| myha_3894 a întrebat:

Cum as putea sa ma indepartez incet incet de o persoana pe care o iubesc enorm?sadsad

Răspuns Câştigător
| erik a răspuns:

Draga prietena, nu te poti opune legilor firesti sau omenesti in general, dar mai cu seama, nu te poti opune dragostei.Pe de alta parte, de ce cautam cu disperare dragostea sau pe cineva care sa ne iubeasca... iar apoi sa ne retragem fara urma.Cu toate acestea, intuitia imi spune ca inca nu ai cunoscut dragostea adevarata...ci doar tu crezi lucrul asta.

7 răspunsuri:
| nobody_9468 a răspuns:

@Pedala-Cand mi se pune pata pe el, ne certam si dupa cateva ore cine crezi ca se duce cu o fata de miloaga si spune"beibi stii, imi pare rau" si cand mai vezi ca si el iti zice"nu-i nimic beibi, dar vreau sa fie bine intre noi, ca nu avem motive sa ne certam" zi-mi tu daca mai poti sa faci in asa fel incat sa va certatihee hee. Si acum cat am scris cuvintele lui, de-ai sti ce fel imi bate inimahee hee.
Lupta daca merita, daca nu da-l dracului ca exista si altii.Totul vine din minte. Ce usor e sa ti-o zic tie, dar eu nu-mi pot asculta sfatulstraight face. De asta ma urascsad.

Bafta.

| smile a răspuns:

Buna! nu te inteleg...de ce vrei sa te indepartezi de o persoana pe care o iubesti? In locul tau as lupta pentru ea.In fine.sa revin la intrebarea ta cred ca ar trebui sa nu mai ai niciun fel de contact cu ea(adica sa nu va mai vedeti, sa nu mai vorbiti etc) si sa incerci sa o eviti.succes

| Pedala a răspuns:

Metoda pe care o prefer. Da-i motive sa se indeparteze el, spune-i ceva ce nu vrea sa auda, ca ai pe altcineva etc. O sa fac el toata treaba.

| squarehead a răspuns:

Pai...prima oara cred ca ar trebuie sa nu te mai gandesti la aceea persoana si apoi sa te indragostesti de altcinevahappy

| TheDevil a răspuns:

Rupi orice legatura cu el/ea, iesi cu prietenii in oras, incerci sa iti ocupi timpul cu orice si incet incet o sa uiti de el/ea tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apropiindute si mai mult

| Catwoman a răspuns:

Asta ma intreb si eu zilnic...