| Kimball a întrebat:

Cum ar fi indicat sa-i propui unei femei o relatie de tipul "Prieteni cu beneficii"?

Răspuns Apreciat de Editori
| Raven a răspuns:

Ca să fiți prieteni cu beneficii, ar trebui să fiți, mai întâi, prieteni. Prieteni buni, la cataramă. Dacă sunteți doar colegi sau cunoștințe, nu e același lucru, sunteți doar doi oameni care fac sex întâmplător. Când se întâmplă între prieteni, se întâmplă și gata, nu e ceva programat sau premeditat. Tu poți să încerci să propui în stânga și-n dreapta dar mă îndoiesc să ai succes, la noi femeile n-au mentalitatea hai să facem sex că poate rămânem împreună, ele funcționează mai degrabă pe invers, hai să fim împreună că poate facem cândva și sex.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Honey nu iti vreau raul, nu vreau sa te fac sa plangi dupa mine, hai sa o facem rapid si sa uitam totul

| Violleta2022 a răspuns:

Incearca si vei vedea cum este!
Propune-i uneia sau alteia si vezi care-i dispusa sa accepte.

| lpavel a răspuns:

O astfel de prietenie vine de la sine dupa lunga durata de amicie si nu vrea niciunul ceva mai serios... daca ii propui uneia oarecare pe care abia o cunosti te mai alegi si cu o pereche de palme spunandu-ti: da ce crezi ca eu is curva? laughing

| Frank51 a răspuns:

Asa cum a spus primul user, ar cam trebui sa vina de la sine.

| Hammurabi a răspuns:

Așa ceva nu se propune.
Așa ceva se întâmplă.
Sau nu.

| Plato a răspuns:

Nu ar fi indicat.

| Paul754880338 a răspuns:

Cu tact, cu multa decenta si trebuie in prealabil sa fi avut un semn de la ea ca ar fi oarecum atrasa de ideea asta. Nu face propunerea daca nu este persoana, momentul si locul potrivit pentru ca risti sa fii penibil. Nu uita, ca femeia alege, cand tu de fapt crezi ca tu ai ales si ea doar isi da acordul! Evita sa fii penibil, asta e tot ce isi doreste Ea... si Tu, nu-i asa?

| OrdanKarris a răspuns:

II propui direct: ii spui ca nu cauti ceva serios, vrei sa te simti bine, daca e de acord bine de bine, daca nu iar bine iar daca aveti chimie in pat ii spui ca exista si posibilitatea sa fie si mai mult daca va intelegeti bine. ii arunci momeala ca poate fi si ceva mai mult dar nu ii spui sigur ca va fi, ii spui ca daca totul e ok, exista posibilitatea sa fie, niciodata nu promite nimic, intotdeauna lasa ambiguitati. laughing