| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca sfaturile care le dam sunt bune?
Adica ii spunem unui fete sa se desparte de iubitul ei si poate iubitul ei isi pune intrebarea "cum sa se impace." si noi ii dam sfaturi sa se impace.

Răspuns Câştigător
| Simona a răspuns:

Ai dreptate, dar noua ni se cere cate o opinie. ce am face noi...
deci pers respectiva isi face o idee dupa raspunsurile primite

9 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Sfaturile primite de pe site sunt doar repere, puncte de vedere diferite fata de ale tale, si ajuta mult, zic eu!

Asa ar trebui sa gandeasca fiecare!

| Bacemi a răspuns:

Frumos punctul tau de vedere. Din pacate fiecare spunea povestea asa cum crede el de cuviinta. Noi incercam sa dam un sfat bazat pe relatarea celui care ne cere ajutorul. Tind sa cred ca daca cei doi ar pune o intrebare si povestea ar fi spusa in mod egal noi le-am da un sfat care sa duca la acelasi lucru. Dar cum fiecare spune de obicei altfel povestea se prea poate sa fi fost o astfel de situatie. Chiar interesanta situatia prezentata de tine. Eu incerc sa dau un sfat pentru un om, nu pentru doi. Si de fiecare data incerc sa dau un sfat cat mai bun. Raman cu sufletul impacat stiind ca niciodata nu am sfatuit decat spre binele unui om sau eventual al unei relatii. Nu pot sa spun pur si simplu ce vrea sa auda cineva. Spun ce trebuie sa auda. Asa cred eu.

Abh
| Abh a răspuns:

Daca persoana care primeste raspunsul gandeste cat de cat, isi asuma raspunderea deciziei personale.

| Ririru a răspuns:

Dupa parerea mea, o persoana inainte sa urmeze un sfat se gandeste si ea. Stiu asta pentru ca eu cand primeam raspunsuri, ma gandeam si daca asta e ceea ce vreau cu adevarat.

Noi nu o sa stim niciodata ce e in mintea iubitului/iubitei celui care pune intrebarea, poate noua ni se pare ca nu tine la cel care pune intrebarea... dar poate nu stie sa arate.

Poate chiar regreta s. a. m. d... decizia la final o ia chiar el. Oricum, sfaturile noastre ajuta cat de cat! happy

| LuS[z] a răspuns:

Noi suntem aici ca sa ne spunem parerrea si sa ii ajutam pe ceilalti dupa cum consideram noi ca e mai bine.Persoana care pune intrebarea poate sa ia sau nu, in considerare opiniile noastre.Nimeni nu greseste cand da un sfat. Poate ca nu e cel mai bun dar oricum intentia conteeaza happy

| anythingforyou a răspuns:

Ceea ce facem noi este sa ii dam un sfat, ea nu trebuie sa faca ce zicem noi daca nu considera ca avem dreptate.Deci noi nu o putem obliga sa ne asculte orice sfat i-am da.

| ioana181 a răspuns:

Dar cand o fata de 13-14 ani intreaba cand e bine sa o faca cu prietenul si raspunsurile sunt " cand te simti tu pregatita". Ce sa mai inteleaga?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Yokai bun subiect, punct ochit, punct lovit.

cred ca sfaturile noastre ajuta de cele mai multe ori dar nu mereu, acum nu putem schimba persoanewinking

| HiPnOz3 a răspuns:

Sti cum este asculta ce predica parintele dar nu fa ca el happy