| Anca a întrebat:

Cum a fost de Revelion? V-ati distrat?

Eu mi-am facut o mie de draci, desi parea ca totul va fi ca la carte, nu a fost asa.
Plec cu iubitul la chef. Era un chef cu fostii lui colegi de liceu si prieteni de-ai colegi, iubiti-iubite etc
Eu nu cunoasteam pe nimeni in afara de el, dar am zis ca nici o problema, oricum eu ma acomodez repede.
Ajungem... apare o tipa, f incantata de vederea prietenului meu. Se pupa, se intreaba de sanatate, ok. nimic ciudat.
M-a lasat un pic masca reactia ei, privirile si bucuria si surprinderea ca il vede. Dar am zis, o fii vreo fosta colega. Nu mi s-a parut nimic tragic.
Ok, ne punem la masa cu cativa colegi de-ai lui. Atunci am realizat ca aia nu-i fosta colega pentru ca nu era la aceiasi masa.
La un moment dat, vine la masa la noi si ii spune ceva la ureche. Se uita fix in ochii lui, flirta cu el de fata cu mine. El o privea normal, i-a raspuns fara tam-tam, aia a facut abstractie total de mine, desi stia ca-s prietena lui.
Incepea sa-mi stea in gat personajul si nu am avut chef nici sa dansez. Prietenul meu tot insista si colegii lui si ca sa nu-l fac sa se simta prost m-am dus si am dansat, desi nu. mi ardea de nimic.
Ea era tot pe el, ca pe butelie. Tot venea sa vorbeasca cu el, el o evita.
In final m. a vazut ca-s suparata si m-a intrebat ce s-a intamplat.
L-am rugat f frumos sa ii spuna la aia sa ma scuteasca de prezenta ei langa noi sau plec!
M-a tot rugat sa termin. mi-a explicat ca-i cea mai buna prietena a fostei lui. Dupa privirile ce i le arunca, l-ar fi vrut acolo.
A incercat sa o evite incontinuu. Cand dansam in hora, venea si ea si se baga langa el, el pleca, venea la mine.
Ne-am distrat, daca nu ar fi fost ea.
Cand iesea el afara, ea mergea dupa el, el se intorcea inapoi. Il tot stresa cu intrebari : De ce nu mai esti cu fosta? De ce nu va impacati?
Si el i-a explicat f frumos ca el e cu mine acum, ne intelegem bine, suntem si colegi si atat.
Nu am avut ce-i reprosa lui, pentru ca nu i-a dat atentie, o evita incontinuu, a dansat toata noaptea cu mine, m-a pupat toata noaptea.
Proasta, se tot apuca sa ii faca poze de aiurea asa ( sa-i arate la aia cred ) si am sesizat de 2 ori cand mi. a facut si mie.
Am trecut si asta cu vederea desi imi venea din ce in ce mai mult sa o iau de par. Nu-s genu sa ma fac de cacao insa.
Dar lovita de gratie acum vine.
El iese afara cu un coleg. eu am ramas la masa. Ma uit in sala, nu o mai vad pe ea. Ies afara. El era pe scari in usa, vorbea cu ea.
Mi-a picat fata nu alta... M-am facut ca nuºi vad, m.am dus mai jos un pic si am fumat o tigara, desi nu fumez de obicei. Aveam o mie de draci. Apoi ea a plecat, eu am plecat, el dupa mine. Cand am intrat i-am zis ca-i un nesimtit! Si i-am zis ca eu plec. A venit si el dupa mine si am plecat.
In fata casei lui am avut un scandal monstru, i-am zis sa se dea jos din masina ca eu plec. Nu a vrut, m-a rugat in toate felurile sa-l las sa-mi explice, si-a cerut iertare, a recunoscut ca a fost nesimtire ca a vorbit cu ea, dar l. a hartzuit toata noaptea cu intrebari si i-a explicat ca el nu mai e cu aia si nuºl mai intereseaza.
Ma rog mie nu mi. a convenit deloc modul lui a actiona in final. Mi-a stricat tot Rev. nu ma asteptam sa fie asa.
L-am iertat, desi nu. mi mai arde de nimic si i-am promis ca o sa-l "ard" cu prima ocazie.
Cum sa procedez in continuare? Am exagerat eu, el sau cine? sad

Răspuns Câştigător
| Altair22 a răspuns:

Dap... chestiile astea numa la chefuri se intampla thinking

Dic dic laughing Fosta isi trimite bulldogu' de BFF sa vada ce face fostul ei rolling on the floor Si partenera mea are pe una cu care se dusmaneste in liceu ( dracu stie dc ) si si aia ii idem din cate mi-a povestit (- il cunosc f bine pe fostul prieten a aleia oh go on)

Ok ok... daca incep eu cu explicatiile mele ajung sa scriu volumu 2 de la ce ai scris tu... Anywaybatting eyelashes

Nu te mai necaji atata... Fata aia a fost "trimisa". Era in misiune. Eu unu consider ca ai facut ceea ce a trebuit. F bine ca l`ai asprit. Chestiile astea nu se fac...

Apai ori nu are ce discuta cu aia ORI nu are ce discuta cu aia happy A spus clar ca este cu tine; fosta sa e fosila, si fosila istorie. Iar daca eram eu fata si eram in locul tau, proasta aia ce se baga in seama devenea o muratura intr'un borcan! thinking ZZZZBANG un croseu' de la tata din beci laughing

Ma mai gandesc la o varianta: ca poate ca si la individa asta ii se aprind faruruile pe faza lunga dupa prietenu tau thinking desi nu cred oh go on

Ceea ce trebuie sa faci tu este sa-l urmaresti pe pr tau sa vezi ce face pe viitor. Sa speram ca nu va mai avea vreo alta legatura cu muratura-intr-un-borcan-ghici-pastranac-wtf-is-that.
Oricum, daca tine la tine si te iubeste, va lua in calcul ceea ce i`ai spus - ca il vei "arde"hee hee Stai linistita happy Ai tot dreptu' sa-i zici asta ca doar e prietenul tau. Nu lasa panaramele sa dea buzna pe teritoriul tau! no talking

Fii rea devil

34 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Voi, femeile ati exagerat. Aia ca l-a hartuit si tu ca te-ai comportat complet aiurea si l-ai bagat la mijloc, expunandu-l in loc sa il sustii. Inseamna ca te place mult daca dupa ce i-ai facut scenele astea in public nu ti-a dat urgent papucii. Respecta-l mai mult si nu mai face crize de isterie in public.
Fata aia a vrut exact asta si a obtinut. A mizat ca nu esti capabila sa te controlezi, ca vei face scene, ca te vei face de ras si ca, poate, prietenul tau te va lasa balta, rusinat ca umbla cu o femeie isterica care nu e in stare sa se comporte civilizat in public. E clar ca tu ai fost exact cum se astepta ea, doar ca el a avut doua clase deasupra si a aplanat conflictul cu intelepciune. Ti-e clar acum ca fosta se va distra copios gandindu-se ce alegere proasta a facut el, razand de tine.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Acum sincer, o fi ea proasta, dar daca a orchestrat toata chestia asta din care tu ai iesit atat de prost, inseamna ca te-a avut in mana.

| Anca explică:

Mai fratilor. Eu m-am enervat pentru ca, tipa aia s-a intrecut urat de tot cu masura. Alta in locul meu nu statea la discutii.
Ma sfida pe fata. Bineinteles ca n-am lasat sa se vada asta. Nu am facut scandal acolo. Am vorbit eu cu el la masa, la ureche, ca oricum era muzica nu ne-a auzit nimeni.
Ce mi s-a parut penal a fost ca, trebuie el sa ii dea explicatii ei.
Eu personal nu dau explicatii prietenilor fostilor, despre viata mea. Nu trebuia el sa ii dea explicatiile astea si mai ales sa vorbeasca cu ea afara cand l-am rugat f frumos sa nu. mi strice Revelionul.
Deci nu le inteleg pe fetele astea. Vede ca vine cu o fata si o prezinta ca prietena lui si stau frate agatate ca niste liane pe ei.
Vai ce rau imi pare ca n-am bagat in boscheti sa-i carpesc vreo 2!

| Anca explică:

Anonim, si eu am citit "cearsafurile" multora de aici.
Cine nu vrea sa citeasca nuºl obliga nimeni. Cine vrea sa raspunda e binevenit.

| Anca explică:

Stiti ce m-a deranjat?
Faptul ca nu mi-a zis : " Mai Anca, ma duc sa ii spun naibii odata ca nu mai is cu aia "
Dar m-a deranjat faptul ca i.am prins eu la povesti.
M-am simtit tradata ce sa zic...
El mi-a zis ca : " A fost placerea mea sa-i spun in fata ca nu mai is cu aia sa nu ma mai streseze cu intrebarile".
Si eu i-am zis : " Da si neplacerea mea felul in care ai facutºo. "
Nu-s absurda, pe cuvant, dar a fost atat de insistenta ca nimeni n-ar fi suportat. Si in fond : De ce ii cere ea explicatii lui. ca doar de la prietena ei trebuia sa afle daca mai sunt sau nu impreuna si din ce motiv nu mai sunt.

| Anca explică:

Incep sa ma satur sa se bage toata lumea in relatia asta!

| Anca explică:

Brigitta, crede-ma ca, cu greu mºam abtinut laughing Si nu mi-e genu, dar va jur ca n-am patit in viata mea vreunu sa se bage cu atata tupeu.
Deci el pleca cand venea ea, ma pupa incontinuu, numai cu mine vroia sa danseze, se vede de la 1 km ca era cu mine si ne e bine impreuna si aia tot pe el era. Cum plecam eu din ring, cum venea sa. i zica ceva la ureche. Deci enervanta rau de tot!
Poate ca am exagerat. dar nu m-am putut abtine. Oricum scandalul a fost in masina la mine big grin Acolo decat i-am atras atentie calm, dar raspicat laughing)

| Anca explică:

Maryus, era de asteptat la tine laughing) din cateva zeci de posturi cate ai mºam prins dupa ce idee functionezi laughing)

Io am fost treaza. Singura care n. a baut. Eu am condus si am dus cativa din prietenii lui, care nu mai stiau nici unde is, nici incotro merg. Si pe masina, eu conduceam ca o turbata de dracii ce-i aveam in mine, la care toti : " Mai incet ca-ti vomitam in masina" laughing

| Anca explică:

Mai Maryus, actorule, mirobolantule, sexosule laughing
Cine zicea de vorba lunga?!
Scenarista nu-s, dar daca ma strofoc, poate scot un film din istoria asta.
Vrei sa fii tu in rolul principal? big grin

Hai ca dau "fundita" mwhahaha

Nu. s geloasa big grin Sunt orgolioasa big grin

| Anca explică:

Daca nu esti amator, inseamna ca esti veteran in ale alcoolului si asta nu. i cu varsta, ii cu persoana. Vai vai vai big grin te-am ghicit? big grin laughing

| Anca explică:

Dar vai, cat naricisism. pierd eu asa partida buna! ahahha
Perfectiune scrie pe tine ¿ laughing)

Mai, beat nu era ca i-am monitorizat eu paharele laughing))))
Si ma mai mintea ca bea suc de mere si era amestecat cu Ballantines laughing)
S-a ametit un pic, da i-am zis ca, eu nu-l adun de prin curte sa-l duc acasa. Si cum ii e frica de mine ca stie ca nu-s pe treaba mea, s-a conformat big grin

Si dc ai avut maica prima coma alcoolica la 3 ani? Ai crezut ca tzuica e suc? big grin

| Anca explică:

Aicisiacum. nici nu mai stiu ce ti-am raspuns, da ii bine ca macar tu ai retinut!

Ma fac scriitoare, am zis big grin

PS : SA nu uit. Ne-am impacat in pat. Ca majoritatea cuplurilor laughing Patul tine casa...Nu Maryus? laughing

| Anca explică:

Brigaela, fosta e o proasta ingramadita laughing din surse sigure. N-are cum sa rada.
Si repet ca n-am facut nici o istericala in public. Acolo am dansat, ne-am pupat, strans in brate, alea alea.
Doar la masa ii ziceam cu un zambet fals si ranjind draceste cam ce-i fac daca. laughing

| Anca explică:

Mira, incerc ...pe cuvantul meu ca incerc.
Nu am mai amintit nimic de evenimentul de aseara, ca nu-s persoana care sa scot ochii.
Doar ca am un defect : Nu uitttt!
Si daca o sa ma supere vreodata cu ceva si o sa am ocazia... miºo plateste.
Stiu ca razbunarea e arma prostului laughing Dar nu-s adepta razbunarii pentru el. ca sa vada el ca m-am razbunat.
Nu. e pentru sufletul meu sa ma stiu eu razbunata!

| Anca explică:

Anad, nu-i vorba de aceiasi persoana. Acela mi-a devenit ffff bun prieten. Cel mai bun as putea zice laughing))

Acum nici prin cap nu-mi mai trece o relatie cu el laughing))

| Anca explică:

Brigaela, ce sa orchestreze? Mhaha. Asta poate face orice fata.
Si eu puteam sa fac la fel cu prietenul ei, dar nu sunt genul.
Nu-i greu sa vrei sa pari o panarama, e cel mai usor din lume laughing

| Anca explică:

Dydy22, S-a dus aia dupa el afara sa il ia la intrebari.
Si asa a facut toata seara, dar el se tot intorcea inapoi din drum sa o evite.
In final i-a zis-o in fata.
Asa cred si eu in final, ca a fost pusa de fosta lui. Pt ca, am inteles ca a sunat-o, sau i-a trimis mesaj sau ceva de genul cand am ajuns noi si i-a zis ca el e cu mine.

| SweetCandy a răspuns:

Offf.straight face ce sa zic, in locul tau luam altfel lucurile, tocmai tu ai spus ca ea l-a "hartuit" si ca s-a tinut dupa el, deci nu cred ca e cazul sa il sanctionezi atat de drastic. Din cate inteleg nu i-ai prins nici sarutandu-se, nici atingandu-se, asa ca eu cred ca e bine sa vorbesti cu el si sa lamuriti situatia, desi din punctul meu de vedere(care porivesc din afara relatiei) cred ca e destul de lamurita, in sensul ca nu are rost sa pui la inima toate rautatile pe care le fac unele femei pentru a ne fura iubitii, nu se merita sa ii faci tipei pe plac(desi este un pic cam tarziu, pentru ca oarecum deja ai bucurat-o cand ai plecat si te-ai certat cu iubitul tau). Eu una nu cred ca el a reactionat gresit, ba din contra s-a comportat civilizat, doar nu vroiai sa o ia la trei pazeste si sa ii spuna vreo cateva!

Sper sa nu mi-o iei in nume de rau si sa consideri ca sunt avocatul diavolului, insa vorbeste cu el si lamuriti situatia, nu are rost sa va despartiti pentru atat lucru. Iar in ceea ce priveste promisiunea de al "arde:. stii tu vorba aia din batrani cu "razbunarea..." nu are sens, discutati si comportati-va matur! In loc sa va ciondaniti pentru o neica nimeni, mai bine iubitiva!

Un an nou fericit si tot ce iti doresti!

mira
| mira a răspuns:

Uita toata intamplarea. Daca nu, s-ar putea sa faci o prostie.

| anad a răspuns:

Asta e altul? Nu e ala despre care te vaietai in luna noiembrie ca trebuie sa il dezvirginezi si iti este frica sa nu-l sperii cu experienta ta vasta? Sunt eu in eroare cumva? Citesc si ma minunez!

| IuliaWosster a răspuns:

WooW ce poveste... Din punctul meu de vedere baiatul nu a avut nici o vina. el a vrut numai sa ii explice acelei fete sa o lase in pace ca nu ii face place prezenta eie.Eu cred acum ca ea a venit dupa prietenul tau din 2 motive.Primul vroia sa afle de ce nu mai este cu fosta lui prietena si aldoilea a vrut sa te enerveze si pe tine sa iti strice seara. si a reusit tu nu trebuia sa ii joci jocu ea a vrut numai sa te enerveze. Daca o ignoraui (cea ce este foarte greu) ardea de ciuda ca nu a reusit sa faca ce si-a dorit
Si tu ai cam exagerat prietenul tau a ignorato si tu tot la el tipi?! Eu cred ca de acum in colo trebuie sa uitati ce s-a intamplat si sa fiti ca si pana acum fericitihappy mult noroclove struck:*

| dydy22 a răspuns:

Nu cred ca ai exagerat este ceva normal esti cam geloasa dupa cate ai spus. eu cred ca fata a fost pusa de fosta lui prietena sa sa i faca ochi dulci in fata ta sa va faca sa va certati sau poate chiar il placea, dar nici el nu am fost corect ca a stat de vb cu e acand s-a dus afara sa vb cu ea. acum nu stiu ce sa zic asta este o parere de-a mea

| JoJo a răspuns:

Mai iti zic sincer ca tipa aia era probabil o depravata care vroia sa-ti faca tie in ciuda (scuze expresia). Acum cred ca ai exagerat ca i-ai facut lui scandal ca la urma urmei aia i se baga pe gat. Atat timp cat nu l-ai surprins facand altceva decat vorbind nu cred ca aveai motiv sa faci un "scandal monstru" cum ai spus tu.
Cel mai bine e sa vorbesti calm cu el si sa-ti explice ce a vorbit cu respectiva ca nu are rost sa-ti strici relatia din cauza eiwinking
Mai gandeste-te la faza cu "i-am promis ca o sa-l "ard" cu prima ocazie."

| alexdop21 a răspuns:

Mama cata povestea pentru o fata care probabil voia sa afle de ce iubitul ei nu mai este cu prietena ei... In fine, parerea mea ca baiat... ai exagerat maxim! O fata desteapta nu ii da satisfactie adversarei sale cand vine vorba de asa ceva, si mai ales ca spui ca fata respectiva stia ca tu esti iubita lui. Incearca si tu sa te calmezi in situatiile astea si sa gandesti nitel la rece, pentru ca agitandu-te nu faci nimic altceva decat sa ii arati fetei aleia ca tu nu ai incredere in prietenul tau, si ca in mintea ta tu te gandesti deja ca el te poate parasii pentru fosta!

| LOADING █████████99% a răspuns:

Pe bune...chiar daca nu sunt eu ->tu as fii paruito pana o lua drcii pana ramanea chiala d handicapatalaughing. eu zic sa il ierti daca ia explicat ca e cu tine si chiar nu mai vrea sa fie cu ex lui...

| Brigitta a răspuns:

Ai cam exagerat pentru ca el totusi o evita pe fatuca ceea si e clar ca tine la tine. In astfel de cazuri tu ar trebui sa fi mai iubareata si sa-i arati prietenului tau ce norocos ii ca te are happy La final cand a vorbit cu ea poate numai incerca sa-i bage in cap sa-i dea pace. Nu trebuia sa-i dai satisfactia celei fete si sa te certi cu prietenul tau sau sa-ti strici revu. Spune-i prietenului tau ca regreti ca v-ati certat si ca erai foarte furioasa pe fata aia de fapt.
In orice caz felicitari pentru ca te-ai controlat, eu sa vad ca vreo tufa se tot agata de prietenul meu ii si scot ochii din cap big grin

| Nimeni_7600 a răspuns:

Nu are rost sa te certi cu el! Pt ce pentru ea? NU! In primul rand ca o sa ii dai satisfactie ei si.il "pierzi" si pe el.mai ales ca ai zis ca el nu i-a dat atentie!

| Allegria a răspuns:

Ai exagerat... cel putin din ce ai povestit tu, ai exagerat mult!
daca el o evita, te saruta, dansa si alte alea cu tine...nu vad de ce sa te superi pe el?!
poate ca atunci cand a vb cu ea a incarcat doar sa ii explice cateva lucruri...
ori s`au intamplat mai multe, ori esti prea geloasa!

| Aleluiaba a răspuns:

laughingrolling on the floor ai de gand a faci o carte despre asta nici nu am citit tot si m-a luat somnul... Nu uita ca iti raspund asa pentru ca si tu mi-ai raspuns asa mie