| *.*.*.Punky love .*.*.* a întrebat:

Cum arata barbatul/femeia visurilor voastre?

16 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Nu vreau sa descriu femeia visurilor mele, o voi descrie dupa ce o cunosc.

| Vizitiul a răspuns:

Fetelor, va rog din suflet, nu omiteti banii, bmw-urile, vilele din visurile voastre. Da-o dracu', nu ne batem joc...

| Cryssy a răspuns:

Nu cred ca e asa important aspectul fizic. Conteaza sa stie sa se poarte, sa ma respecte, sa stie sa ma iubeasca, sa fie dragut, tandru, fidel, sa stie sa ma faca intotdeauna sa zambesc, sa ma faca sa simt ca traiesc, sa ma faca sa visez, sa fie serios atunci cand trebuie, sa aiba cate putin din toate.

| GdX a răspuns:

Femeia viselor mele: Serioasa, curajoasa, vorbareata, intre 1, 65-1, 75 m, bruneta, sa nu fie pitzipoanca adica sa nu se fardeze de zici ca lucreaza la fabrica de fard si sa nu puta dupa ca si cum a scapat-o ma-sa cand era mica in cazanul cu parfum si sa stie ce vrea de la viata.

| ~p!$iii~ a răspuns:

Hmmthinking Barbatul visurilor mele este persoana cea mai imporanta din viata mea:iubitul meulove struck scumpiliii meulove struck Un baiat prezentabil, de 1, 83[chiar daca eu sunt o mogalda de om de 1, 56], cu ochii albastri, si un botic care cere mereu sa fie sarutatlove struck, care stie cand trebuie sa fie serios, dar in acelasi timp stie mereu sa glumeasca, sa ma faca sa rad in clipele cele mai grele, sa trec peste toate [el e cel optimist in relatielove struck], care intelege atunci cand nu am chef de nimic, care ma iubeste cu toanele mele[nebuna uneoribig grin], care nu rade de mine atunci cand vreau sa ma dau in leagan sau cand ador sa fac baloane de sapunhappy, care merge cu mine oriunde indiferent daca stiu sau nu stiu unde se va termina strada, cineva care ma accepta asa cum sunt si nu a incercat sa ma schimbehappy

| lilstar a răspuns:

Nu l-as putea descrie. Cand o sa il conosc o sa imi dau seama. S-ar putea sa fie negrulaughing imi plac negriilaughing:X

| lavynika a răspuns:

Inalt, brunet, ochi verzi, destept, respectuos si sa-l aiba pe "vino incoahee hee"

| ZeYa a răspuns:

Este un prototip care inca n-a iesit pe piata. rolling on the floor)

| Alyna_8280 a răspuns:

Sufletul pereche

| Adi_7181 a răspuns:

Asa ca tine...

| AleeeM a răspuns:

Ahm... day dreaming Baiatu visurilor mele e roscat, ochii verzi, pistrui, inalt si gropiteeeee :X nu are muschi da nici nu-i super skinny laughing E matur, destept, puternic si... romantic evident day dreaming Nu face pe desteptul[chiar daca elaughing)] si nu jigneste sau se ia de persoane nevinovate no talking pacat ca nu exista laughing) cand am intalnit unu care fizic era cum imi doream:X am descoperit apoi ca e un porc straight face ma roogoh go on aaa, si sa aiba initialele VP sau PV laughing) asta nu e neaparat da asa e perfect day dreaming

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca orice om normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm...Barbatul visurilor mele? As putea sa incep si sa insir multe calitati, dar care ar fi rostul? Daca stau si ma gandesc mai bine sunt constienta ca degeaba am anumite cerinte, caci atunci cand te indragostesti nu mai tii cont de nici un criteriu!
Conteaza sa fie EL si nimic mai mult, caci momentan nu-i pot da o forma anume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa arate mai bine sa nu existe prefer singuratatea bye bye

| JsBeibDOLL a răspuns:

Ca iubitamiu love struckIl stii tu

| Alecsutz a răspuns:

Femeia visurilor tale? Blondă, înaltă şi slabă? Sau poate brunetă, cu ochi albaştri şi zâmbet fermecător. Vrei ca ea să fie gospodină, să ştie să gătească sau vrei să fie cea mai bună prietenă a ta? Ai vrea ca toţi să o admire şi ţi-ai făcut deja imaginea ei în minte şi chiar o listă cu toate calităţile pe care ai vrea să le aibă. Desigur, fără defecte. Ştii cam ce ai vrea de la ea, ştii cum ai vrea să arate şi ştii chiar ce i-ai spune. Ani de zile îţi hrăneşti mintea şi imaginaţia cu un portret al ei. Ai respins zeci de fete, în aşteptarea celei pe care o ai în minte. În aşteptarea perfecţiunii.
Deodată, o zăreşti pe stradă. Inima îţi bate cu putere, pulsul ţi se accelerează şi respiraţia ţi-e sacadată. Un zâmbet senin îţi apare pe faţă, te îndrepţi spre ea şi…ea trece pe lângă tine ca şi trenul prin gara Buftea. Oare de ce? Pentru că şi ea şi-a format în minte imaginea băiatului perfect şi…din păcate, nu eşti tu acela.
Ciudat este că peste ani, când te îndrăgosteşti cu adevărat, fata care acum ţi se pare perfectă şi fără de care nu poţi trăi, e aproape total opusă celei pe care ţi-o imaginai. E ca şi cum ieşi în oraş să-ţi cumperi o pereche de pantofi pe care o ai în minte. Dar ajungi acolo şi perechea e pantofi e mult prea scumpă pentru a fi a ta. Te plimbi dezamăgit printre rafturi şi brusc, vezi o altă pereche, total opusă modelului pe care ţi-l doreai. Te îndrăgosteşti de acea pereche şi…. ajungi acasă fericit, în sacoşă cu o pereche de pantofi pe care nici nu te gândeai că o vei avea vreodată prin casa ta.
De ce să-ţi formezi imaginea unei femei ideale, când ai putea cădea în capcana dorinţii poftelor trupului tău şi nu a inimii tale? Să zicem că până la urmă ai achiziţiona perechea de pantofi mult visată. Dar ce te faci dacă te strâng? Toată viaţa vei merge cu ei sângerand… şi şchiopătând.