| fLutu17 a întrebat:

Credeti ca unele femei mimeaza orgasmul( Punctul culminant al excitaţiei sexuale)?

Răspuns Câştigător
| RS4 a răspuns:

Probabil, sunt fete(femei)care ajung mai greu in acel punct! si daca simt ca se apropie orgasmul barbatului, mimeaza si ele ca sa para ca au fost satisfacute! iti dai seama cum s-ar simti un barbat sa ii spui de fiecare daca ca nu ai avut orgasm, sa se straduiasca mai mult!@ laughing nu ar dura mult pana la destramarea relatie, cu siguranta!
Dar trebuie comunicare multa in timpul actului sexual, relaxare si dorinta! nu prea cred ca sunt femei care sa nu ajunga in acel punct! dar depinde mult si de compatibilitatea intre ei, si de starea de spirit, sunt multi factori care pot influenta!

5 răspunsuri:
| Crisu_7532 a răspuns:

Teoretic, orice femeie mimeaza/a mimat macar o data orgasmul din diferite cauze. Nu neaparat pentru ca nu le-a satisfacut barbatul. Mimeaza tocmai pentru ca vor sa gadile orgoliul barbatului, mimeaza atunci cand sunt obosite/n-au chef de sex dar barbatul insiste, mimeaza atunci cand sunt cu gandul la alte probleme (scoala, facultate, serviciu). Unele mimeaza chiar pentru ca nu sunt satisfacute dar nu vor sa-i spuna partenerului "nu esti bun de nimic". Pe de alta parte, este demonstrat stiintific ca foarte-foarte putine femei ajung la orgasm doar prin stimulare vaginala. Cele mai multe femei combina stimularea vaginala cu cea manuala-clitoridiana pentru a ajunge la orgasm.

| Doddel a răspuns:

Da, sunt ca o gaura de covrig.

| Frisky_8761 a răspuns:

Da.si sa stii ca si unii baieti mimeazawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Crisu rasp tale sunt inspirate de pe google

| laurika_7462 a răspuns:

Da. de obicei fetele mimeaza orgasmul ca partenerul sa se simta bine si sa fie mai sigur pe el deoarece daca ii zici baiatului ca nu ai avut orgasm acesta se va simtii foarte prost si nnesigur pe el //:d