| FaraSareDoi a întrebat:

Ce credeţi, există fete urâte?

24 răspunsuri:
| BlackFuneral a răspuns:

Nu,doar fete neîngrijite.

| FaraSareDoi explică (pentru BlackFuneral):

De acord cu tine. Poţi fi frumoasă, chiar dacă mama natură nu te-a făcut perfectă. Dacă te pensezi, îţi faci măşti să scapi de imperfecţiuni(coşuri, puncte negre etc.), faci nişye sport şi te machezi puţin, dacă e cazul, nu ai cum să fii considerat urât.

| BlackFuneral a răspuns (pentru FaraSareDoi):

Nu sunt de acord cu machiajul, cel puțin nu cel strident..adică cu un tuș și niște mascara e super și nici cu sprâncenele super pensate.

| FaraSareDoi explică (pentru BlackFuneral):

Un machiaj care să te ajute să ascunzi micile defecte. Nu strident, unul făcut strict în acest scop. Machiajul te poate urâţi sau înfrumuseţa. Acum depinde cum îl faci...
Şi despre pensat, nici mie nu îmi place când văd fete care în loc de sprâncene, poartă o linie. E chiar bizar.Dar nici cu sprâncene foarte groase sau lipite(monosprânceană) nu e ok.
Frumos este look-ul cât mai natural.happy

| BlackFuneral a răspuns (pentru FaraSareDoi):

Nu am 13 ani, dar sincer habar n-am să mă machez și astea..nici cu mascara nu știu să mă dau, dar cand le văd pe fetițele alea super machiate mă tot întreb dacă se machiază singure.

| FaraSareDoi explică (pentru BlackFuneral):

Nu cred că ai înţeles foarte bine ce am vrut să zic. Presupun că nu eşti chiar aşa de,, bâtă" şi ştii cât de cât cum şi cu ce îţi stă bine. Ai mai mult de 13, deci presupun că îţi cunoşti atât defectele cât şi calităţile pe care le ai...
Mă rog, nici cu mult machiaj fără rost nu este ok. Poate unii, printre care şi tu chiar nu au nevoie de asemenea lucruri. Eu am multe aluniţe şi...bleah. E necesar puţin fond de ten.x_x

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. te-as convinge si cu profilul de facebook al ei dar nu il mai gasesc laughing.

| τττ a răspuns:

Bună.
Toți oamenii sunt frumoși în felul lor!
Pa, pa.

| kteichd a răspuns:

Fiecare "urat/a" gaseste acea persoana pentru care sunt "frumosi/e"

| FaraSareDoi explică (pentru kteichd):

Pesimistul (sau, poate, realistul) din mine zice că nu toţi ajung să se căsătorească.sad

| ceaiuldetei a răspuns:

Cred că există dualitate.

| CMaria21 a răspuns:

Mai exista

| Fayree a răspuns:

~ NU fiecare este frumos in felul lui. Acele fete "perfecte" nici nu stiu sa iubeasca, sunt fitoase, cochete dar fara pic de originalitate! Fundita puppy dog eyes?

| FashionDream a răspuns:

Toata lumea spune ca nu exista fete urate, toti suntem frumosi in felul nostru.Eu nu cred asta. Unele chiar sunt urate iar altele frumoase....ca unele fete sunt neingrijite, asta e altceva.Da, poti fi urata daca esti neingrijita, dar asta e fata ta si corpul tau si nu poti sa le schimbi. Dar..ma rog mai nou poti pentru ca toate isi fac implanturi si operatii estetice si poarta mult machiaj doar ca sa se simta ele frumoase. Nu am nimic impotriva cu lucrurile astea "nenaturale'' pentru frumusete.
Dar, dupa parerea mea, da exista fete urate!

| FaraSareDoi explică (pentru FashionDream):

Păi de obicei oamenii ce nu se îngrijesc sunt catalogaţi a fi urâţi. Sunt destile femei plinuţe, care cu puţin fond de ten şi fard, sunt extrem de frumoase. Lafel şi cele slabe. Dar degeaba ai o faţă frumuşică, dacă nu o îngrijeşti şi stai cu punctele negre, coşurile şi excesul de sebum sau sprâncene dese. Frumos eşti atunci când te îngrijeşti. Părerea mea. Nu ştiu ce înseamnă a fi frumos, să ai un corp conform standardelor 90-60-90? Cam da... de obicei societatea le place pe alea mai piţi:în colanţi mulaţi, chiar cu animal print şi cu sânii la vedere. Frumuseţe pură... chiar crezi că mai sunt băieţi care se uită la o fată simplă, nemachiată şi în haine nedecoltate şi nemulate? Foarte rar sunt cei care să considere asta frumuseţe.sad
Eu zic că urât=neîngrijit.

| Andrey3oo7 a răspuns:

Fara suparare dar DA. La mine in localitate este o femeie cu mustata in toata regula (bine aproape..in toata regula)

| FaraSareDoi explică (pentru Andrey3oo7):

,,Idealul meu în viaţă e femeia cu mustaţă"( vând fân-cassa locco) laughing

| oanabuysomeweed a răspuns:

NU! Fiecare este frumos in felul lui, fiecare are ceva care sa il faca special, diferit de restul...
Nu exista fere urate, doar ca societatea este de rahat. happy

| FaraSareDoi explică (pentru oanabuysomeweed):

Ai dreptate. Societatea este de vină pentru că a creat un şablon de frumuseţe(90-60-90 sau fete cu tone de make-up). După asta se iau toţi şi aşa apar catalogările:gras/slab, urât/frumos. Frumuseţea e un lucru subiectiv şi eu consider că oamenii au şi părţi bune, dar şi părţi rele. Aş zice că în zilele noastre, fetele considerate frumoase sunt cele care dau totul la vedere, cam ca la piaţa. Ce se vede e de vânzare doar... Pe când cele cuminţi, care nu fac toate astea şi nu sar pe băieţi(am cam deviat de la subiect) sunt catalogate într-un fel urât. Anyway.

| Knife00 a răspuns:

Nu poti spune ca-s urate, dar da, unele-s urate de-a dreptul si in adevaratul sens al cuvantului.

| Knife00 a răspuns:

Si sa-ti mai zic ceva..la majoritatea, " frumoaselor ", de le furi trusa de machiaj le omori.

| Karuta a răspuns:

Nu.

| SimoFralala a răspuns:

Nu de fete urate, insa e full de neingrijite!

| Alinush_Aly_1998 a răspuns:

Fete urate cu siguranta nu... fiecare are ceva special, fiecare e unic in modul sau si chiar daca nu are un aspect mirific poate sa compenseze prin inteligenta sau mai bine spus prin frumusetea lui interioara.NU CONTEAZA cat de frumos esti, degeaba esti frumos si ai un comportament jalnic caci vei fi respins. Ceea ce conteaza e ca frumusetea interioara sa fie in armonie cu cea exterioara!