| littleony a întrebat:

Cum as putea sa imi ajut prietena care tine foarte mult la un baiat... dar s-au despartzit sh si acum el nici nu se gadeshte k s-ar putea impaca cu ea... ea sufera mult si mai ales pentru ca nici macar nu ea spus care a fost motivul pentru care s-au despartit ...ar vrea sa se impace...eu cum o pot ajuta sa treaca peste aaceasta perioada?big grin

Răspuns Câştigător
eileen
| eileen a răspuns:

Fii alaturi de ea, imbarbateaz-o, iesiti in oras, la un cico, un bowling, un film, un parc, o acadea, sigur gasiti voi ceva de facut impreuna. Spune-i ca nu o merita daca a parasit-o fara motiv si nu are de ce sa se intoarca la un tip fara principii.

5 răspunsuri:
| Elena0210 a răspuns:

Poi fii laturi de ea. Laso sa se descarce si fa-o sa inteleaga k el nu o merita! Scoateo la agatat si fa-o sa vada in jurul ei...baietii mai sunt!

| kh1ss a răspuns:

Scoate-o in lume, la un film, la un suc, ...depinde si cati ani aveti. fa-o sa inteleaga ca nu merita sa-si consume energia cu cineva care nu-i raspunde la sentimente...mai ales ca e si las, pentru ca pleaca fara nici o explicatie.
o sa-i treaca.
succes

| marinelastanescum a răspuns:

Ar trebui sa o faci sa inteleaga ca un baiat care pleaca asa intr un mod nepoliticos delanga o fata si faa nici un motiv sau o explicatie plauzibila nu are scrupule si nu merica sa ii fie alaturi nu o marita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ioana, ce sa-ti recomand? Cel mai bine ar fi s-o ajuti sa treaca peste asta explicandu-i ca atata timp cat el nu a avut curajul sa-i dea un singur motiv pentru aceasta despartire nu cred ca merita sa-si bata capul cu el. Eu vb din experienta deoarece am fost intr-o relatie de 7 ani iar la inceputul lui februarie ne-am despartit. Mi-a fost greu si imi este si acum deoarece am aflat eu motivul pentru care s-a despartit de mine si nu mi la spus el. De aceea iti spun sincer ca mai bine ai ajuta-o sa treaca peste asta. Sincer eu am incercat sa-l uit prin diferite schimbari incercand sa ies foarte mult cu fetele, sa mergem la Arieseni de exemplu ca eu sunt din oradea, sa mergem la coafor in primul rand sa ne schimbam toate chiar daca doar eu eram cea care sufeream, mi-am schimbat garderoba in fuste foarte foarte scurte si am ajuns sa zic ca daca il vreau inapoi ori cand si la orice ora il pot avea dar deocamdata nu. Inceraca s-o ajuti prin tot felul de nebunii pe care poate atunci cand era cu el nu le facea. Asta e parerea mea. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand fa-o sa inteleaga ca este mai bine ca s-au despartit. un baiat care pleaca dupa o relatie fara sa spuna nimic, nu merita suferinta. nu este un om educat si onest si cred ca e mai bine pentru ea sa isi gaseasca un barbat matur, cu bun simt si care nu o va face sa sufere. ea este ranita mai mult pentru faptul ca pur si simplu a plecat si s-a simtit desconsiderata. tocmai de aceea nu merita acel baiat suferinta ei. apoi incearca sa fii linga ea ca sa poata plange in voie, nu o vei putea opri, dar dupa un plans bun, se va simti usurata. ia-o cu tine in oras, la o sala de fitness, tine-o ocupata.