| cristina_3212 a întrebat:

Cum as putea sa il indepartez de mine pe un baiat care ma place? Mentionez ca nu il pot suferi. FUNDA

Răspuns Câştigător
| capsunica_8366 a răspuns:

Ar fi o idee sa vb cu el, sa incerci sa-i expici ca nu iti place de el...sa-i spui ca ai dori sa ramineti buni prieteni si ai pute sa-i spui asa : o prietena adevarata inseamn amult mai mult decit o iubita.cu iubita te-ai intilnit puntin,ceva nu a mers bine si gata, v-ati despartit, dar prietena mereu tii alaturi la bine si la rau.mereu te sustine si in ea poti avea incredere.dar dac a nici asta nu functioneaza.cel mai efectiv mod ar fi sa-l faci gelos(nu cred ca se va sinucide daca vei vb cu el)adica se incepi a ieis cu alt baiat, macar un timp ca sa te vada el.si sa-i zici ca e iubitul tau.atunci mindria nu-i va mai permite sa se mai tina de tin! Bafta! funda?!

4 răspunsuri:
| ღLaviღ a răspuns:

Eu zic sa i spui deschis
Poate ca il va face sa sufer dar daca nu i spui cu timpul va vedea ca il accepti si i vei face sperante
Mai bine sa sufere putin acum decat mai tz sa ajunga sa te urasca
Bafta>>>

| graffman a răspuns:

Salut Porti o discutie in care incerci sa ii explici ca pur si simplu nu il placi CU DIPLOMATIE si incercati sa fii prietena cu el...in tipm o sa gaseasca pe altcineva ...nu rezolvi nimic daca il faci sa sufere chair mai rau se omoara sau alte chestii si il ai pe constinta cunosc un asemenea caz d'oh bafta si numai bine :*

| DeeaDeeutza a răspuns:

BUNA! Pai poarta o discutie cu el ca intre doi prieteni buniwinking Explicai ca nu il placi si doresti sa te lase in pace sau ceva de genuwinking Daca este un om serios va intelege astawinking Spune-i sa isi gaseasca o fata care sa il meritewinking S-au pur si simplu spune-i sa te lase in pace!

| Akuma a răspuns:

Mananca multa ceapa si usturoi! o sa-l dai gata!