| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca exista dragoste intre cei mai buni prieteni (baiat si fata )? sau atata timp cat sunt "cei mai buni" exista o atractie ce poate duce la asta? happy

Răspuns Câştigător
| Smileygirl23 a răspuns:

Eu cred ca exista toate situatiile: si prietenie baiat-fata in care cei doi se percep reciproc doar ca pe foarte buni prieteni, si prietenie baiat-fata in care cel putin unul dintre cei doi e indragostit de celalalt, si prietenie baiat-fata in care totul a pornit de la o stransa amicitie dar pe parcurs s-a ajuns la mai mult... Nu poti sa prevezi viitorul. Te poti bucura doar de momenthappy

44 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Ce complici atata... e 0 sau 1, da sau ba. nu "poate".

| RAY a răspuns:

Personal cred ca relatile de lunga durata incep prin a fi prieten cu cineva o perioada, asa tio poate confirma si bunicata sau maicata ca inainte asa era si durau relatile o viata, unde e graba nu e nimic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

DA

Răspuns utilizator avertizat
| CrazzzyA a răspuns:

Pot sa zic ca nu exista o prietenie foarte stransa sau foarte buna intre o fata si un baiat. La un moment dat unul dintre ei va ajunge sa aiba altfel de sentimente. Deci da, va ajunge sa existe dragoste intre cei mai buni prieteni.

| TuRneR01 a răspuns:

Cam greu sa iesi din friendzone. Nu vreau sa te dezamagesc iti spun doar parearea mea. Dupa mine o fata si un baiat nu pot fi ''cei mai buni prieteni '' un baiat are m-ai multe in comun cu un alt baiat si vice versa. Dupa mine acest '''cei mai buni prieteni '' intre o fata si un baiat este daca ori se plac reciproc ori e o prietenie pe interes( unul vrea sa obtina ceva, sau chiar amandoi ). Poate gandesc eu prost, dar asta e pararea mea.

| Justmeee a răspuns (pentru TuRneR01):

In afara de faptul ca ne folosim unul pe celalalt pentru sex, pentru altceva nuhappy big grin...eu vreau sa stiu daca de la chestia asta cu "prieteni cu beneficii" se poate ajunge la dragoste...

| TuRneR01 a răspuns (pentru Justmeee):

Vai, ce-mi plac genu asta de prieteni. Pacat ca n-am avut parte de foarte multe. Esti genu de persoana care obtine ce vrea repede, cu mici ''sacrifici'''(le-as putea spune ) laughing nu? Vezi ca din prieteni din astea poate chiar o dai si in dragoste, si odata ce o sa se termine relatia asta de '' prietenie cu benefici '' poate o sa suferi. O sa simti nevoia dupa sa faci sex cu acea persoana ( iti spun din experienta ).

Imi plac genu de fete care ''dau cartile pe fata'''. Vorbesc deschis nu despre machiaj si alte nebuni... [Daca mai ai nevoie de ajutor ( sper ca te-am ajutat ) iti trimit o cerere de prietenie ]

| Justmeee a răspuns (pentru TuRneR01):

M-ai ajutat, multumesc! Si eu cred la fel ca o sa se strice tot daca ne indragostim! ...defapt eu deja cred ca m-am indragostit si nici prin cap nu-mi trece sa-i spun ca atunci, in cazul in care nu ma place, nu simte acelasi lucru pentru mine...se duce dracu tothappy

| TwiXXXie a răspuns:

Rar

| Nemes_Andra_1990 a răspuns:

Sigur ca existahappy cea mai frumoasa relatie se naste intre cei mai buni prietenihappy