| pspspsps a întrebat:

Credeti ca relatiile la distanta functioneaza? Adica la cam 70 de km.

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Banuiesc ca ai o relatie la distanta de 70 km...
Parerea mea este ca... da, functioneaza. Desi pentru alti este o prostie faptul ca o sa ai o relatie la distanta. Sunt si avantaje dar si dezavantaje... Distanta face ca dorul sa fie mai aprins, ca cei doi sa nu se sature niciodata unul de celalalt. Insa, daca cele 2 caractere sunt total diferite atunci nu o sa functioneze prea mult pentru ca nu exista incredere si comunicare. Nu o sa aiba incredere el in ea, ca cine stie unde e...sau invers.
Sunt relatii care au rezistat chiar si pana in prezent si sunt casatoriti.
Totul e sa vrei, sa ai rabdare, sa oferi tot ce poti chiar si de departe...happy

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ochii care nu se văd, se uită!
Nu cred în relație la distanță.
Pa, pa.

| tuGatita a răspuns:

Functioneaza daca ambii parteneri vor asta. 70 de km nu e chiar mult..va puteti vedea la o saptamana-doua. ce sa zici despre cei care isi au perechea plecata in strainatate si nici la telefon nu pot vorbi des? daca va iubiti treceti peste distanta!

| Neinteresantul a răspuns:

Depinde de oameni. Daca nu exista comunicare, se strica totul repede. Mereu unul din cei doi parteneri din relatie va vrea mai mult decat poate oferi celalalt. Si n-ai de unde sa stii ce face in acel timp, n-ai de unde sa stii ca tot din ce spune este adevarat..etc.

| Ionutzzzuuuu a răspuns:

La mine a functionat la 2000 de km timp de 2 ani pana a venit si ea aici si tu te plangi de 70 de km.Totusi depinde de caractere. Daca v-ati vazut pana acum cum va simtiti imp si chesti din astea.Si asta nu e chiar o relatie la distanta, 70 de km ii fac pe jos daca mi-e dor de prietena.

| neutrino a răspuns:

Teoretic da. Practic nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-are limite.

| MIRUnicole a răspuns:

Buna:* iti spun din propia experienta..mai mult de cateva luni nu rezista. acum depinde de oameni.pup

| t0ffy a răspuns:

Depinde.la mine a functionat! suntem de ani buni impreuna! trebuie sa existe incredere si multa iubire ca sa functinezehappy

| space1234 a răspuns:

Depinde dacA sunteti chiar asa nebuni unu dupa altul si aveti parinti care va inteleg dragostea si va puteti vedea des da dar daca nu ...nu

| Andreutttta a răspuns:

După părerea mea, cred că o relaţie la distanţă durează doar dacă există iubire adevărată şi încredere reciproca. Dacă nu sunt acestea 2 în relaţia voastră, nu mai irosi timpul degeaba. La mine de exemplu, sunt cu prietenul meu de 1 an si 3 luni, şi el în fiecare săptămână pleacă... Munceşte, desigur la cei 23 de ani ai lui, este firesc. Şi, da! Am încredere în el şi îl voi aştepta cât voi putea ca să fim împreună mereu. Sper că ţi-a fost folositor răspunsul meu! :* Pupici.