| RAY a întrebat:

Credeti ca intre o fata frumoasa si un baiat poate exista doar prietenie? daca simti atractie sau iubirea iar ea nu, ce faci?

Răspuns Câştigător
| SG1995 a răspuns:

Hm, depinde, daca prietenia aia nu e una de asa hai sault, etc., da nu e problema, problema e cand relatia lor e genul ala de prietenie "buna", prostul se poate sa-i cada in plasa iar tipa sa ii de-a reckt. Cel mai tampit lucru de dupa e faza asta numita frienzone, serios nu inteleg daca tipa ti-a zis out de ce mama naibi te-ai mutila mental, sa fii doar amic, pentru ca asa vrea ea, nu te vrea ar trebui sa-i spui "ne vedem in alta viata".

8 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Nu ai terminat cu obsesia pe subiectul asta, ray?

| RAY explică (pentru whatevernvm):

Ce obsesie? vorbesc serios, poate exista prietenie intre o fata si un baiat

| relian a răspuns:

NU pentru ca te vei gandi tot timpul sau o vei privi asa cum tu vrei, deci ce faci? Simplu te duci siti cauti de treaba daca ea nu-i curioasa, iti pierzi timpul degeaba.Deci cauti alta care sa te placa ca barbat, asta daca cauti o femeie si nu un amic.

| Freya1 a răspuns:

Nu prea cred in prietenie intre un baiat si o fata.
Cat ar fi de prieteni vorbind, intalninduse, petrecand timp impreuna fara sa vrea se vor apropia si vor simti ceva unul pentru altul

| Hammurabi a răspuns:

Cred că întrebarea asta trebuie pusă pe categorii de vârstă.
Până pe la 25 de ani când urlă hormonii în tine iar viața ta sexuală e doar așa din când în când, cu siguranță nu poți fi doar prieten cu o fată. Pentru că ești ca în desene animate când ți se învârt ochii în cap și apare doar SEX SEX laughing
Mai târziu, când ai deja o viață sexuală regulată (când ai parte de sex atât cât ai nevoie) poți să ai fără probleme și "doar prietene".
Știu că până nu ești în stadiul ăsta e greu de înțeles și digerat situația, dar crede-mă că în mod inevitabil vine și momentul în care creierul ți se eliberează și nu mai e ocupat 95% cu sex. laughing

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Eu nu pot, vad in fiecare fata sex ca doar nu sunt gay sa vad altceva

| PersonajFictiv a răspuns:

Daca tu simti atractie, iubire si ea nu, te duci la alta, sau iti faci o lab@ ca ea sigur nu o sa se ocupe de problema asta.
Sau poti sa o faci cu alta si sa termini cu lab@, depinde de tine, mna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca poate exista prietenie, doar daca va ajutati reciproc sau la job. Pana la urma de la tine porneste dorinta nu de la ea, ele doar ne lasa sa ne aratam noi lor prima data nu conteaza daca fata se simte atrasa se tine. Tu trebuie sa fi cel care merge la ea. Iar daca ea raspunde cu NU mergi la urmatoarea, dar aici mai e o chestie inainte sa mergi la ea nu trebuie sa pari disperat, mai bine te comporti cool