| mattjohn a întrebat:

Cum ar trebui sa procedez in aceasta situatie?

Am 17 ani si am o problema, de aceea va rog sa ma ajutati.
De 5 luni, imi place de o fata de la mine din clasa. Nu stiu sigur daca ea ma place sau nu, dar suntem prieteni foarte buni, ne intelegem foarte bine.
Ceea ce ma face sa ma simt foarte trist, este faptul ca mi-a spus ca se simte suicidara (nu e emo). Am trecut si eu prin astfel de momente, si mi-a spus ca nu a avut niciodata un prieten adevarat, care sa-i fie alaturi la bine si la rau. Eu as vrea foarte mult sa fiu cu ea, cum ar trebui sa procedez ca sa ajung la lucrul asta?

Ceea ce ma streseaza, este ca mai este un tip pe care eu il cunosc, si care o vrea ca prietena. Ea mi-a spus ca nici nu vrea sa auda de asa ceva de la el, si ca nu-l place. Credeti ca daca as fi cu ea ar putea iesi ceva probleme? Dati-mi un sfat, va rog.

3 răspunsuri:
| AandrOotza a răspuns:

Pai daca te intelegi bine cu ea continua tot asa, iar intr-un moment acnd u simti nevoia si sti ca e acel moment eschidetzi sufletul fata de ea si spune-i tot ce simti si cat de draga ti etc, iar cu prietenul tau nu poti sa faci nimic decat sa-i recunosti ca si u o placi ft mult si ca ea nu vrea sa ajunga sa fie cu el, si daca u vei fi alesul vor aparea niste scene urata sad cum ar fi sa te certzi cu prietenul tau etc dar uh ignorale si va fi totul bine...iti urez succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O intrebi daca nu vrea o obligi sa jure pe maica sa taicasu pe rosu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfatul meu pentru tine e sa-i spui de sentimentele tale pentru ea si sa-i spui ca nu vrei de la ea sex si ca o vei astepta oricat va fi nevoie. si ca nu vrei sai fii doar iubit ci si cel mai bun prieten...sa-i arati ce inseamna o prietenie adevarata si sai daruiesti sufletul taw

daca tii la ea si ea va tine la tine asa ca nu ai dc sa fii gelos sau sa apara probleme

succes!