| bluebutterfly2013 a întrebat:

Credeti ca mai exista fete sufletiste?

144 răspunsuri:
| buzeduulci a răspuns:

Dap. Eu. Eu mereu am pus suflet in relatia cu iubitul meu, i-am scirs poezii de dragoste, i-am facut cu manuta mea cadouri...

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna! Normal ca exista. happy Daca nu le observi tu inseamna ca esti prea ocupat sa privesti alta categorie de fete.

Răspuns utilizator avertizat
| BlackheartQueen a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

Da, exista. Nu-mi spune ca le-ai intalnit doar in filme. Eu ma consider o persoana sufletista.

Răspuns utilizator avertizat
| BlackheartQueen a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

Nu stiu cum ai ajuns la concluzia asta. Am 19 ani, implinesc 20 in noiembrie. big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Auslesse a răspuns:

Eu cred ca mi exista fete sufletiste, dar, cum zicea cineva mai sus...e destul de posibil ca aceste fete sa nu arate lucrul asta din teama de a nu fi ranite.

| mimiwewem a răspuns:

Bună.
Da,există.

Răspuns utilizator avertizat
| mimiwewem a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

Eu sunt.

| mimiwewem a răspuns:

Există fete de genul"sufletiste", dar se pare că tu nu ai descoperit niciuna! laughing

Răspuns utilizator avertizat
| LaraClarice a răspuns:

Da. Exista, dar vezi tu, a fi sufletista e ceva relativ. Depinde ceea ce intelegi tu prin acest cuvant.

| Sofia08 a răspuns:

Prezent!

| RAY a răspuns:

Eu cred ca toate materialiste si pe interes dar poate isi vei gasi tu o alba ca zapada sa ma contrazici

Răspuns utilizator avertizat
| h3r a răspuns:

Tu ești sufletist?

Răspuns utilizator avertizat
| Dariusuu a răspuns:

Există, doar că pe majoritatea îi atrage altceva.

O zi superbă îți doresc.

Răspuns utilizator avertizat
| AℓℓeAℓℓexa a răspuns:

Orice fata are un suflet destul de mare. De ce? Cred ca ....pentru ca ele iubesc mai mult decat trebuie pe cine ar trebui a nu iubeasca. Adica ne indragostim cel mai des de cine nu trebuie...

Răspuns utilizator avertizat
| AℓℓeAℓℓexa a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

Eu am raspuns ce ce cred. Si totusi ai dreptate, dar cateodata este mai greu. In unele privinte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Mai exista, dar sunt ca si floarea de colt, adica rare!
Trebuie sa le gasesti, numai ca in ziua de azi, foarte greu se mai gasesc in ce lume salbatica traim.
Te pup!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred, ci sunt sigur că există.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca exista. Exista tot felul de persoane pe lumea asta.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

N-as prea vede legatura dntre o carte si faptul ca esti sufletist sau nu. Oricum, si de ar fi asa, iti zic eu ca mai sunt si fete care citesc.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

Esti mult prea pesimist/pesimista. Exista fete care citesc, exista fete cu sufletul curat si nobil, exista.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

Ai o mie de fete. 999 de fete sunt la fel adica nesufletiste. Ultima moare si nu mai ai timp sa vezi daca e sufletista sau nu. Probabilitatea e foarte mare ca si ultima fata sa fie tot nesufletista dar exista o sansa, fie ea cat de mica, ca ea sa fie sufletista. Tu te bazezi doar pe probabilitate. Daca nu ai intalnit asemenea fete nu poti spune ca nu exista. Nu poti caracteriza miliardele de fete/femei de pe lumea asta doar pe baza faptului ca cele 100/1000/10.000 pe care le cunosti tu sunt nesufletiste.
Atat.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

Nu mai zic absolut nimic. Iti doresc sa intalnesti o fata sufletista ca sa vezi ca te inseli.

Răspuns utilizator avertizat
| CrinescuEva888 a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

Nu vreau să mă laud dar eu cred că am citit 50 de cărti luna asta! si apropo este destul de greu să citești o persoană! Dar succese

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

Răspuns utilizator avertizat
| OhGodWhy a răspuns:

Da desigur toate sunt cu sufletul la gura cand vine vorba de bani tongue

| chazz a răspuns:

Pff,da.

| L7w7n7d7 a răspuns:

Glumeşti? Numai d-astea există laughing

Răspuns utilizator avertizat
| MaryWhiteRose a răspuns:

La ce te referi prin "sufletiste"? xD

Răspuns utilizator avertizat
| Belluuu a răspuns:

Exista dar nu prea le gaseste orice baiat(barbat) serios care pune suflet, le gasesc aia golani, smecheri si is bat joc de ele happy fetele acelea sunt SPECIALE

Răspuns utilizator avertizat
| VladLungu a răspuns:

In zilele noastre nu cred ca mai gasim 'asa ceva'. Toate fetele sunt interesate sa stea cu cineva cu bani, masina sa le plimbe peste ot si cam atat.

Răspuns utilizator avertizat
| uglyCORPSEbride a răspuns:

Exista, dar baietii de obicei se arunca bratele c**velor.

Răspuns utilizator avertizat
| uglyCORPSEbride a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

Ti-e prea lene sa cauti o fata calumea. Oricum daca ai gasi una nici nu ai baga-o in seama.

Răspuns utilizator avertizat
| h3r a răspuns (pentru uglyCORPSEbride):

Adevărat grăiești.

Răspuns utilizator avertizat
| uglyCORPSEbride a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

Vorbesti despre fetele sufletiste de parca ar fi plante rare. Unde cauti? Daca o cauti in cluburi si pe centura normal ca nu gasesti.

Răspuns utilizator avertizat
| uglyCORPSEbride a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

Caut-o in Narnia -_-
Probabil este chiar sub nasul tau dar tu nu o vezi.
Dar daca o gasesti ce? O sa fiti impreuna cateva luni apoi o vei lua de la capat. Nu te mai agita atata, ca nu are rost.

Răspuns utilizator avertizat
| uglyCORPSEbride a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

Mai bine sa nu gasesti, decat sa gasesti si sa nu puteti fi impreuna.

| uglyCORPSEbride a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

De ce? Esti rasist?

| Belluuu a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

Frate sta linsitit atunci cand o sa ai morala la pamant si nu sti ce sa mai faci o sa apara cand nu te astepti mai putin te asiurg euwinking va fi si soare pe strada ta.

| h3r a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

Nu, nu.
Eu n-am treabă cu tine.
Am vorbit cu @uglyCORPSEbride, dânsa are o parte de adevăr.
Tu? Doar judeci.
Nimic din ce spui tu sau crezi, mă rog, nu este adevărat.

Și nu, nu mă refer la faptul că nu există fete cu suflet.

Răspuns utilizator avertizat
| h3r a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

Da, mă știi de Diabla de pe TPU, atâta tot.
Și mă știi de la cealaltă întrebare.

Tot de frustrat. N-au rost urmatoarele răspunsuri, deoarece există block.

| CrinescuEva888 a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

Încearcă să privești lumea din înterior si o ve-i șăsi pe cea perfecti (pe cea care îți este sortită

Răspuns utilizator avertizat
| CrinescuEva888 a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

Te înțeleg si aș vrea să-ți povestesc ceva.
" Cîndva eu eram o fire pură si plină de viață -aș putea spune extrem de energică si cu dorința de a schimba lumea sprebine în inimă- dar a venit o xi cînd în clasa mea a venit un băiat nou- nu aș zice că mam lăsat păcălită ușor dar asa a fost (mam îndrăgostit lulea).am iubit am dărui acelui om una din iața mea ca pînă la urmă el să îmi spună că ÎL ENERVEAZĂ CHESTIA CU DRAGOSTEA E CEVA REAL SI EU TOT ÎL ENERVEz.Așa că ma lăsat si basta.ANul viitor trec în clasa a 8 si înplinesc 15 ani dar nu mai sunteu însumi.Mam deplasat de la fire energică si plină viață la eu (una închisă si neagreabilă. Cîtiodată mă satur de viața asta mișelnică si plină de necazuri.Acum prefer să stau în casă și să citesc Ba mai mult am o prietenă unică cu care scrim ROMANE FANTASY. Știi îmi pare rău dar viață mea nu mai e plină de culoare si doar pot să rămîn la visele despre o dragoste adevărată."
Aș vra să mă schimb dar nu prea pot Scuze Si SUCCESE

Răspuns utilizator avertizat
| CrinescuEva888 a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

Mulțumesc mult.mult,mult!

Răspuns utilizator avertizat
| raresm99 a răspuns:

Se gasesc dar sunt rare in Romania. Ele se uita mai mult dupa partea materiala.

Răspuns utilizator avertizat
| Behindyou a răspuns:

Mereu unul dintre sexe va spune chestii de genul despre cel opus. Exista, sunt la baietii care nu le merita.

Răspuns utilizator avertizat
| Jasmin15 a răspuns:

Exista dar sunt putine, dar nu numai fete sufletiste ci si baieti. ambele sexe sunt pe cale de disparitie.

| InfinityIsTheLimit a răspuns:

Exista, dar prea putine mai gasesti. In general, fetele cauta un smecheras cu bani, masini..fite..bineinteles, nu toate, majoritatea. Sunt si fete sufletiste dar de obicei alea sunt luate de proaste..pentru ca baietii nu stiu sa aprecieze o astfel de fata iar fata la un moment dat se satura si se schimba. Cunosc multe fete care erau foarte sufletiste dar au suferit prea mult si s-au schimbat.

Răspuns utilizator avertizat
| CrinescuEva888 a răspuns (pentru InfinityIsTheLimit):

Da spui adecărul

Răspuns utilizator avertizat
| truerainbow a răspuns:

Buna! Eu cunosc doar doua fete sufletiste. sunt foarte rare...

Răspuns utilizator avertizat
| Ralucutza2013 a răspuns:

Daca nu ar exista oare ce ne-am face asa ca sigur exista

Răspuns utilizator avertizat
| CrinescuEva888 a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

Știi tu chiar nu îmi pari optimist ești un * pesimist pur *, eu cred că prin cîte am trecut ar trecut ar trebui să fiu o ratătă cu staj de muncă în domeniul Băieți.Și apropo fetele nu sunt toate la fel.

Răspuns utilizator avertizat
| Ralucutza2013 a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

Mai exista

Răspuns utilizator avertizat
| Ralucutza2013 a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

De exemplu eu adica esti asa negativist

Răspuns utilizator avertizat
| Ralucutza2013 a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

Serios unde acuma pe bune se gasesc rar dar peste tot

Răspuns utilizator avertizat
| CrinescuEva888 a răspuns:

Cred că mai există fete sufletiste dar cum au mai spus se tem să arate aste.Nu aș vrea să mă (laud sau ceve din chestia asta)dar am fost si sunsi eu una dintere ele.Dar de anul trecut nu o prea arăt.MA cam doare si acum cee cum se comportau alte "persoane" cu cee că eu sunt altfel.: (

Răspuns utilizator avertizat
| CrinescuEva888 a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

Stii poți să îmi explici ce înțelegi prin " ate scunde de băieții buni"?