, mai multe persoane amuzante, au fost fetele, intelegi acum?
Sunt bisexuala, nu lesbiana, e o mica diferenta.
Am fost sarcastica la partea cu feminismul, mi-e indiferent de sexul unei persoane, am si zis.

Răspuns utilizator avertizat