| LoveUbutUdontCare a întrebat:

Credeti in dragostea adevarata, aceea pe care o intalnesti o singura data in viata si nu o poti uita niciodata? Credeti ca pentru fiecare exista o jumatate? ...sau credeti ca se poate sa iubesti mai multe persoane la fel de mult, pe parcursul vietii? Cel mai frumos raspunsstarFUNDITA!

Răspuns Câştigător
| kittysor a răspuns:

Cred in dragoste adevarata!
O data-n viata e deja "viata ca-n filme", nu spun ca nu se intampla insa de regula nu se ramane cu prima dragoste happy
Ceea ce stiu sigur sa-ti spun este ca dragostea sufera modificari pe parcursul vietii, adica la 13-16 ani iubesti cu inocenta, timiditate, esti preocupat(a) de primul sarut, la 17-20 ani ne consideram mai experti, deja suntem mai indrazneti... vrem si sex!
Dupa 21 ani se zice ca-ti vine mintea la cap ----aiurea; insa de la varsta asta deja esti "om mare" ai griji, responsabilitati, lupti pentru cariera, pentru un job bun, incepi sa ai pretentii de la viata, dragostea se transforma si ea (incepi sa fii mai selectiv(a), nu mai vrei orice, parca nici intensitatea nu mai e asa mare - nu-ti mai fierbe sangele, nu mai simti fluturi in stomac!)
cam asta ar fi...happy

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Eu cred ca tot restul vietii voi fi misogina si ma voi autoiubi constant.Am eu sentimentul astathinking

| LoveUbutUdontCare explică:

Da, si eu la fel cred...atunci cand perechea ta se afla foarte departe de tine, probabil vei trai alte iubiri neimplinite si nu vei fi fericit cu adevarat.

| denysame a răspuns:

Da cred in dragoste.si nu exista pentru toata lumea jum potrivita unii oameni nu isi gasesc persoanele potrivite nici macar pana la 80 de ani! Daca iti bati joc de mai multe pers ai cate 5-10 iubiti/iubite