| by3nkwtssa a întrebat:

Cu ce va epilati fetelor? big, lama, crema depilatoare...ma refer la sub brat si la...stiti voi ce.big grinfunda

17 răspunsuri:
| Marynna a răspuns:

Eu ma epilez NUMAI cu ceara...este cea mai eficienta

si acolo nu ma epilezlaughing

| Stefania a răspuns:

Cu Braun. Tu?

| smartalogu a răspuns:

Auzi, pentru curiozitatea mea, care e diferenta intre lama si big? Si in cazul in care sunt primul doresc sa mai adaug eu ceva la intrebare.

Cat de des va epilati?

| abcdefg a răspuns:

Epilatorul este cel mai bun.

| roksy a răspuns:

cu aparat special eu una folosesc Braun e f fain si da rezultate de lunga durata si pentru alt ceva te sfatuiesc sa mergi la salon e mai sigur si ai rezultate faine funda?

| cosminbacau a răspuns:

Pai a mai pus odata intrebarea asta si tot Big a scris. Cu toate ca am insistat putin rautacios sa o fac sa inteleaga ca e de fapt Bic (ca si firma producatoare). In fine, dar am vayut ca 99% yic la fel. O fi mare si eu nu stiu. Si de fapt, ce caut eu sa raspund la o intrebare adresata fetelor? By the way si eu imi indepartey pilozitatile. Pot sa raspund si eu aici?

| NUdrogurilor a răspuns:

Benzi Veet, sunt super bune.

| xasshleey a răspuns:

Cu lama, niciodata, dar niciodata sa nu te faci! 1 la mana, iti creste parul mult mai repede, si iti creste si mai gros!
Nici crema depilatoare nu e buna.
Ceara rece, si epilatorul dau cele mai bune rezultate (:

| CHINEZU097 a răspuns:

E blog ``dragoste si sex`` poti spune direct si nu ``stiti voi ce``

| Lolo_3214 a răspuns:

Epilatorbig grin cam peste tot.tongue

| Mara_1046 a răspuns:

De ce toata lumea ii spune biG?!? numele provine de la firma producatoare BIC, de unde si numele aparatului. Nu am observat asta numai aici ci in mai toate intrebarile legate de epilat si metode de epilat.

| ea_5657 a răspuns:

Eu ma epilez cu big! nu e prea e bine sa te epilezi cu ceara ca sun ceva glande si daca le deranjes s-ar putea sa faci ceva!

de crema nu syiu!

| balonashhh [;;)] a răspuns:

Laama big grin sau ceara rece tongue ceara este cea ma buna eu ma fac acasa dar la inceput nu prea ma descurcam cu ceara tongue

| Ramona_5995 a răspuns:

La sub brat- bicul.
In zona inghinala ceara rece. happy
La cosmetica, cel mai bine.
Bafta. happy
#Smartalogul
Eu la sub brat ma epilez cam la 4-5 zile big grin. [ Sunt de parere ca o fata, cel putin, de la gat pana la picioare nu trebuie sa aiba fir de par. big grin, decat pe maini, si cele care nu necesita, la mustata]
Iar "acolo" nu cred ca te intereseazahee hee
Pe picioare cam la 2-3 zile daca fol. crema, iar la cosmetica la aprox 2 saptamani. :*
De ce intrebibatting eyelashes?

| irr07 a răspuns:

Epilatorul! :X
e cel mai bun.parerea mea happy

| catty443 a răspuns:

Cu big`u big grin

| doareusuntdevina a răspuns:

Ceara cea mai eficienta si rareste firele de par eu ma epiles decat cu keara si chiar da roade dar acum am mai auzit ca exista tratament sa nu-ti mia kreasc par pe picioare subrat axila maini laughing