| Secretkkk a întrebat:

Cu ce zodie s-ar potrivi racul?

Răspuns Câştigător
| RetroX a răspuns:

Cu scorpionul! smug
eu sunt scorpion, iar prietena mea e rac si ne potrivim de minune! big grin

80 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Cu pestele.amandoi stau in apa, la un pahar de vorba, la un wiscky.laughing.si cand sunt beti, unu da din coada altu din clesti.si se duc linistiti acasa.sa-si ia portia de la neveste rolling on the floor

| SweetCandy a răspuns:

Ma nu stiu...cauta p google. da cred ca deja ai primit suficiente raspunsuri...

eu sunt varsator si q noi nu va potriviti, asta ti-o spun sigurhappyma refer din punct de vedere sentimental...
in rest tin sa te anunt k zodia este influentata fff mult si de ascencent asa ca depinde...

mult succes si o sa-ti gasesti sigur perechea potrivita!
puphappy

| Silvia a răspuns:

Eu sunt rac si stiu ca cel mai bine ma potrivesc cu
taur, leu, scorpion capricorn asa si asa si pesti... dar nu trebuie sa crezi prea mult in horoscopwinking
Cine cu cine, cum si de ce?
RAC - BERBEC

Berbecul este un aventurier pentru rac care este mai conventional, o atractie sexualã mare este doar la început. Cu timp însã gelozia excesivã a racului enerveazã berbecul care cu vorbe ascutite poate rãni racul. Berbecul la rândul sãu gãseste felul racului ca agasant. O relatie greoaie, iar o cãsnicie în orice caz este sortitã pieirii.
RAC - TAUR

În aceastã legãturã racul aduce multã sensibilitate si fantezie. Amândoi sunt pãtimasi si pentru satisfactie au nevoie de interese exterioare. Taurul întelege stãrile sufletesti ale racului si-l va ajuta la nevoie. Dacã taurul este politicos (atent) racul va reactiona la fel. Atentia reciprocã si buna întelegere vor duce la o frumoasã si bunã cãsnicie.
RAC - GEMENI

Nesiguranta internã a racului prin nestatornicia si împrãstierea gemenilor va fi îngreunatã. Energia sexualã fãrã tel a gemenilor aduc racului probleme mari si naste greutãti si frustrare. Racul va fi gelos iar gemenii nu se lasã opriti în activitatea lor. O afacere emotionalã dar o legãturã strânsã nu va fi niciodatã, datoritã caracterelor diferite - total diferite.
RAC - RAC

Se aseamãnã prea mult ca sã fie fericiti împreunã. De ambele pãrti dominã supra-sensibilitatea, care duce la ivirea problemelor sufletesti. Amândoi vor sã domine ceea ce duce la reprosuri. Deoarece însã se simt reciproc atrasi fizic, legãtura la început este foarte eroticã. O cãsnicie însã cere multã întelegere, compãtimire reciprocã.
RAC - LEU

Leul stabilizeazã stãrile sufletesti ale racului, este foarte energic în dovezile sale de dragoste, este cel care dã racului siguranta necesarã. Pe de altã parte leul îsi primeste partea sa de complimente si mai ales admirare mai ales în potenta sexualã si trebuie sã domine. Dacã racul cedeazã si dã leului partea ce-i trebuie, acestã relatie va fi pãtimasã si va duce spre o relatie triumfalã.
RAC - FECIOARÃ

Firea sãnãtoasã si practicã a fecioarei este o bazã idealã pentru aceastã relatie. Racul este mai sentimental decât fecioara timidã, dar pot avea asentiment cald reciproc, în privinta sexualã se vor întelege bine, dar nu va fi cerul pe pãmânt. Problema constã în faptul cã ambii sunt timizi si vor lupta împotriva plictiselii. O legãturã bunã si o cãsnicie comodã.
RAC - BALANTÃ

Balantei îi vine foarte greu sã simpatizeze cu visãtorul rac. Pe de o parte racul devine speriat si nesigur prin firea distantã a balantei. La rândul ei balanta se simte atrasã de stãrile sufletesti ale racului. dar nu vrea sã întâmpine neplãceri. Dacã racul se va simti necãjit, apar greutãtile. Balanta îsi va vedea de drumul ei si sfârsitul este aproape. Relatia este posibilã, cãsnicia riscantã.
RAC - SCORPION

Putere de dominare si spirit de conducere este exact ce cautã racul. Acestea le gãseste în scorpion. În viata sexualã racul este mai sensibil, scorpionul mai pãtimas. Dorinta racului de a fi pe plac ajutã în înlãturarea unor probleme. Gelozia nebunã a scorpionului nu gãseste ecou deoarece racul este credincios. Dragostea se va adânci într-o cãsnicie foarte bunã.
RAC - SÃGETÃTOR

Acestia doi au teluri si dorinte diferite. Sãgetãtorul este un temerar care nu se prinde sexual. Racul are nevoie de dragoste si sigurantã pe care sãgetãtorul nu i-o dã. Racul trãieste pentru viitor, sãgetãtorul pentru aici si acum. Când sãgetãtorul se plictiseste doreste noi orizonturi, iar racul se simte necãjit si amãrât. Nu existã perspective nici mãcar pentru o relatie.
RAC - CAPRICORN

Capricornul nu este în stare de atâta dragoste de câtã are nevoie racul, pentru cã are si multe alte interese. Existã însã o atractie mare sexualã între ei. O sã aibã o excelentã relatie sexualã în pat pânã realitatea (ratiunea) si retinerea capricornului va fi primitã de rac ca o respingere. O relatie este marcatã de instabilitate si o cãsnicie nu este prea indicatã.
RAC - VÃRSÃTOR

Singuraticul vãrsãtor i-ar da prea multe lovituri dureroase racului (eului sãu). Racul este credincios pe când vãrsãtorul iubeste aventura, este mereu dornic sã urmeze strugãtul sirenelor. Nu poate satisface dorintele sufletesti ale racului deoarece vãrsãtorul evitã porniri sentimentale.
RAC - PESTI

În privinta sexualã se potrivesc. Amândoi au nevoie de dragoste, sunt sentimentali, fiecare primeste în aceastã directie confirmarea celuilalt. Racul va prelua conducerea deoarece pestii în pat sunt peste mãsurã de subtili si exentrici. Certurile nu vor dura mult iar împãcarea va fi în pat. O pereche potrivitã care va putea trãi minunate zile si nopti atât într-o relatie fie scurtã cât si de lungã duratã

| anaid a răspuns:

Cu alea care ii ies in cale...big grin...nu te supara, nu am nimic cu intrebarile astea, poate pentru voi e important dar eu vreau doar sa va fac sa intelegeti ca aceasta chestie cu zodiile este o mare, mare minciuna.Sa fim seriosi planetele nu vorbescwinking

| Daria33 a răspuns (pentru anaid):

Ai dreptate dar na cand te simti singur parca te linisteste sa citesti ca o sa ai o surpriza in dragoste sau asa ceva.Stiu cumeste ca si eu trec prin asa ceva

Shin
| Shin a răspuns:

Scorpionbatting eyelashes tongue
Shin

| BlueDreams a răspuns:

Fiecare semn zodiacal are un alt semn care i se potriveste perfect.In cazul racului semnul zodiacala care-l completeaza perfect si cu, care se intelege cel mai bine este Scorpionul.De asemenea racii se inteleg bine cu alti raci, cu taurul si cu pestii. Apropo si eu sunt rac.

| eni a răspuns:

Scorpion!

| annda a răspuns:

Buna!
Cele mai reusite compatibilitati
Compatibilitate LEU - VARSATOR
Legatura Leu-Varsator oscileaza intre caldura Leului si raceala Varsatorului. Leul este foatre generos si vrea mereu sa straluceasca in ochii patrenerului de cuplu. Generozitatea Leului atinge cote maxime intrucat el daruieste totul fara a pretinde nimic in schimb. Varsatorul este mai rece, in schimb este realist si obiectiv, oferindu-i partenerului Leu o mai buna perspectiva asupra vietii si largindu-i orizonturile.
Varsatorul are nevoie de stabilitate si simte mereu nevoia sa se integreze intr-un grup. Relatia Leu-Varsator este o relatie deschisa, bazata pe sinceritate si egalitate intre parteneri. De exemplu, Leul se va asigura intotdeauna ca toate persoanele dragi lui vor fi invitate la o petrecere spontana. Totodata, leul va suporta toate cheltuielile si se va asigura ca este suficienta bautura, mancare, etc.

Compatibilitate TAUR - SCORPION
Relatia Taur-Scorpion este una puternica, forta ei rezultand din natura stabila a Taurului, combinata cu focul si nevoia de schimbare a Scorpionului. Fiecare dintre aceste doua semne reprezinta o provocare pentru celalalt.
Fara Scorpion, Taurul poate deveni prea centrat pe propriul stil de viata si poate parea lenes. Scorpionul ii insufla Taurului un puternic impuls, un foc nestavilit care il ajuta pe Taur sa se adapteze schimbarilor si sa devina mult mai creativ.
Taurul potoleste focul nestavilit al Scorpionului, ceea ce il face pe Scorpion sa devina mai practic si sa se poate concentra asupra activitatilor de rutina. Impreuna, Taurul si Scorpionul au multe realizari, se adapteaza usor oricarei situatii si traiesc intens. De exemplu, Taurul va refuza o invitatie la o distractie pe motiv ca are multe de facut in ziua urmatoare, insa Scorpionul il va putea convinge sa mai iasa uneori din starea sa de monotonie.

Compatibilitate FECIOARA - PESTI
Relatia Fevioara-Pesti este intr-o continua cautare a echilibrului dintre intelec si afectiv. Fecioara este pragmatica si calculata. Pestii sunt visatori, spirituali si delasatori.
Impreuna, Fecioara si Pestii vor reusi sa gaseasca un echilibru intre practic si spiritual. Relatia lor este una de viitor, legatura dintre ei devenind din ce in ce mai puternica o data cu trecerea timpului. De exemplu, Fecioara isi va planifica cu grija iesirea la pensie, moment in care Pestii vor face cea mai buna alegere cu privire la destinatia pentru vacanta.

Compatibilitate GEMENI - SAGETATOR
Legatura dintre Gemeni si Sagetator este una puternica deoarece ambele semne sunt cuprinse de setea de cunoastere si sunt intr-o continua cautare de nou. Gemenii pot avea probleme deoarece lor totul li se pare interesant si deseori sar de la un subiect la altul. Sagetatorul ii va ajuta pe Gemeni sa se poata concentra si sa nu mai fie atat de imprastiati.
Gemenii vor aduna mici franturi de informatie despre aproape orce subiect, in timp ce Sagetatorul va privi in ansamblu. Legatura dintre cele doua semne zodiacale este caracterizata de setea de cunoastere. Gemenii vor demara multe proiecte legate de camin, iar Sagetatorul va avea grija ca ele sa fie aduse la indeplinire.

Compatibilitate RAC - CAPRICORN
Relatia Rac-Capricorn este caracterizata de grija pentru perpetuarea speciei. Racul este vazut ca o mama, are un caracter protector si va avea grija ca toti cei din jurul sau sa se simta in siguranta. Racul traieste intens dezamagirile si reusitele si sprijin si intelegere din partea Capricornului, pentru a se sinti mai stabil din punct de vedere emotional.
Capricornul este vazut ca un tata, avan un caracter de naturasa inspire stabilitate si liniste. Racul poarta grija copiilor, avand grija ca acestia sa fie bine inveliti atunci cand dorm. Capriconrul se va asigura mai inainte ca acestia sa isi faca temele pentru acasa.

Compatibilitate BERBEC - BALANTA
Relatia Berbec-Balanta este una puternica si se caracterizeaza prin atitudinea aroganta si egocentrista a Berbecului si prin puterea de sacrificiu si compasiune a Balantei. Berbecul are un caracter puternic si nu se fereste sa-si dezvaluie adevarata fire. Nu duce lipsa de curaj, optimism si incredere.
Balanta simte o profunda nevoie de armonie, liniste. Balanta va acorda atentie maxima celor din jur, dar niciodata nu-l va nneglija pe Berbec. Berbecul va refuza categoric invitatiile din partea prietenilor cuplului, in timp ce Balanta va fi gazda unei petreceri.
Sper sa te ajute.

| Bishop a răspuns:

Scorpion, rac, leu, pesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu zodia ceaunului, de apa, cu foc la fund si raci plutind. e cea mai potrivita chestie pentru raci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scorpion!

Si niciodata nu va fi mai bine! love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da!:X si eu st rac iar prietenul meu e scorpion

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Racul s-ar potrivi cel mai bine cu varsatorul si sar omori cu gemeni doar daca sar privi in ochi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scorpion

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu taurulwinking

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sagetator

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu mine,,,,,,,,,, dulceata...brrrrrrrrrrrr

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine prietenul tot scorpion, dar am impresia ca nu este al meu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt leu si iubesc o fata care e rac deci ...rac cu leu cred ca merge succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Taur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

. pai racul sa-r potrvi cel mai bine cu un rac ...sau alte zodi de apa cum ar fi scorpionn sau pesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se potriveste foarte bine cu berbecul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca cu taur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Varsatoru e cel mai potrivit pentru tine... si eu is rac iubitul meu e varsator si ne intelegm super bine in orice... big grin :X cred ca ar merge si la tine :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scorpion

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scorpionul!