| Mirana03 a întrebat:

Ce parere aveti despre sexul oral?

Răspuns Câştigător
| Alina993 a răspuns:

E ceva normal si incantator!
Numai ca exista diferente privind necesitatea lui. Un baiat poate sa aiba un act implinit si fara sa primeasca stimulare orala! El ajunge la climax prin simpla contopire cu iubita lui!

In schimb noi fetele nu ajungem asa de usor satisfacute doar prin cateva minute de contopire iar o altfel de stimulare asa cum spui tu e ceva care e binevenit!

56 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu sunt de acord cu devierile de comportament sexual!
Pa, pa.

| Mirana03 explică (pentru Legiuitoarea):

Buna! Tu ai incercat?

| drhotzu a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Dar cu ce esti de acord? cu inchizitia?

| Legiuitoarea a răspuns (pentru drhotzu):

Bună.
Te încrezi prea tare: http://www.tpu.ro/dragoste-si-sex/va-place-sexul-anal_1/
Pa, pa.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Mirana03):

Bună.
Poftim? Actul sexual trebuie dus la rangul de artă, nu de bătaie de joc!
Pa, pa.

| drhotzu a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Huh? nu inteleg ce vrei sa spui...

| drhotzu a răspuns (pentru Legiuitoarea):

In ce ma incred prea tare?

| Mirana03 explică (pentru Legiuitoarea):

Buna! Da cine a zis ca este o bataie de joc?

| klauss25 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Mamaaa ce scrie lumea pe aici..devieri sexualeee, lume wake up, suntem in sec 21 nu 18... doamne!

| mona a răspuns:

Aceiasi parere o am ca si de sexul anal si nu este o parere buna

| CristiB93 a răspuns:

Perversiune, anormalitate ceva nefiresc si deviabil.

| Mirana03 explică (pentru CristiB93):

Ai incercat?

| CristiB93 a răspuns (pentru Mirana03):

Nu am incercat, si nici nu voi incerca vreodata, nu e normal asa ceva, revenitiva oameni buni, am ajuns mai rau ca animalele, stiti doar ca doar cainii fac asta cand se imprecheaza, ce Dumnezeu...

| DenisaMetal a răspuns:

Il poti practica linistita.

| janynefeaver a răspuns:

Sexul oral este un lucru obisnuit pentru unii, iar pentru altii inca un subiect tabu. Daca ambii parteneri sunt de acord in privinta sexului oral, acesta poate fi practicat. Daca doar unul din parteneri simte placere, nu as indica practicarea sexului oral.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Una foarte buna atat timp cat exista placere de ambele parti si nu e facut din obligatie

| neutrino a răspuns:

Daca-ti place il poti practica linistita, se poarta, e cool, dar sa nu ai pretentia sa nu stie dupa aceea, toata scoala sau tot cartierul. Vei fi chiar recomandata!

| Azµre a răspuns:

Este ok atâta timp cât este practicat într-o relație stabilă și de lungă durată. Iar partenerii nu sunt minori adică sub 18 ani!

| h3r a răspuns:

Nu cred că trebuie să-l considerăm sex, mai exact contact sexual.
Când auzi de sex oral în primul rând te gândeşti la femei, deoarece bărbaţii de cele mai multe ori rămânând datori la această etapă.
Cele care adoră "oralul", sunt cu mult mai bine văzute în ziua de azi, iar celelalte fiind considerate "nepământene".
Foarte urât unde s-a ajuns, şi mai ales că o femeie să ajungă să fie jignită, discriminată, desconsiderată doar pentru simplu fapt că este FEMEIE.

| Oana92 a răspuns:

Este o practica normala intr-un cuplu.

| greyhound a răspuns:

big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu sunt de acord cu aşa ceva,mi-e SCÂRBĂ,dacă nu ştiai, să ştii de-acu că sexul oral, cât şi cel anal sunt considerate devieri de comportament sexual, da, ăia care practică nu-s întregi la minte!
Te pup!

| Mirana03 explică (pentru anonim_4396):

Buna! Tu ai incercat?

| drhotzu a răspuns (pentru anonim_4396):

Auzi adica daca eu dau limbi ca un elicopter iar prietena mea o suge de imi intra cearcaful in cur inseamna ca nu suntem normali? inseamna ca ce sunt retardat mintal? ce te priveste pe tine ce fac eu sau cum ma comport eu in timpul actului sexual. mai ai un pic si imi spui ca orgasmul este "pacat" si o sa ajung in iad ca prietena mea are orgasm de 3 ori pe saptamana! ce tampenii sunt astea? chiar asa de inapoiata este lumea? adica tot la evul mediu timpuriu am ramas? "the dark ages"? sa readucem atunci inchizitia, ca tot ce se intampla, carute fara cal, becuri fara fitil, cutii luminoase, toate sunt erezii si sunt lucrarea diavolului laughing)))
ce TERMINATI!

| anonim_4396 a răspuns (pentru drhotzu):

Bună!
Te rog să te abţii de la astfel de comentarii inutile,mai citiţi şi voi,ce Doamne iartă-mă,sunteţi de tot!
Mie personal mi-e SCÂRBĂ de aşa ceva şi de cei care practică, mai ales, desfrânaţilor!
Şi TERMINAT eşti tu, nu eu, CLAR?
NU MAI AVEM CE DISCUTA!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mirana03):

Bună!
Te-am întrebat cumva ceva şi nu ştiu eu?
Vă băgaţi şi voi în seamă aşe numa... s-aveţi şi voi ce întreba!
Dragii de voi,ce curiozităţi pe ei!
Nu cred că trebuie să-ţi dăm ţie explicaţii ce-am făcut,cum am făcut, când, unde!
Prin asta dai dovadă de o PROSTIE şi o INDISCREŢIE extraordinară, să ştii!
Vai şi amar de ea educaţie ce-o aveţi, vai de voi!

| Mirana03 explică (pentru anonim_4396):

Era pur si simplu o intrebare. Daca te-ai simtit vizata dintr-un anumit punct de vedere e strict problema ta. In nici un caz nu vreau sa dau curs discutie dintre mine si tine. Consider ca am ceva mai bun de facut. Asa ca de acum inainte poti sa te certi tu cu tinelaughing.

| CristiB93 a răspuns (pentru drhotzu):

Eu cred ca tu esti coborat mai rau decat in evul mediu, iti dai seama ca doar animalele fac asta, te-ai coborat la nivelul cainilor caci doar ei fac asta cand se imperecheaza, mai gandeste-te odata cine e cu adevarat inapoiat.

| drhotzu a răspuns (pentru CristiB93):

Hhhmmm deci tu mergi conform docmei crestine prin care: orice aduce placere trebuie sa inceteze!
si daca ai avea un pic de cultura din generala, ca de cultura generala nici nu se pune problema ti-ai da seama ca animele fac sex doar ca sa se imperecheze, pe cand omul face sex 99, 99999999% din cazuri din placere, dau cifra asta pentru ca sa presupunem ca in un an o persoana normala face sex de cca 100 ori, iar in o viata sexuala activa de 30-40 ani un cuplu face in medie 1-2 copii, media internationala este de 1 si ceva laughing
asa ca revenind la subiect, uite cine blama sexul oral! ha ha ha ipocrizia este printre noi!
"chryystyyann a răspuns (pentru vandrei):
Dar ce? nu exista degete sau limba pentru a o aduce la orgasm? Daca chiar se iubesc si nu pot sa se desparta exista si variantele astea"
si asta este de acum 2 zile laughing))
asa ca te rog ciocu mic si joc de glezne! si sa nu imi zici ca nu ai dat limbi in P*I*Z*D*A, sa ca nu ai vrea sa iti fie supta putulica, ca nu pot sa cred asa ceva!
ce dracu` suntem oameni! sau ca nu ai dat la labuta pana acum...
ca tot din aceleasi "deviatii" face parte si masturbarea!
si daca sexul oral ma face animal atunci fie SUNT ANIMAL DAU LIMBI SI SUNT SUPT!
dar intrebarea mea catre tine: oare pe tine ce te face animal?

| drhotzu a răspuns (pentru anonim_4396):

Draga mea,
de citit am citit in mod sigur de 10/20 de ori mai mult decat tine, iar ca si informatii si cultura generala stiu sigur ca stau foarte bine! in ceea ce priveste sexul iarasi sunt destul de cunoscator, ideea este urmatoarea in materie de practici sexuale nu exista o limita clara a normalitatii, ceea ce tie ti se pare normal mie poate nu imi pare chiar asa de normal si invers... nu suntem repet in evul mediu, cultura si societatea a trecut peste epoca aia, si peste cea victoriana si cea edwuardiana... lumea nu se mai ascunde in dulap si nu isi ia sotie doar ca sa aiba sotie si el sa fie gay. invata sa fii mai toleranta cu oamenii din jur, chiar daca nu sunt de aceeasi parere cu tine. daca oamenii care fac sex oral si anal si se masturbeaza nu sunt intregi la minte, atunci ce sa vorbim despre oamenii care au fetishuri un pic mai bizare? cum ar fi cel al picioarelor, sau al legarii, sau dominatiei respectiv supus? aia ce ar trebui dusi la azil?
deci pana la urma ideea este urmatoarea: daca majoritatea spun ca sexul oral este in regula si nu este nici o problema cu el atunci cine este normal si cine nu?
si sunt sigur ca exista o gramada de lucruri considerate normale, dar pe care nici tu nu le faci sau le faci altfel si atunci nu cumva avem toti probleme la mansarda?
in concluzie, incearca sa fii mai intelegatoare cu ce se intampla in jurul tau ca nu in toate cazurile exista doar alb si negru, uneori sunt mult mai multe nuante de gri intre alb si negru!
"damnant quod non intelligunt", si cu asta am terminat

| CristiB93 a răspuns (pentru drhotzu):

Daa vad ca mi-ai cautat in raspunsuri( sa iti fie rusine laughing ) sa gasesti ceva cu care sa ma ataci,dar facand asta iei orice gluma spusa de mine ca fiind serioasa, nu am facut si nu am spus niciodata in nici un raspuns ( poti sa cauti daca vrei ), ca imi doresc sau ca am facut chestii din astea, uneori mai raspund si in gluma sau de plictiseala, asta nu inseamna ca e serios, dar raspunsul dat aici este serios, cel de aici sunt eu, iar animal nu stiu daca ma face ceva, greseli pot spune ca am multe sau patimi, dar nu stiu daca ma fac animal astea.

| drhotzu a răspuns (pentru CristiB93):

Asta numai tu poti sa stii, ca se pare ca te pricepi la ce lucruri fac o persoana animal si ce nu!
asa ca ai grija cum caracterizezi persoanele data viitoare!

| CristiB93 a răspuns (pentru drhotzu):

Pe mine m-a deranjat ca i-ai facut pe crestinii care sunt impotriva acestui sex murdar, involuati si scapati din evul mediu, ei nu sunt asa, ei sunt doar oameni normali, in schimb sexul oral nu e normal, e animalic si nefiresc.

| drhotzu a răspuns (pentru CristiB93):

Pai vezi la fel cum si tu ai parerea asta despre mine care practic sexul oral, la fel am si eu tot dreptul sa te jignesc si te numesc om medieval incuiat la minte! corect? pentru mine sexul oral este ceva normal care imi provoaca placere si acunci cand fac si cand mi se face! asa ca pentru a evita astfel de discutii incearca sa nu mai categorisesti persoane! adica de ce sa iti permiti sa ma faci animal si anormal pentru ceva care pentru mine e normal? la fel de anormal imi pare si mie toata treaba asta cu religia dar eu nu am spus despre tine ca esti o oaie intr-o turma care crede orbeste orice tampenie, nu?
CORECT?

| CristiB93 a răspuns (pentru drhotzu):

Esti ateu?

| drhotzu a răspuns (pentru CristiB93):

Ti-am pus o intrebare si nu este politicos sa raspunzi cu o alta intrebare! este corect ce am spus mai sus?

| drhotzu a răspuns (pentru CristiB93):

Si da sunt ateu, dar asta nu are nici o legatura cu sexul, pentru ca il practic de pe vremea cand inca mai credeam in acel ceva... dar pe masura ce am crescut si am prins ceva minte am renuntat de tot la credinta in zei. pentru ca daca vrei sa o luam in sens literar si ateismul este o credinta, chiar mai complexa decat multe religii! si daca vrei putem sa avem o discutie vis-a-vis de religie si credinta, pentru ca religia este una iar credinta este alta!

| CristiB93 a răspuns (pentru drhotzu):

Ba da,are legatura cu sexul, dupa cum stii sexu oral este pacat, dar tu fiind ateu, nu iti pasa de pacate si faci ce vrei fara nici o frica ca ar fi rau, daca ar fi adevarat ca nu exista Dumnezeu atunci oamenii nu ar avea nici un scop, ar traii degeaba, dar sunt curios care sunt motivele tale pentru care ai devenit ateu?

| klauss25 a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti doresc sa te paraseasca partenerul/partenera..tocmai pentru ca nu o faci nu o s sugi/lingi etc..pt ca mai devreme sau mai tarziu asta se va intampla ai sa vezi...suntem in sec 21.secolul sexului, mai ales a celui oral

| klauss25 a răspuns (pentru drhotzu):

Rugaciunea scoala animalul din ei...laughing

| drhotzu a răspuns (pentru CristiB93):

Pai pur si simplu imi este imposibil sa cred in toate cele cu religia.incepand cu adam si eva si terminand evangheliile sunt dupa parerea non reale! nu mi s-a intamplat nimic de genul vai am patit aia si m-am indepartat de biserica! mintea mea este pur analitica si nu pot sa cred in zei! fie el budha, mohamed, zeus, gaya, d-zeu sau oricare! si am citit biblia nu am vazut nimic acolo despre sexul oral... despre homosexualitate da... dar despre sexul oral si anal in cuplu heterosexual nu exista! decat daca vrei sa cauti pe acolo si sa dai nu stiu ce legaturi si sa gasesti o explicatie unde nu exista! dar nu scrie nicaieri ca este pacat! NICAIERI! si in cazul in care te intrebi am citit si biblia, noul si vechiul testament, coranul si tora! si stii ceva? sunt mai asemanatoare decat ai vrea tu sa crezi. iar crestinismul isi are originile si o mare parte din docmele initiale din iudaism.
dar nu am de gand sa mai intru inca o data in toata discutia asta cu de ce ateu de ce credincios, nu ajungem nicaieri! oricat de multe argumente si contrargumente as aduce.
revin cu intrebarea mea: daca tu ai dreptul sa ne faci animale, si deviati si astea eu de ce nu am dreptul sa te fac pe tine credincios medieval, habotnic, si ingust la minte? pentru ca la fel cum tu ai parerea ta asa am si eu parerea mea!
AAAAAA stai ca acum inteleg! in biblie scrie asa: fa altora la fel cum vrei sa ti se faca si tie! deci sa inteleg ca tu chiar ai vrut sa ti se vorbeasca urat!

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru klauss25):

Du-te si suge-o tu si pentru noi...aia "incuiatii", ce spui de asta happy?

| CristiB93 a răspuns (pentru drhotzu):

Eu nu iti vorbeam urat, si nu te-am facut animal asa din senin, tu i inceput spunand ca suntem medievali si ingusti la minte, eu doar am incercat sa iti arat ca de fapt tu esti asa ci nu noi.

| drhotzu a răspuns (pentru CristiB93):

Man tu ai vazut la ce raspuns am spus eu asta? era la fel ca si raspunsul tau! iar eu nu sunt adeptul "intoarce si celalalt obraz" ci sunt adeptul legii talionului!

| CristiB93 a răspuns (pentru drhotzu):

Toti ateii sunt adeptii legii talionului, care este gresita, razbunarea este arma prostului.

| drhotzu a răspuns (pentru CristiB93):

Mdaaaa
stii eu sunt plictisit de toate porcariile astea cu "evlaviosii"
asa ca am incheiat discutia aici... bine ca sunteti voi aia care sunteti binecuvantati! sunteti destepti si intelepti!
hai ca devine deja fumata treaba! spor la treaba!
si citeste ultima strofa din Luceafarul!'
pe care ti-o dedic impreuna cu damnat quod non intellegunt happy
seara buna si ne mai vedem pe aici!

| klauss25 a răspuns (pentru Jυsтℓσяγ):

Sau poate tu pe mine ce spui tu de asta? sa vezi cum e, sa vezi atunci rai...

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

=]] Vrei sa spui ca daca o bagi in pasarica e normal si daca o bagi in fund esti nebun?

| Demonull a răspuns:

Sexul oral.o placere in plus.dar sa fii prinsa in jocul acesta, sa vrei, nu sa fii obligata sa o..lingi sugi sau mai stiu eu ce.

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Pentru @klauss25

„Iti doresc sa te paraseasca partenerul/partenera..tocmai pentru ca nu o faci nu o s sugi/lingi etc..pt ca mai devreme sau mai tarziu asta se va intampla ai sa vezi...suntem in sec 21.secolul sexului, mai ales a celui oral "...

astea de mai sus nu-s cumva randurile tale?raised eyebrows

Deci ai dat de inteles ca toata lumea o -face- (intelegi tu la ce ma refer) nu? Si deci prin urmare si tu o -faci- nu?

„Iti doresc sa te paraseasca partenerul/partenera..tocmai pentru ca nu o faci nu o s sugi/lingi."
Si nu ti se pare normal ca o fata/femeie sa nu vrea sa o faca nu?
La care eu te-am intrebat pe tine, cea "normal" si nu "incuiata" asa ca noi, de ce nu o -faci- tu si pentru noi?! ca tot suntem atat de "anormale" si "incuiate" happy.
Vezi? nu te-am jignit cu absolut nimic deci chiar nu e nevoie sa devenim agresivi (dpdv verbal|)...o-kay? happy
-Numai bine.

| alex500 a răspuns:

E super tare!laughing

Răspuns utilizator avertizat
| susanumarian a răspuns:

Sincer e cel mai placut lucru happy las practica de 50 de ori pe zi la care mie drag mie laughing

| ChristopherE a răspuns:

Mie nu-mi place.

| pytyk2818 a răspuns:

Incercarea moarte nu are! asa si cu tine incearca si vezi cum e ca nu avem de unde sa stim daca tie o sa-ti placa sau nu!

| EuSauMoartea a răspuns:

E bine sa faci dar nu in fiecare zi!