| acdcfan a întrebat:

Credeti ca sexul inainte de casatorie este pacat?

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Eu cred că religia şi sexul nu ar trebui să aibă treabă una cu cealaltă.

19 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Nu

| Derye a răspuns:

Nu, sau nu stim exact, dar e mai indicat asa. Tre' sa testezi terenul, sa vezi daca iti place. Poate e impotent, steril and so on. Sexul raspunde multor intrebari.

| foxi a răspuns:

Mare pacat. dar pentru altii...

| nobody_9468 a răspuns:

Da, dar e si placerehee hee.

Bafta.

| Rukhsandra a răspuns:

Nu... e bine sa ai relati sexuale inainte de casatorie. Daca astepti dupa casatorie s-ar putea sa realizezi ca nu esti compatibila cu partenerul.Deci e bine sa fii in "probe' big grin

| Denisa a răspuns:

Sincer, nu. Daca o faci cu o persoana potrivita din dragoste, nu are de ce sa fie pacat, maiales daca persoana cu care faci sex/dragoste sau cum vrei tu sa ii spui, te casatoresti cu el/ea. Si chiar daca ar fi pacat, ar conta asa de tare incat sa ramai virgin/virgina pana dupa casatorie? Eu zic nustraight face

| 2696 a răspuns:

Asa se zice dar eu cred ca de-a lungu anilor toti preotii " intelepti " mai adauga si ei cate ceva

| madalinaaa89 a răspuns:

Neeaaoh go on astea sunt vorbe de oameni batrani, de la tara, sau, de cei exagerat de credinciosi.
Hai sa luam altfel situatia:sa zicem ca o faceti in noaptea nuntii, iar fata poate nu e pregatita chiar in momentul acela, iar baiatul(prin absurd) nu se excitalaughing
pai da' ce faceti frate? divortati si amanati nunta?laughing
poate mai ai si surprize ca fata de genu' descoperi ca e steril, ipotent...naspa nu? asa mai bine testezi calitatea si cantitatea si daca totul e in regula treceti si la casatoriewinking

Răspuns utilizator avertizat
| vasiledumitru a răspuns:

Da e mare pacat, si mai ales daca vrei sa ai copii ascultatori, sa nu divortezi de sot, sotie, daca vrei sa nu ai necazuri mari in viata nu face sex inainte de casatorie.
O sa vezi ca iti va merge mult mai bine decat altora care au facut sex, o sa vezi dupa un timp, dar trebuie sa ai rabdare.

Răspuns utilizator avertizat
| Lolo_3214 a răspuns:

Ii pacat pentru credinciosi cica laughing
Pentru mine una nu-i pacat.

| madaaxD a răspuns:

Nu e pacat.straight face adica nu cred. din cate stiu eu nu e.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde. Pacat este sa nu fii deloc atent cu tine si sa schimbi n-şpe parteneri si sa pui in practica cele mai ciudate fantezii, atunci cred ca incalci porunca "sa nu fii desfranat". Suntem sfatuiti astfel pentru binele nostru, fiindca ne determina sa fim ponderati si sa nu ne imbolnavim de cine-stie-ce. Dar cand vine vorba de casatorie, asa cum au zis si ceilalti, mai bine testezi terenul fiindca multe divorturi se datoreaza incompatibilitatii partenerilor in pat, divortul fiind iarasi un pacat. Asa vad eu lucrurile.

| sunshinegirl_7663 a răspuns:

Nu este pacat decat ca daca esti minor parintii cred ca nu e binewinking

| diana97_7123 a răspuns:

Nu neapărat

| nelu_8098 a răspuns:

Da pentru cei care nu-l fac

| Nuimimergeimvu a răspuns:

Normallll