| Carmen a întrebat:

Credeti ca iubirea adevarata apare o singura data in viata? Sau poti sa iubesti (cu adevarat) mai multe persoane?

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

De mai multe ori, alte persoane, in alte moduri, din multe alte motive! Intr-un fel iubesti la 20, altfel la 40, si cu totul altfel la 60!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iubirea adevarata exista doar pentru o persoana in viata si pana vine trebuie sa treaca ani multi si grei. Oricum e adevarat asta dar eu nu vreau sa fiu cu nimeni.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ştiinţific vorbind, cică bărbaţii se pot îndrăgosti de 3 ori, maxim 4 ori în viaţă (adică de maxim 4 ori poate fi secretat a cel hormon care este specific stării de "îndrăgosteală").
Şi, pe sistemul "la donna e mobile", se pare că în cazul femeilor, acestea se pot îndrăgosti de cam 7 ori într-o viaţă.
Desigur, depinde de la om la om dar cu siguranţă de poţi îndrăgosti de mai mult de o dată în viaţă.
Salut.

| ELLSSA a răspuns:

Poti iubi de foarte multe ori in viata, dar iubirile acestea sunt diferite intre ele, unele chiar false.
Pe care dintre ei ai iubit cel mai intens, profund si neconditionat? Aia inseamna iubirea adevarata, ce o intalnesti o singura data in viata.

| BellsC a răspuns:

Eu cred ca poti iubi mai multe persoane in viata, dar nu pe toate la fel.Sunt iubiri diferite, pe una o poti iubi mai mult pe alta mai putin...

| RMihai a răspuns:

Eu cred ca poti iubi mai multe persoane in viata

| Anddrea a răspuns:

Parerea mea e ca iubirea aia adevarata apare o singura data in viata, dar niciodata nu se sfarseste bine. Dupa aceea iubesti dar niciodata ca la inceput.

| alynutza_4886 a răspuns:

Poti iubi mai multe pers in viata normal. daca acum te indragostesti de cineva care te insala sau va despartiti, dupa un timp o sa vina alta persoana in viata ta si o sa te indragostesti din nou adica sa iubesti