| biboxx a întrebat:

Cum a fost prima voastra noapte de dragoste? Ma tem sa nu imi dezamagesc iubita.

12 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Exact teama asta te poate face sa esuezi. Ia lucrurile asa cum vin, fara sa gandesti prea mult. Totul se invata, nu se naste nimeni expert in sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricum o sa durezi putin ca nu ai eperienta, asa ca tot 4 minte o sa durezi, daca si alea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie neaparat sa iti vina inainte de a face sex(fa-ti inainte de a te duce la ea)

| RedDeath a răspuns:

Vrei sfaturi pentru o noapte aproape perfecta, sau niste povesti pe care, daca le urmezi, o cam dai in bara?

| biboxx explică (pentru RedDeath):

Vreau sfaturi pentru o noapte nu perfecta ci multumitoare si cand zic astama refer la sex. Ma tem sa nu ejaculez prea devreme si sa stric tot. si da stiu, e rusinos ca zic asta.

| georgica852 a răspuns (pentru biboxx):

E usor

| biboxx explică (pentru georgica852):

Ai putea spune mai mult decat,, e usor"ceva sa ma ajute.

| RedDeath a răspuns (pentru biboxx):

Deci, ar trebui sa te "golesti" inainte de a face sex. Cat de inainte, nu stiu. Tu iit cunosti organismul. Inainte cu o zi, o ora. etc. DEci asta sa faci, ca sa nu ejaculezi precoce.
Apoi, sa ai neaparat un lubrifiant si sa il folosesti, pentru a nu aparea duderi si pentru a decurge totul bine. Desigur ca trebuie sa ai si protectie.
Trebuie sa faci incet, abia mai spre final, dupa mai mult timp sa faci mai repede, asa nu iti vine prea curand. Sau, poti face nici prea repede, nici prea incet, dupa care o pauza in care fie va imbratisati mai tare, fie va sarutati, fie vorbiti, etc, dupa care continui. Asa, mai amani momentul acela.
O noapte de neuitat trebuie sa se bazeze pe peeting - preludiu destu lde lung, poate chiar o jumatate de ora, pentru ca ea sa se simta atrasa de tine la maxim.

| sirD a răspuns:

Te gandesti la fotba happy Preludiu cat mai lung ca sa necesite mai putin dupa penetrare
Un pic de alcol poate ajuta (un pic)
Masturbarea inainte
Alege una sau mai multe

| Miladincaa a răspuns:

Eu as spune ca nu e rusinos deloc. Nu esti nici primul nici ultimul baiat din lume care cere un sfat despre sex. Ca atate relaxeaza-te, suntem aici pentru a te ajuta nu ca sa te judecam.
Acum sa trecem la problema ta: banuiesc ca sti deja ca ai nevoie de o atmosfera romantica, nu atat pentru tine cat pentru partenera ta. Nu deveni grabit! Ai tot timpul sa o penetrezi. Incepe-ti cu un preludiu, fetele au nevoie de asta si banuiesc ca nici tie nu ti-ar displacea. Cat despre ejeculatul prea devreme... Incearca pe cat posibil sa te stapanesti, probabil ca baietii iti vor da mai multe sfaturi utile, eu iti pot spune : atunci cand vei simti ca e momentul strange din dinti. Stiu ca pare o pristie dar ii ajuta pe baieti sa se stapaneasca

| flash30 a răspuns:

Daca o faci pentru ca asta simti si o iubesti, o sa fie totul perfectwinking

| Deputat a răspuns:

Ca sa dureze mai mult, te poti imbata, dar fetei no sa-i placa, asa ca trebuie so imbeti si pe ea))) daca nu e posibil, atunci foloseste prezervative care intirzie putin momentul ejacularii... da si nu te grabi, cu cat mai repede dai din buci, cu atit mai repede vei termina... big grin big grin