| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca pot sa fiu insarcinata si sa am ciclu peste sarcina daca in urma cu 3 luni am avut ultimul contact sexual(nu a ejaculat in mine) si in urmatoarele luni am avut menstruatie normala(atat ca durata cat ca si simptome) iar acum am menstruatie mai redusa? dupa 3 zile de la contact am facut un test de sarcina si a iesit negativ.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata cu 3 menstruatii normale, dar nu e absolut imposibil. Totusi, cred ca riscul este foarte, foarte mic, mai mult teoretic. Testul de sarcina facut la 3 zile de la contact nu are absolut nici o relevanta, asa ca at fi bine sa faci totusi un test de sarcina pentru o certitudine de 100%.

| catthshshshs a răspuns:

Refa testul de sarcina din nou. Nu cred ca esti, dar fa asta pentru linistea tawinking

| gabriela_8989 a răspuns:

Se poate intampla asa ceva dar depinde de corp...

| gabriela_8989 a răspuns:

Dar totusi sa mergi la un ecograf

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai inchipuieti daca nu a ejaculat in tine cum sa fi? Nu daca a iesit negativ e ok oricum mai asteapta o zi 2 si fa alt test de sarcina si vezi cum iese.

| bumble a răspuns:

In primul rand testul de sarcina (care se face la urina) se face dupa cel putin 2 saptamana de la contactul pe care il crezi mai "dubios" laughing pentru ca dupa 2 zile nu se cunoaste sarcina decat in sange nu si in urina...Si nu cred ca e vorba de o sarcina dupa parerea mea. Tin sa mentionez ca sunt aproape in aceeasi situatie cu tine si mi s-a dus 90% din gandul ca as avea o sarcina.