| maya1 a întrebat:

Credeti ca exista "suflet-pereche"?

13 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Ce nu se intelege este ca sufletele nu-s decit o forma de energie care n-au de-a face cu optiunile rationale.

| Necrophagist a răspuns:

Nu,de unde toata asta, care e originea mitologica?

| Paulla a răspuns:

Categoric nu.

| mgtow a răspuns:

Depinde de situatia fiecaruia, daca au speranta si vor sa aiba pereche vor avea, daca nu atunci nu vor avea. Sunt persoane care incearca si niciodata nu au parte de o relatie stabila definitiva doar cativa ani.

| Esperança a răspuns:

Da. Eu mi-am gasit sufletul-pereche. Simt ca face parte din mine si eu fac parte din el. Unul fara altul nu am putea trai. Iti zic asta din proprie experientawinking

| cosmin2344 a răspuns:

Citeste romanul ADAM SI EVA DE LIVIU REBREANU. acolo vei gasi o explicatie plauzibila,cea mai apropiata de ceea ce simti intr-adevar,si daca n-ar fi un suflet pereche, eu n-as mai intelege si n-as mai da un sens vietii, nimeni si mimic nu-ti da o dorinta mai mare de a trai decat IUBIREA!

| NoNameJunior a răspuns:

Da.dacă unii nu au avut parte de iubire adevărată, nu înseamnă că nu există.

| Simona a răspuns:

Bineinteles ca da!hee hee Numai ca ai de asteptat pana o gasesti! laughing

| Sἶrenἶa a răspuns:

Yeah. Eu l-am si gasit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ar fi, nu s-ar povesti.

| IoanaMra a răspuns:

Hope yes! Vreau sa cred ca da!

| cosminaelena99 a răspuns:

Da normal da la mine sa ratacit ca soseta mea preferata

| regitzy a răspuns:

Si da si nulaughing