| anonim_4396 a întrebat:

Cum am încercat să o uit?
Beat criță, cu legale și multe alte prostii de care nu sunt mândru.
Niciodată nu a știut că o iubesc, am văzut-o cu altu' și am fugit din țară pe loc.
Mi-am făcut niște prieteni. spărgeam și furam, cu banii strânși mergeam la prostituate
Sincer, mă credeam băiat bun, simțeam că pe mine nu mai are cum să mă doboare dragostea.
De o săptămână m-am întors în țară, și am văzut-o.
Am înnebunit, plâng în continuu și urlu în gol că nu mă aude nimenilaughing
Băieți, la câte prostioare am făcut, mă credeți că nu am curaj să spun un simplu,
TE IUBESC!?
Îmi vine să mă piș pe mine de emoții când o vădsad
Aveți vreo idee ce aș putea face?
Acum are alt prieten de 3 ani, din câte am auzit sunt logodiți.
Dar eu o iubesc mai mult, din clasele primare o iubeam, nici acum la 28 de ani nu am putut să o uit.
Este și v-a fii mereu iubirea vieții mele, dacă nu o am pe ea, mai bine pe nimeni.
La cât de puternic mă credeam, nu mă vedeam să cer sfaturi pe un site.
Vă mulțumesc foarte mult, și apreciez fiecare răspuns primit.

14 răspunsuri:
| NewMechaa2001 a răspuns:

Off, frate ce pot sa-ti spun.
E rau cu dragostea stiu...
Daca zici ca puteri in tine nu mai ai si ai incercat sa o uiti intr-o perioada asa de lunga si nu ai reusit. nu prea sunt multe optiuni.
Gandeste-te bine, Ori cu ea ori fara ea.
In mare parte e vina ta nu te supara, deoarece nu i-ai spus nimic nicioadata.
Ar fii bine ca macar acum la varsta pe care o ai sa iti iei inima in dinti si sa iti lasi inima sa vorbeasca.
Iti urez mult succes, si tine-ma la curent cu ce iti v-a spune.

| JimmyVendetta a răspuns (pentru NewMechaa2001):

Salut.
Mi-e și rușine să spun că îmi place de o fată de așa multă vreme și nu i-am spus nimic.
Mersii de răspuns, până la urmă cred că asta am să fac.

| NewMechaa2001 a răspuns:

Muiere? nu prea cred.
probabil te crezi mai bun? e daca asa e, iti doresc sa iubesti si tu la fel cum iubesc eu, sa vedem ce se v-a intampla
pana atunci
cum am scris mai sus, Multumesc pentru fiecare raspuns primit.

| Zenit313 a răspuns:

Trebuie sa ai caracter,demnitate si respect fata de propria persoana!
Dragostea NU trece niciodata! Daca trece, inseamna ca nu a fost dragoste...
Daca ea este mai fericita asa, nu ai de ce sa fii suparat...
Fericirea ei, este fericirea ta!

Trebuie sa rationalizezi ca NU este alta cale, este mai bine asa...
Suferinta si sentimentele NU schimba ordinea lucrurilor!
Fii barbat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hai sa iti spun o poveste asemanatoare... poate o sa razi sau stiu eu

Nu am avut nici o data o prietena,asta nu pentru ca nu pot dar pentru ca de fiecare daca cand incercam sa imi fac si una simteam ca are ceva ce nu-mi place...ce nu ma face fericit! si ma lasam de treaba,ma asteptam sa cunosc pe cineva astfel incat cand trec pe strada sa nu mai pot sa ma uit la altele(daca stii ce vreau sa zicwinking )si am intalnit-o si era singura si tot timpul ma gandeam la ea, pur si simplu nu mai aveam ochi pentru altele, erau ca niste obiecte pentru mine, dar nu i-am spus nici o data ca o iubesc cu adevarat si am pierdutsad, e cu altul acum si nu cred ca voi fi cu ea vreo data si cum ziceai tu daca nu o am pe ea mai bine pe nimeni...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asteapta si vezi cum o sa te loveasca si pe tine...

| Liliana1981 a răspuns:

Pai du-te si spune-i, ce ai de pierdut? Oricum daca taci nu vei avea niciodata nicio sansa. Incearca-ti norocul.

| Doxi a răspuns:

Wow nu stiu ce sa zic dar m-a impresionat...adica pe unde ai umblat nu te-ai mai indragostit de nici-o fata asa? m-ai si ascultam melodia http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=iyY5QMf41dk cand citeam ce ai scris si m-a dat pe spate

| JimmyVendetta a răspuns (pentru Doxi):

Păi sincer să fiu, am avut ceva sentimente pentru cineva de afară, dar s-au spulberat odată cu venirea acasă.
E greu, nu am curaj să îi spun, am să rămân fraier pe viață.
Pur și simplu nu pot fără ea, simț cum îmi curge numele ei prin vene și nu mai pot suporta.
Dacă nu am reușit să o uit în felu' ăla, sigur nu am să o uit pentru tot restul vieții.
Mult respect pentru prietenul ei, acum' că sunt logodiți îl consider o sursă de inspirare, de ce?
Pentru că el a reușit și eu nu.
Am să rămân cu atât. Mulțumesc de răspuns

| bluedeyutssa a răspuns:

Spune'i tot ce simti, lasa inima sa vorbeasca, opreste'o pe strada sau invit'o undeva daca ai posibilitatea si spune-i absolut tot, macar vei sta cu inima mai impacata indiferent de reactia si raspunsul ei.

| AnoNNN1m a răspuns:

Gaseste altawinking

| JimmyVendetta a răspuns:

Așa e și cu mine. vor înțelege ei cu timpul!
mulțumesc de sprijin NewMechaa2001

| JimmyVendetta a răspuns:

Mersii de sprijin NewMechaa2001
Asa e cum zici tu. suntem in aceeasi situatie observlaughing

| Beatrice18 a răspuns:

Daca bei nu rezolvi nimic.happy crezi ca bautura te va ajuta sa o uiti?! Nu cred..adica cel putin atunci pe moment cat esti ''ametit'' nu te mai gandesti asa mult dar a doua zi va fi la fel si ce vei face? bei iar? ai zis ca, cand ai vazut-o cu altul ai fugit din tara dar daca scapi de probleme doar le amani...si nu prostitoatele furatul si etc sunt cea mai buna solutie pentru a uita-o..ai zis ca esti un barbat puternic.sau cel putin asa credeai, asa ca nu te lasa doborat de ea mai ales daca ai zis ca e si logodita si etc..sunt o suma de femei pe pamant..asa ca iesi cu prieteni distreza-te si cunoaste alte fete.