| anonim_4396 a întrebat:

Voi credeti ca exista suflet pereche pentru fiecare om?

22 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, poate... uneori oameni cauta o viata intraga sufletul pereche si nu il intalnesc, sau poate era foarte aproape de ei, dar nu au realizat si au dat cu piciorul poate peste vreo sansa de a fi cu cineva, de multe ori noi ne-o facem cu mana noastra... unii sunt mai norocosi si de la bun inceput intalnesc pe cineva cu care sa fie o viata intreaga dar cam rar, altii dau peste o multime de persoane cu care au relatii, apoi daca de exemplu o persoana ar fi mult timp cu cineva, apoi sa zicem ca la batranete se desparte si gaseste pe altcineva si ramane pana la moarte, pai atunci oare care ar fi sufletul pereche, cel cu care a trait aproape o viata intraga sau cel langa care a murit? Pai eu una cred ca fiecare om are undeva un suflet pereche sau poate chiar mai multe, depinde daca sti peste cine dai si daca sti unde si cum sa cauti, nu se stie niciodata, nu poti fi sigur ca o anume persoana e perechea...

| fabiola a răspuns:

Poate ca exista dar nu e musai sa si o intalnesti!

| SweetCandy a răspuns:

Exista, normalbig grin mie asa imi place sa credhappy

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Chiar mai multe... big grin

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cu siguranta ,da.

| Sara a răspuns:

Bineinteles, pentru toti este facut cate un,, altcineva'' cred ft ft mult in asta big grin

| deeea28 a răspuns:

Dupa sondajele de acum cativa ani, veneau la fiecare barbat 4 femei, acum sigur e mai mult, mi se pare ca vreo 7. Deci prin logica nu exista pentru fiecare barbat doar o femeie. Un prieten al meu are o teorie ca in viata asta ti se potrivesc cam 5 persoane, daca ai trecut pe langa ele fara sa-ti dai seama, ai cam ramas pe dinafara. Eu nu prea cred in soarta, dar cred cu tarie ca omul isi poate gasi in viata asta o persoana cu care sa se completeze cel mai bine. Ca unii il numesc suflet pereche, soarta sau eu stiu cum, asa o fi, dar se cam simte si e total altfel de orice alta relatie. Poti sa incerci multe relatii si sa fii dezamagit, sa gasesti la fiecare cate ceva, ba nu e persoana, ba nu e timpul, ba nu vrei o relatie serioasa si vrea el, sau invers, chestii de astea, dar cand gasesti persoana potrivita la timpul potrivit, e altcevawinking

mira
| mira a răspuns:

Nu.Nu exista decat hazardul.

kratos
| kratos a răspuns:

Da pai altfel cum ar exista familiile?

| StaRmAgiC a răspuns:

Dap exista...in principiu. c-am greu de gasit. dar intr-un final.tot il gasesti. oricat de tarziu ar fi sau mai devreme. oricum nu prea ne dam noi seama care ar fi acela.ca noi in perspectiva cu cat ne gandim mai mult care ar fi alesul/aleasa...cu atat in fiecare persoana cu care stam o vedem fiind jumatatea noastra.pana te despartii si de el/ea...depinde.si de persoana...si de modul de a gandii.fiecare diferim in felul nostru...insa in cele din urma...tot ne gasim alesul/aleasa

| vykkusor a răspuns:

Da, cred ca fiecare om are un suflet pereche, doar ca unii il gasesc mai devreme, altii mai tirziu.

| matchpoint a răspuns:

Prea multe persoane nefericite si singure pentru ca aceasta afirmatie sa fie 100% valabila. Bucurosi si impliniti sunt cei care au alaturi sufletul pereche.

| Marry:X a răspuns:

Buna. De ce crezi ca ne-a dat D-zeu 2 picioare, 2 maini si o singura inima?happy. Ca sa o gasim pe cealaltawinking. Sper ca ti-am fost de ajutor.Pup.Pa pa:*

| cipy a răspuns:

Da eu cred!
Mi se pare ca suferi de singuratate de aceea intrebi/ am fost si eu in asa situatie dar a trecut si acum totul e bine. La inceput cind ramaseseram singura ziceam ca ce e bine sa nu ai pe nimeni, mai tirziu am inceput sa-mi doresc si eu pe cineva aproape chiar daca nu-l puteam avea pe cel ce-l doream, ma intelegeam foarte bine cu toti dar numai ca simpli prieteni nimic mai mult, sigur ca asta uneori ma inebunea/ dar cind credeam ca nu voi mai fi niciodata fericita intimplator, pe net, pentru ca atunci numai netul ma mai consola putin/ mi-am cunoscut actualul prieten cu care sunt de 7 luni impreuna. Uneori cind te astepti mai putin atunci iti intilnesti iubirea! Crede ca este si pentru tine cineva pentru ca asa si este.

| Ys a răspuns:

Eu zic ca niciodata nu se stie poti sa mori tanar si fara cineva alaturi adica daca te refereai la iubit(a)... dar familia iti va fi totdeauna alaturi...si dumnezeu decide viata tuturor... daca este scris sa mori fara persoana iubita alaturi asta este dumnezeu are un plan pentru noi toti trebuie sa credem...

| madalin094 a răspuns:

Iti spun sincer si foarte sincer...chiar daca ti se pare ca exista sa stii ca nu exista oricat de mult ti sar parea nu exista!

| Zodiac a răspuns:

Mda frumos nimic. oricum e clar ca exista cineva pentru fiecare.(dulce amagire).Chiar asa e; cand nu te astepti ca se va intampla o "chestie" chiar atunci se intampla.big grin

| naviDIabLO a răspuns:

As vrea sa cred.

| blackkrose a răspuns:

Fiecare are perechea lui....acum depinde de om cat o apreciaza si cat de mult se dedika pers iubite...si reuseste sa o pastreze.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

| dumitrita a răspuns:

Nici nu stiu ce sa-ti spun.eu de exemplu nu cred in dragoste si in suflete pereche de asemenea.stiu exista oameni care se inteleg foarte bine dar perechea e foarmata din 2 oameni insa se pot intelege bine mai multi.la fel e si cu dragostea azi credem ca neam intilnit dragostea pe toata viata dar miine intalnim pe altcineva.eu prin dragoste inteleg ceva vesnic si pur. dar inca nu am intilnit persoane care sa fi sintit asemenea sentimente.