| soricelulRulz a întrebat:

Hey, ce parere aveti despre relatiile de tipul "prieteni cu beneficii"? ati avut vreodata genul acela de relatie? daca da cum a fost? exista sanse ca intr-un final o relatie de genu sa capete si sentimente? Mersi anticipat

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă unul este ma slab de înger, poate apărea și sentimentul de iubire, dar este bine să nu te angajezi în astfel de relații!
Mai bine sărac și curat.
Pa, pa.

| DeeaMarry a răspuns:

E o tampenie.
Si dupa va mai plangeti dragelor ca nu sunteti respectate.
Mie nu mi-ar placea sa aflu ca iubitul meu a fost implicat intr-o astfel de relatie. Imagineaza-ti cum o sa ii pice unui baiat vestea asta despre iubita lui.
Ganditi-va si la viitor, ca doar nu o sa aveti 15-25 de ani mereu.

| drogh a răspuns:

Nu înţeleg. Ce vrei să spui prin PRIETENI CU BENEFICII? Ce fel de beneficii? Financiare? Am avut o dată un astfel de prieten dar nu a ţinut mult pentru că am realizat că doar banii şi lucrurile moderne îl fac pe el şi nu persoanele de lângă care-i acordă atenţie, sprijin, iubire...Şi nu-mi mai trebuie.

| soricelulRulz explică (pentru drogh):

Nu are legatura cu financiarul, ma refer la relatiile doar fizice in care cei 2 se pun de comun acord ca nu vor exista sentimente doar pur fizic totul, a fost facut un film pe tema asta (friends with benefices) si voiam sa vad cat de bine functioneaza in viata reala genul acela de relatii

| MakePeaceNotWar a răspuns:

Pot capata si sentimente probabil, dar cred ca doar cei care nu sunt in stare sa puna bazele unei relatii se baga in asemenea chestii.