| BitchKagee a întrebat:

Cum as putea cuceri un baiat in zodia sagetator? ( Funda)

Răspuns Câştigător
| Barbiiie95 a răspuns:

Cum cuceresti barbatul Sagetator

Daca esti fata desteapta (si ar fi bine sa fii, pentru ca acesti barbati vor neaparat ca femeia de lnga ei sa fie inteligenta), te-ai prins deja. Nu fi geloasa. Nu fi banuitoare.

Lasa-i spatiu e manevra daca vrei sa-l prinzi pna la urma. Nu-l lua la ntrebari, nu-l cicali, nu boci si nu ameninta ca-l parasesti. Copleseste-l cu libertate. Inchipuie-ti ce schimbare placuta va fi asta pentru el fata de celelalte relatii ale lui. Daca privesti viata ca si el si iei oamenii asa cum sint, ai principalele "ingerdiente" pentru a fi genul lui de femeie-sotie.

Atita timp ct sinteti sinceri unul cu altul, poate fi grozav sa naltati zmee mpreuna. Ce rost are sa-ti faci griji ntrebndu-te ce se va ntmpla cind zmeele vor cadea la pamnt? Nu. Nu e nevoie sa-i dai acestui barbat tot ce-si doreste ca sa poti puna mna pe el. E de-ajuns sa fii ce doreste. Fii atenta la tot ce te-nconjoara. Lasa-l sa-ti domine si canalizeze energiile. Indragosteste-te de sporturi. Du-te cu el in excursii cu cortul si ia-ti si Saint Bernardul ca sa va pazeasca.

Fii generoasa, afectuoasa, entuziasta si nu ncerca sa-l tii ncuiat in casa la tine pregatindu-i bunatati in fiecare seara. Spune-i foarte clar ca nici el nu poate avea pretentia sa te tina numai pentru el. Arata-i ca esti un spirit liber, ca si el. Nu pune niciodata furtunul cu apa rece pe el cind se nfierbnta din cauza unor idei nebunesti si gaseste-ti alte preocupari ct timp el umbla de nebun tragnd cu sageata in tinte imposibil de atins. Astfel, ntr-o seara minunata, ti va marturisi sincer ca esti cam tot ce si doreste sa fie o femeie.

Cind ajunge in acest puincit, spune-i si tu la fel de sincer ca si el se ncadreaza in standardele tale, dar ca a sosit vremea sa luati o hotarre. Subliniaza faptul ca l placi atit de mult incit ai fi dispusa chiar sa te mariti cu el, daca promite sa nu-ti rapeasca libertatea. in caz contrar, nu mai ai timp de pierdut pe lnga el, ceea ce e mare pacat, pentru ca va potriviti atit de bine, dar ai fost ntotdeauna curioasa cum ar fi sa ai copii. Maternitatea e o noua aventura pe care ai vrea sa o ncerci.

Ai grija sa aranjezi cu un fost iubit sa te sune in toiul discursului. Accepta lejer ntlnirea cu respectivul in fata Sagetatorului tau. Cind nchizi, zmbeste-i stralucitor si spune-i ca nu vezi de ce nu ati ramne buni prieteni, apoi invita-l sa vina cu tine la ntlnirea cu vechiul iubit ca sa nu stea singur. Asta ar trebui sa-i dea ultimul impuls necesar ca sa te ceara de nevasta.
Barbatul Sagetator este aventurierul clasic, optimist si plin de viata, spontan, simpatic si dornic de libertate, care simte permanent nevoia sa lupte pentru o cauza, pentru un scop nobil. În inima lui salasuieste o imensa pofta de a explora si de a întelege lumea. De aici si mobilitatea, dorinta lui de a cunoaste mereu noi teritorii si oameni noi. Pe de alta parte, într-un alt coltisor al sufletului sau, se doreste a fi o persoana respectabila, un stâlp al societatii, un "pater familiae".

Barbatul Sagetator are un caracter dual, fiind vesnic sfâsiat între tendintele conformiste, "burgheze" de om care respecta legea si ordinea, si cele anarhice, rebele, care-i dau dorul de duca. Uneori, poate trece prin ambele ipostaze, ca un serif din perioada febrei aurului, care lasa totul balta si pleaca în cautarea El Dorado-ului, sau ca un aventurier care hotaraste la un moment dat sa se adune de pe drumuri si reuseste sa devina seriful oraselului în care s-a stabilit.

În ceea ce priveste relatiile sentimentale, se poate petrece cam acelasi lucru. Putem întâlni un domn Sagetator care în tinerete a fost un vânator de femei si care, dupa ce ani de zile a "explorat" zeci de teritorii necunoscute, se hotaraste la o vârsta destul de "matura" sa se casatoreasca si se arata chiar foarte multumit de viata de familie. Sau reversul: barbatul Sagetator, care s-a casatorit de tânar si a fost un sot model, ajuns la vârsta de mijloc se elibereaza din chingile matrimoniale si porneste în cautarea marii aventuri a iubirii.

Îndragostit, barbatul Sagetator este un idealist romantic, care da alesei sale impresia ca o considera cea mai intresanta dintre femei. Este atras de femeile cu experienta si considera ca fiecare relatie este o treapta catre maturizarea sa afectiva. Este galant si marinimos, coplesindu-si iubita cu atentii deosebite si cadouri costisitoare. Este un partener atragator, interesant si dinamizant, dar care se plictiseste foarte usor.
Succes! Funda?

2 răspunsuri:
| unique_2274 a răspuns:

Il vrei doar pentru tine? Viseaza in continuarelaughing