| Lugtredgu a întrebat:

Ce parere aveti despre sexul oral intr-o casatorie? Credeti ca e ceva normal?

25 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cât timp ambii parteneri sunt de acord, nu văd niciun fel de problemă.
Fiecare cu preferinţele şi plăcerile lui, iar în pat fiecare cuplu îşi stabileşte propriile normalităţi şi limite.

| mona a răspuns:

E normal pentru unii, cine se respecta nu se injoseste in halul asta

| DNSK a răspuns:

Daca-ti pui verigheta, asta inseamna ca stii doar : copii, teme, mancare, curat, piata, munca, copii, teme, mancare, curat, piata, munca..hai sa fim seriosi. si cu verigheta pe deget se pot face multe

| Korrawi a răspuns:

Daca ambii parteneri sunt de acord, nu vad de ce nu ar fi. Fiecare persoana cu preferintele ei. Unora le place, unora nu.

| Trolli a răspuns:

Daca ei considera ca este normal, atunci este ok.

| neutrino a răspuns:

In dormitorul conjugal, tot ce fac cei doi este strict problema lor, daca le face placere. Totusi, eu vin cu o propunere pentru cei ce doresc sa incerce si sexul oral: sa faca barbatul prima data sex oral partenerei.

| Azµre a răspuns:

Da, atâta timp cât ambii parteneri îl practică din plăcere.

| h3r a răspuns:

Ce subiect... referitor la căsătorie.

| Oana92 a răspuns:

Daca ambii parteneri sunt de acord sexul oral este o practica perfect normala!

| FadetoBlack a răspuns:

Nu ştiu voi, dar eu sigur nu aş face-o happy.

| Cristiann25 a răspuns:

Daca amandoi partenerii sunt de acord cu asa ceva de ce nu? In pat trebuie sa existe mereu ceva nou pentru a nu interveni monotonia in cuplu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,este normal.In cuplu, este permis aproape orice, daca partenerii sunt de acord. Diversificarea actului sexual, intareste relatia si apropie partenerii.Mult noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Sexul oral este considerat deviere de comportament sexual.
NU ESTE NORMAL, ESTE SCÂRBOSsss!
Te pup!

| Stef69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca tie nu iti place asta e alta chestie recunosc ca am facut si mi s-a facut si e placut

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Campionul zilei, cu medalia de argint... de cand sexul oral este deviere? termina u prostiile. si nu e scarbos deloc. Ai 70 de ani?

| Raiiiisa a răspuns:

Cred ca un act si o verigheta nu ar trebui sa schimbe cu nimic viata sexuala a partenerilor. Daca inainte l-au practicat, dupa casatorie care ar fi problema?

| Violente a răspuns:

Dacă totul este plăcere și cei doi se iubesc fără bariere dorind fiecare să-și descopere trupul, ABSOLUT.

Sexul oral poate fi catalogat fiind scarbos, dar dacă îți iubești partenerul, îți exprimi dorința de a va cunoaște. Sexul ORAL poate fi dovadă pură de încredere, dragoste și legătura foarte stransă în cuplu.

| Rooksee a răspuns:

Mie nu imi place sexul oral. Scarbos. Acum depinde de fiecare, de varsta, de relatie etc.

| Foxyyyy a răspuns (pentru Rooksee):

Ai incercat ca sa spui ca nu-ti place? laughing E scarbos daca nu ai o igiena potrivita sau daca ai vreo boala.Nici eu n-am incercat dar nu vad nimic scarbos in asta, mai maturizati-va.

| Rooksee a răspuns (pentru Foxyyyy):

Nu am incercat dar gandstete si tu cum ar fi. In al doilea rand m-au mai spus persoane care au facut-o ca e scarbos. Daca te pun sa mananci caca ai manca. Aici nu poti sa spui mananc pentru ca nu am incercat si spun apoi daca imi place sau nu.

| Foxyyyy a răspuns (pentru Rooksee):

Caca? De la sex ai ajuns la cu totul altceva, mai bine ramai la papusi scumpo.Ma anunti cand ai o relatie serioasa.

| IulianDBI a răspuns:

Nu, sa nu faceti asta, incearca sa ii dai nevasta / sotul si vecinei / vecinului, asta e ceva normal.

| ThisGirlHere a răspuns:

Sunt inpotriva sexului oral in general. E o chestie scarboasa. Si casatoria nu inseamna doar placere sexuala. Succes! happy

| Kamikaze57 a răspuns:

Da e ceva normal, care trebuie facut din placere de catre ambii parteneri.
pup :*

| anonim00293 a răspuns:

Nu prea e normal parerea mea...