| Cristina_7964 a întrebat:

Credeti ca sexul oral este p metoda bine venita intr-o relatia in care cei 2 abia si-au inceput viata sexuala? voi ce parere aveti?

11 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

@crazychick: Cu mentalităţi de genul ăsta, o să mai stea bărbaţii cu voi joi după Miercurea Ciuc începând cu vineri de la 3:00 la 2:00.
Da, este o metodă bine venită indiferent de când a debutat viaţa sexuală de cuplu.
Grijă la igienă, informaţi-vă şi spor!
Nimeni nu poate şti mai bine decât voi ce vă place!
Salut!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Este inca un punct de bifat pe lista celor ce se fac intr-o relatie!

Unii ajung mai repede acolo, altii mai tarziu, altii. care cum ii taie mintea, sentimentele si gusturile! Atentie la igiena!

| ATHOS a răspuns:

Cristinuta draga, depinde de cei doi. Daca vor sa experimenteze ceva nou si sexul oral este o metoda. Si da rezultate bune la amandoi. Cu conditia sa fie deschisi spre asa ceva. Este important sa cautam noul, este important sa gasim ceea ce ne place cel mai mult. Treceti pe la librarie, cumparati o carte in domeniu ( explicatiile sunt destul de bune ) si treceti la treaba. Fii linistita, totul va fi bine!

| SweetCandy a răspuns:

Sincer nu. Dupa parerea mea sexul oral este un pas important intr-o relatie, iar daca cei doi abia au inceput, e c; ar ca nu se cunosc atat de bine incat sa faca si pasul urmator.Etapele vietii sexuale trebuiesc traite nu saritewinking

| Damian a răspuns:

Votez pentru... Experimenteaza, despre astai viata nu?

| pacalici a răspuns:

Ma daca va place de ce nu.

| mahoney a răspuns:

Nu are farmec fara sex oral tongue

Ma face sa spun "Next"hee hee Dar daca fata nu e pregatita si n-a mai facut, o inteleg. Pana la urma nu-i nici-o graba happy
Depinde de relatie si cate sentimente sunt, cu siguroanta nu e un motiv principal de renuntare... doar daca vorbim de ceva gen aventura big grin

| Cristina_7964 explică:

Mentionez: de 4 luni jumate ne-am inceput viata sexuala

| maya1311 a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa astepti sa intervina monotonia, surprindel placut, ai grija la igiena faceti un dus impreuna daca vr sa fi sigura ...etc

| crazychick a răspuns:

Mai intai asteapta o perioada, pana cand simtiti voi ca deja sexul devine ceva monoton si vreti sa incercati ceva nou. Dar nu ii oferi lui oral, decat daca iti ofera si el tie! altfel isi va lua lumea in cap si te va trata altfel! multa bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu poti incepe imediat
eu unul recomand sa se inceapa cu ''pozitia misionarului''adica partenerul sta pe spate si partenera pe el sau sunt unele cazuri in
care este si invers daca intelegi la ce ma refer iar dupa aia se poate incepe cu chestii, trestii.