| livana a întrebat:

Bauna am o prietena de 12 ani si are un iubit cum credeti la virsta ei e normal

Răspuns Câştigător
| Deliiiia a răspuns:

Nu e normal, dar probabil nu e nici ceva serios. Fiecare cu alegerile lui, sper sa nu-ti fie un exemplu in acest sens.

17 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
După 18 ani este deja mamă!
Adio copilărie.
Pa, pa.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Sigur nu esti chiar tu cea vizata?
Indiferent cine ar fi, nu este normal.
Sunteti micute/si traiti-va cu adevarat frumoasa copilarie. nu repede la iubiti
Eu asa cred de cuviinta.
Off ce varsta frumoasa, de ce nu as fi eu in pielea anilor vostri? voi nu realizati cat de frumoasa este copilaria si fara iubiti?
O zi bunahappy

| mgtow a răspuns:

Nu e normal, e o etapa a copilariei si viseaza ca este intro relatie. Cand va creste si va ajunge adulta va realiza ca a fost doar o joaca ceea ce a facut inainte.

| Liviu a răspuns:

Iubit pentru ea nu cred ca are sensul de iubit care il are in cazu persoanelor de 16 - 18 ani etc.Cred ca doar se pupa pe obraz se tin de manuta si etcbig grin cred ca doar atat.

| mona a răspuns:

La 12 ani ar trebui sa-si vada de scoala, e ok sa ai un prieten dar nu iubit

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De ce n-ar fi normal? N-ar fi normal sa faca sex la anii astia, dar sa aiba iubit (mai bine zis prieten) e ceva normal. Eu am avut prima relatie pe la 4-5 ani. Nu radeti, chiar era relatie laughing Era o colega de grupa de la gradinita. Ne tineam de mana, ne pupam si pe gura spre disperarea mamei ei si a educatoarelor, mancam impreuna -tin minte ca faceam firmituri, ea ma scutura si ma certa rolling on the floor), imi dadea cate o jucarie acasa ca sa ma gandesc la ea, si eu la fel... Ce, nu era iubita? laughing Omul e dotat cu sentimente de la nastere, nu zice nimeni ca la 12 ani nu ai voie sa fii cu cineva.

| danay72 a răspuns:

Nu e normal.Dar e bine ca tu ti-ai dat seama si sa nu ii urmezi exemplu.

| livana explică (pentru danay72):

Poti sami da-i pace o data sau nu fac ce vreau si cum vreau nu e treaba ta ai inteles?

| kar1GaNNN a răspuns:

Cred si eu ca nu e normal, daca la 12 ani are prieten va dati seama ca la 15 ani urmeaza sa faca sex, deoarece fetele asa-s ele.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu, eu la varsta aia faceam colectie de abtibilde Dragon Ball-Z din Star Chips si Mr Snaki.

| Radu284 a răspuns:

Tu intrebi? Care mai acum cateva zile iti cautai prieten pe aici, desi ai 13 ani? Daca la 13 e OK, la 12 de ce nu e?

| livana explică (pentru Radu284):

Duti la peensie sper ca ai inteles mesajul meu

| Radu284 a răspuns (pentru livana):

@.@
Nu prea, poti sa-l explici si pe intelesul meu? In romaneste, de preferinta.

| TheBoyTheCool24 a răspuns:

No, acum pe bune? 12 ani = prieten!? Sincer, eu consider ca o varsta normala la care sa ai o prietena/prieten este de la 17+. Ce o sa povesteasca la nepoti/copii? Ca a suferit din dragoste la 12 ani. Jalnica generatia asta. Eu acum un an, la varsta ei, ieseam pe afara si ma jucam cu minge, stand pana seara. Si acum mai fac asta, inca nu sunt asa de "mare".

| n1445 a răspuns:

Nu este normal. E doar un copil, ea nu poate intelege ce e aia iubire, ce inseamna o relatie... Nu cred ca un baiat ar fi cu o fata de 12 pentru ca o iubeste, sa fim seriosi. Daca tu esti mai mare decat ea ma gandesc ca stii cam ce este in capul baietilor din ziua de azi... ***

| simo102 a răspuns:

Buna! Eu una cred ca este foarte normal! Adica si eu am 12 si am iubit si stiu care este sentimentul.Nu poti sa descri in cuvinte ce simti pentru acea persoana, este ceva magic! Si daca iubeste cu adevarat acea persoana si nu e doar o joaca o sa stea ceva timp cu ea... :*

| CristinalovesEminem a răspuns:

Buna. Desi nu e bine sa judecam pe nimeni, pentru ca fiecare face ce vrea cu viata lui, eu cred ca la 12 ani nu poti sa ai "iubit", pentru ca la 12 ani nu sti ce e aia "iubire". Plus ca unele experiente trebuie cunoscute la timpul potrivit. Ce e acum intre ei e o joaca. happy