| edaeda12 a întrebat:

Cum am mai spus si in cealalta intrebare verisoarei mele ii place de un baiat, dar acel baiat in timpul scolii a curtato pe cea mai buna prietena a ei, dar ea la refuzat siind ca verisoara mea il place.acum prietena ei a inceput sa se indragosteasca de el. Verisoara mea nu se impaca prea ine cu el pentru ca el facea misto de ea deoarece stia ca il place dar in timpul vacantei ei au vorbit si sau imprietenit.Verisoara mea de cate ori a vrut sa ii zica ceva de prietena ei el a inceput sa ii spuna "Lasa-ma dracu si cu proasta aia" "Da o dracu de proasta.nu iti mai pierde vremea cu toate proastele". El e genul de baiat care nu saluta fetele doara pe acea fata o saluta rare ori dar pe verisoara mea in ultima vreme de cate ori o vede o saluta chiar striga dupa ea si de la 50 de m...Prietena verisoarei mele este cu el in clasa.si este romanca dar baiatul acela este turc si familia lui isi doreste ca el sa umble numai cu fete turcoaice.verisoara mea este turcoaica dar familia lui se impaca f bine cu prietena verisoarei mele si chiar tatal lui a afirmat intr-o zi cand s-a inatlnit cu acea fata si un prieten comun ca si-ar dori sa ii fie nora "Macar de-ar fi asa" asa a spus tatal acelui baiat. Fata aceea doreste sa vorbeasca cu el cand incepe scoala si sa ii spuna ca il place dar eu cred ca el si-a dorit sa o uite in vacanta de o jignea in halul ala.acum sunt 2 posibilitati ori o sa il dea peste cap daca ii spune. ori o sa fie impreuna si verisoara mea o sa stea ca proasta.culmea e ca 2 vecine de-ale verisoarei mele au visat amandoua ca ea se va casatori cu acel baiat.si nu sau vorbit pentru ca nu se cunsoc.Eu acum nu stiu ce sa mai cred si ce sa le spun sa faca.am nevoie de ajutorul vostru. Dar inainte de a se impaca verisoara mea cu el. el a spus la toata lumea ca a fost cu ea ceea ce nu e adevrat iar verisoara mea cand s-a dus sa il intrebe a spus "pai eu m-am despartiti de prietena ta ca sa fiu cu tine.nu mai ti minte atunci la scoala?" Chiar nu mai stiu ce sa mai cred...baiatul ala cu cine vrea sa fie pana la urma?
Caci se comporta f frumos cu verisoara mea si vorbeste urat de prietena ei.Chiar vecinii cand ii vad cred ca sunt impreuna.Mama verisoarei mele nici macar nu vrea sa il vada pe acel baiat pentru ca il uaraste si crede ca fiicei ei ii place de el dar nu stie adevraul. Daca verisoara mea care e indragostita de mai mult timp de el se va pune cu el pentru ca acel baiat este in stare sa o intrebe numai ca sa o faca pe acea fata geloasa va accepta pentru ca asta a asteptat tot timpul o va rani pe prietena ei care e indragostita de 2 saptamani si daca acea fata ii va spune ca il palce poate el o va intreba daca vrea sa fie cu el si ea va accepta si o va rani pe verisoara mea. Ajutor! Una e verisoara mea iar alta e prietena mea.Cum pot sa le ajut? Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| alexutza1183 a răspuns:

Wow,acesta e un scenariu de telenovela.Sa se casatoreasca? dar cati ani au fiecare? ai spus ca sunt la scoala deci nu au mai mult de 19 ani si se gandesc la asa ceva? mai ales ca el nu este cu nici una dintre cele doua...
Eu cred ca nu ar trebui sa te bagi tu intre cei 3...ar fi cel mai bine sa isi rezolve singuri problemele deoarece daca el ramane cu verisoara ta se supara prietena ta pe tine,iar daca ramane prietena se supara verisoara, o sa fi prinsa la mijloc deci e mai bine sa nu le spui nimic.
Si cel mai bine ar fi sa nu ramana niciuna cu el pentru ca din cate observ este un nesimtit deoarece jigneste asa o fata...
Ehh, mult succes!

1 răspuns:
| edaeda12 explică:

Nu.ei au 13 ani dar faza cu casatorie este doar asa o chestie sa stiti daca e sa se intample ceva serios. Eu nu vreau sa ma bag. Dar voi ce credeti? Cu cine credeti ca va ramane acel baiat si sa imi spuneti daca acea fata trebuie sa ii spuna ca il iubeste sau nu.