| pinky_2290 a întrebat:

Cum a fost pentru voi prima oara cand ati facut sex/dragoste? Cum v-ati pregatit in privinta asta?

Răspuns Câştigător
| alicyanimphea a răspuns:

Ideea e sa nu fii tensionata, cu cat esti mai putin tensionata, cu atat e mai bine.Si bineinteles, sa te simti comfortabil cu partenerul, altfel e cam greu sa te simti bine. E drept ca e cam greu sa ai orgasm prima data ca fata, asta neinsemnand ca e foarte rau sau dureros prima oara...Parerea mea e ca e de preferat ca baiatul sa nu mai fie virgin ca sa decurga lucrurile cat mai bine.

8 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Fain, cum să fie?!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Anonimo, de ce nu dai si alte detalii esentiale?! poate mai invatam si noi ceva! Nu cumva ai fost tu educata deficitar despre aspectul Placere, si, conjugat nefericit si cu alte aspecte (locatie, timp, interes real + afectiune, etc.) nu ai reusit sa te relaxezi suficient, incat sa te poti bucura de cum s-a comportat el cu tine!)

| marsy a răspuns:

Prima oara a fost cam naspa, deoarece eram tensionata... si totusi imi pare rau pn ca nu era linga mine baiatul potrivit.Eram cu el de ceva timp insa probabil niciodata nu l-am cunoscut cu adevarat! Acum sint cu baiatul perfect, care ma iubeste cu adevarat si sint cea mai fericita! Sa fac dragoste cu el e cel mai minunat lucru fiindca exista multa incredere si ne spunem fanteziile noastre sexual...

| Octavutzu a răspuns:

Cum zupne taoat lumea. A fost SUPER.
Igienic si emotional.

| adryanna_7314 a răspuns:

Nu m-am pregatit nici cum! totul a venit d l sine! cu dezbracatul meu a fost km greu ca imi era rusine d el, nu mai statusem niciodata dezbracata in fata unui baiat.prima data a fost super dureros... iar el isi km pierduse rabdarea cu mine... dar in general a fost ok!

| CiRiNeL a răspuns:

Eu am avut parte de un esec total... mi-a murit prematur laughing se pare ca eram prea emotionat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde din ce punct de vedere o privesti.Sa faci sex e una si sa faci dragoste e alta.Parerea mea e ca dragoste faci doar cu o persoana pentru care simti ceva, iar sexul e sex "...Nu stiu daca trebuie sa te pregatesti.Trebuie doar sa fi intr-o dispozitie buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu puteam sa jur ca o fac cu persoana potrivita.Il iubeam cand am facut-o, si din cate imi arata el, ma iubea si el.Nu a fost deloc placut, nici urmatoarele dati cand am facut-o.Era foarte experimentan, s-a purtat foarte frumos cu mine, a avut grija de mine, sa ma simt bine, s-a gandit in momentele alea mai mult la mine decat la el.Cu toate astea, spun ca el nu era persoana potrivita, nu am simtit placere deloc.
Bafta tie!