| RAY a întrebat:

Credeti in: - cu prima iubita o viata sau mai multe relatii in cursul vietii?

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Cred in monogamie.

| Emma30555 a răspuns:

Nu cred în monogamie decât dacă iubești cu adevărat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred in prima iubita, doar e Evuta.
daca nu reusesc cu aia intru in panica, si am frica de femei.
ce rost mai are viata mea daca ma respinge aia? Merg sa ma arunc de pe bloc.

| lollip0p a răspuns:

Credeam. acum însă numai cred, consider ca e mai bine sa ai o experienta, ajuta sa te cunoști pe tine însuți cât și ce fel de persoane vrei alături.

| Anndreeaa6201 a răspuns:

Buna! Imi pare rau sa iti spun, dar poligamia nu inseamna ce ai zis tu si nici monogamia. Conform D.E.X: POLIGAMÍE s. f. Formă de căsătorie în care un bărbat (o femeie) are, ÎN ACELAȘI timp, mai multe soții (soți).

MONOGAMÍE s. f. Formă de căsătorie în care unui bărbat sau unei femei i se INTERZICE să aibă, ÎN ACELAȘI timp, mai multe soții, respectiv mai mulți soți.

Din moment ce alegi sa te căsătorește sau sa începi o relație cu cineva, nu vad de ce sa înșeli. Nu sunt de acord cu inselatul sub nici macar o formă. Cand ai ales o persoana si ai inceput o relație cu ea ( ea-persoana) stiai de la inceput ce presupune asta si ca pe lângă plăceri, ai si anumite îndatoriri, printre care se numără și fidelitatea.

În schimb sunt de acord si cu sexul fara obligatii in care sunt implicati 2 oameni FARA ALTE relații.

Deci eu sustin monogamia ( sau fidelitatea intr o relatie), dar accept si libertatea de a face sex cu cate vrei tu DOAR daca esti singur

Mai pe scurt, daca esti infidel, f*** cate vrei tu, dar nu te implica intr o relatie serioasa si sa înșeli.