| ZeWsSs a întrebat:

Deci este aceasta tipa pe care o plac credeam ca e doar atractie fizica si nu iubire si am ascuns asta noi fiind foarte buni prieteni ideea este ca acum suntem in clase de cand suntem la liceu si nu prea am mai vb eu usor usor am inceput sa ii simt lipsa si mi-am dat seama de sentimentele mele, problema este ca ea tocmai s-a comb cu un amic de-al meu si cand am aflat parca mi s-a rupt ceva in mine nu mai puteam ma simt ca naiba si nuss ce sa fac, m-am gandit sa beau cv si sa uit de toate si sa-mi-o scot din minte dar totusi nu pot orice as incerca...nu stiu ce ar putea simti ea pentru ca noi inainte petreceam foarte mult timp impreuna dar totusi eram "just frends" si in timpul asta unii neau recomandat sa ne combinam dar totusi noi nu am vrut am zis ca suntem doar prieteni(din partea mea ca nu aveam prea mult tupeu si cred ca si la ea la fel ca e timida sau poate ca chiar nu vroia aici sunt in dubii) acum nuss cum sa fac m-as duce la ea sa ii zic ce simt dar cum ea deja are prieten nuss care va fi rezultatul dar pe deoparte as incerca sa imi gasesc pe altcineva care sa ma ajute sa uit de ea si ar mai fi ceva totusi credeti ca exista vreo sansa ca ea sa sinta la mine nu doar ca la un prieten? Sau cum as putea afla ce simte ea?

Help!

3 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Off, abia dupa ce pierdem pe cineva realizam cat de important era in viata noastra! Dar tu ai o sansa sa stii, afla in primul rand cat de puternice sunt sentimentele lor, cat tin de mult unul la altul, asta pentru ca sa stii sa nu o faci sa fie dezamagita de tine! Daca e ceva puternic intre ei ai slabe sanse sa stii si chiar nu iti recomand asta mai ales ca sunteti prieteni si nu se merita sa iti tai si ultima creanga pe care stai si in acest caz iti recomand sau sa cauti alta fata, care sa aprecieze felul tau de a fi si sensibilitatea ta, sau sa astepti momentul cand se va rupe totul intre ei! Alta varianta este, daca afli ca intre ei nu e asa de stransa legatura, sa o inviti undeva unde sa fiti doar voi doi sa ii iei un trandafir rosu si sa-i zici tot ce ai pe inima! Cam grea situatia ta, dar viata e plina de neprevazut nu? Multa bafta!

| UbexFlo a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa-i spui adevarul mai intai.Ii spui ca in toata relatia asta de prietenie tu ai inceput sa tii la ea mai mult decat la o simpla prietena si ca ai decis sa ii spui acum, cand are deja pe cineva, pentru ca sentimentele tale pentru ea au fost ranite si nu mai puteai suporta si ca oricum stii ca acum nu se mai poate face nimic.

Chiar daca nu va iesi nimic din toata treaba asta, macar iti descarci sentimentele.Metoda cu bautura nu e una buna:uiti cat esti beat si atat.
Sa-ti cauti pe altcineva cred ca ar fi cea mai buna idee.In felul asta o uiti pe ea(uiti cum e sa o iubesti pe ea)si inveti sa iubesti pe altcineva.

| eliaclodia a răspuns:

Exista nu o sanse, sute. Uite citeste si tu despre fetele generatiei tale, ce confuze sunt, cum pur si simplu nu pot judeca, parca le-a tampit ceva. asa ca nu mai merge ca daca sau cu parca, verifici ca nu e o rusine, poate chiar o salvezi si pe ea si pe tine de o tampenie. Dar daca nu poate judeca ce e in inima ei si e blocata. Citeste pe TPU sa vezi si sa nu crezi sinceritati.