| edaeda12 a întrebat:

Am o verisoara care se confrunta cu o situatie mai grea. Este de varsta cu mine dar mai mica cu cateva luni. Ea este indragostita de un baiat care este indragostit de cea mai buna prietena a verisoarei mele. Din intamplare si acelei fete a inceput sa ii placa de el. Un an intreg baiatul a curtato pe acea fata iar pe verisoara mea nici nu a bagat-o in seama cu toate ca se cunosteau. Acel baiat a inceput in vacanta sa o curteze pe verisoara mea cu scopul de a o face geloasa pe prietena ei (cred eu). Daca o va intreba daca vrea sa fie cu el verisoara mea ii va raspunde cu da, deoarece asta a asteptat tot timpul dar poate risca sa o raneasca pe prietena ei. Acest lucru este valabil si in cazul prietenei sale... Ele nu mai stiu ce sa mai faca. Eu nici atat...Ma puteti ajuta?
Ce trebuie sa le spun? Dau funda! O sa imi fiti de mare ajutor!

Răspuns Câştigător
| Emmilia a răspuns:

Pai sa iti explice prietenei ei ca il iubeste de mult pe acel baiat si daca ea va intelege chestia asta inseamna ca e o a devarat prietena daca nu inseamna ca nu o merita pe verisoara tabig grin succes! funditabig grin:*:X>big grin

6 răspunsuri:
| inger02 a răspuns:

Pai eu cred ca nu merita sa iti risti o prietenie pentru un baiat. lasa-l pe baiat sa aleaga pe cine iubeste. tu incearca sa le spui ca sunteti cele mai bune prietene sau chiar incearca tu sa ai faci cunostinta cu un baiat dragut ptietenei tale. sau incearca sa eviti sa afle de alegerea baiatului.

| Andrei17 a răspuns:

Sa le spui sa scrie un scenariu de telenovela, mai castiga un ban cinstit.

| lovetwilight a răspuns:

Uite eu i-as spune astfel:sa nu renunte la prietenie din cauza unui baiat.asta e viata daca prietene ei a crezut ca asa e normal primul venit primul sosit adica(a vrut sa o raneasca ) asta e.Ea sa nu se coboare la nivelul ei.Sa ii spuna baiatului ca se mai gandeste pentru a vedea parerea lui pentru ca sunt unii baietii care daca le spui asa ceva PAC vor alta. Pentruu unii baieti prima venita e sa vada daca au noroc iar urmatoarea se cred mati cuceritori.Eu din experienta mea HEI sunt fata deci ar fi bine sa ma asculte daca vrea. Daca nu pana la ura este doar viata ei dar poate fi ranita foarte usor.Concluzia,,nu renunta la cineva drag pentru a nu te ranii (aici ma refer la prietena ei)
Na sper ca ti-am fost de ajutor. Mult noroc si sperc ca si ea isi va da seama.Pa,pa

| lovetwilight a răspuns:

Na uite

| edaeda12 explică:

Am uitat sa precizez ca acel baiat a spus tutuor ca a fost cu verisoara mea 2 saptamanai ceea ce nu e adevrat! Verisoara mea cand s-a dus sa il intrebe de ce a spus asta si cand au fost ei impreuna... A raspuns cu " Nu mai sti atunci la scoala...Ca m-am desprtit de (prietena ei) ca sa fiu cu tine!" 1- Prietena ei nici nu a fost cu el 2-El nu a avut o relatie mai lunga de 1 saptamana.de ce sa zica aca a fost 2 saptamani? Chiar ata de mult tinea la ea?

| alexfotache a răspuns:

Pai solutia mea este sa nu fie nici una cu el ca sa nu se raneasca reciproc.