| FLAViЯ a întrebat:

Credeti ca sa ai o relatie cu un baiat la 14 ani e devreme? Considerati ca la virsta asta nu e normal sa ai un iubit?

17 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu mi se pare ceva rau sa ai o relatie cu un baiat la 14 ani, e normal oarecum...eu am avut primul prieten la 13 anihappy, dar totusi trebuie sa nu sfidezi scoala, familia, sau sa se ajunga la alte chestii de care sa iti para rau cum ar fi inceperea vietii sexuale, a avea o relatie in care sa va intalniti, sa vb, sa va luati de mana, sa va pupati, etc...nu e rau deloc, dar atentie mare la baiatul pe care il doresti.

| Farcas a răspuns:

Poti sa ai un iubit insa dragoste adevarata nu e, eventual afectiune.Si doar saruturi restul sunt interzise deocamdatahappy

| EUSIATIT a răspuns:

Pai la 14 ani poti fi amic si doar atit dragostea mai tirziu. nu crezi?

| Silviu591 a răspuns:

Pai.depinde si de varsta prietenului tau.sa nu fie mai mare cu mult fata de tine.intelegi.ca astia te duc usor de nas... dar incearca sa mai stai singura 1 an 2

| Deeiu a răspuns:

Nu eoh go on
Am avut primul` iubit la 12 ani si nu m-i-a spus nimeni nimiclaughing`
Asa ca nu-ti face grijiwinking

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Doar o relatie. dar te sfatuiesc sa nu iti incepi viata sexuala. ai timo de asa ceva peste 3-4-5 ani.tongue

| Doa'Do a răspuns:

Nu am nimic impotriva, dar atunci cand relatia te duce pe cai gresite, as avea ceva impotriva happy.

| angelinthedark a răspuns:

Da e grav.stai in banca ta si lasa tu iubitii ca is smecheri si te prostescwinking.

| funnygirl a răspuns:

Nu conteaza varsta eu am avut primul iubit la 10 ani si am stat 1 an si ceva cu el laughing

| Pământul a răspuns:

Este normal sa ai un iubit/iubita la 14 ani, este o perioada de dezvoltare hormonala si de maturizare, iar un iubit/iubita ajuta foarte mult la asta. Lipsa unuia poate face oamenii sa se creada inferiori celor care au pe cineva sau stigmatizati, iar acesta poate fi baza unui regres (sau macar a unui stopaj) al dezvoltarii sale.
La varsta asta, e normal si sa ai un iubit, si sa nu ai, ambele cazuri pot fi precare in conditii anume.

| daηă a răspuns:

Cand e vorba de dragoste nu conteaza varstawinking

| iiMellyx3 a răspuns:

Da si eu am relatie care baitul are 14 iar eu 12 eu zic ca te saruti etc. si sa-l nu-l iubescti atat de tare pentru ca o sa suferi mai tarziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe la 11 -12 ani se incept relatile daca incepi prea tarziu la 14 ani te vei face de ras, la 11 -12 ani atunci inveti sa saruti si mozol atunci cand te combini cu cel de 14 ani happy ii areti ca sti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe la 11 -12 ani se incept relatile daca incepi prea tarziu la 14 ani te vei face de ras , la 11 -12 ani atunci inveti sa saruti si mozol atunci cand te combini cu cel de 14 ani happy ii areti ca sti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce fel de relatie?

| Expert Zabuza a răspuns:

Nu ii chiar foarte de vreme da totusi mai stai 1 an

| Iuliana1234 a răspuns:

Sincer eu cred ca e love struckdar ai grija unde va duce relatia tawinkinglove struck.