| AIexandra23 a întrebat:

Cum aș putea să-mi aduc iubitul înapoi în viața mea? L-am înșelat dintr-o prostie... Ne-am certat din cauză că eu sunt geloasă, el m-a înjurat, mi-a tras o palmă și a ieșit pe ușă iar după asta, de nervi, m-am dus într-un bar unde am cunoscut un alt bărbat iar după câteva pahare de votcă și un flirt de câteva ore cu el, m-a convins să-l însoțesc la el acasă unde am și făcut sex, apoi, mi-am dat seama de gravitatea faptei așa că am plecat cu gândul că a fost doar o aventură de o noapte. A doua zi, el s-a întors acasă și ne-am împăcat, dar am făcut prostia și i-am mărturisit că am făcut sex cu un alt bărbat și mi-am cerut iertare, dar nici că a ma vrut să mai audă altceva. Pe moment, a tot sperat să fie o glumă proastă, dar nu a fost așa, a fost totul real. M-am pus în genunchi în fața lui și, cu lacrimi în ochi de regret, l-am implorat să mă ierte, dar a fost în zadar. Pur și simplu nu a putut accepta ideea că eu, femeia alături de care el voia să-și petreacă restul vieții și să-și întemeieze o familie, l-a trădat. Au trecut două luni de când el a plecat din casa mea, în care noi doi împărțeam același pat și simt că toată casa e goală, iar lipsa lui îmi distruge psihicul cu fiecare minut ce se scurge din viață. El era cel pe care-l iubeam cu adevărat, el mi-a arătat ce înseamnă dragostea adevărată iar acum, mă plimb plângând dintr-o cameră în alta cu speranța că-l voi vedea zâmbind și că mă ia în brațe și mă strânge, așa cum o făcea mereu, zi și noapte iar geamurile nici nu le-am mai deschis deloc, ca să piară mirosul parfumului său care, doar el a mai rămas pe perna mea. El a crescut singur, a fost crescut de bunica lui, pentru că părinții lui au murit când el era un copil. A crescut foarte greu, bunica lui i-a fost și mamă, dar și tată, până la vârsta de 20 ani, când s-a înscris la facultate, unde ne-am și cunoscut. Asta s-a întâmplat în urmă cu 3 ani și am știut că el va fi alesul încă de când i-am văzut privirea, a fost dragoste de la prima vedere pot să spun. Mi-a plăcut la el atitudinea și modestia, faptul că era un băiat foarte modest dar avea ceva aparte de toți ceilalți, de un bun simț și o frumusețe desăvârșită, era cel mai frumos, educat și cel mai inteligent băiat din facultate, fapt pentru care eram și eu puțin geloasă uneori, deoarece era râvnit de multe fete dar am început să vorbim tot mai mult, iar după câteva săptămâni, ne-am întâlnit într-un parc unde ne-am și sărutat. Am știut că e special pentru că nu a vrut sex de la mine ca toți ceilalți, a avut răbdare cu mine un an jumătate pînă să ajungem în pat iar când am făcut-o pentru prima oară cu el, a fost cea mai frumoasă experiență intimă pe care am trăit-o pînă la vremea respectivă, vă jur iar ceea ce m-a impresionat și mai mult, a fost faptul că el era virgin și că eu am fost prima din viața lui și uite-așa, s-a înfiripat relația noastră de dragoste și cu ajutor financiar din partea părinților mei, ne-am logodit și ne-am luat un apartament micuț pentru amândoi. În fine, acum, el nu-mi mai răspunde deloc la mesaje și nu mai vrea să audă de mine iar eu simt că mor de dorul lui și am senzația că tot ceea ce a fost cu adevărat frumos în viața mea, a trecut iar acum, simt că viața mea nu mai are nici o culoare fără el și cred că până la urmă voi renunța la tot, pentru că lipsa lui este o tortură pentru mine. Așa vrea să mă sune și să-mi spună că m-a iertat și să vină înapoi acasă, dar sunt conștientă că asta va fi imposibil, pentru că l-am rănit prea tare iar acum, tot ceea ce vreau este să renunț la tot, cu speranța că poate dacă voi muri, suferința mea va lua sfârșit...

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

La tine e mai mult si orgoliu tau feminin ca ai fost prima. Ideea este ca ai gresit si daca el ti-ar fi inselat, tu l-ai fi iertat? Amandoi reactionati destul de urat la nervi din cate vad. Adica faptul ca ti-a dat o palma, asta inseamna ca este un monstru. Injuri, te certi, tipi etc. dar nu lovesti o femeie.
Amandoi a-ti gresit si eu zic ca e mai bine sa treceti peste. Incearca sa faci alte activitati si sa te cunosti mai bine si sa stai singura pana cand depasesti situatia.
Avand in vedere ca ai deja o varsta, ar trebui sa nu te mai comporti ca un copil si sa iti vezi de viata. O sa gasesti un partener mai bun si vei deveni mai buna invatand din greselile tale.
Ai sa treci peste la un moment dat si mai bine nu va impacati. Amandoi cred ca sunteti orgoliosi si la urmatoarea cearta daca e sa va impacati o sa va aduceti aminte de aceasta intamplare si iar incepeti de la capat...
Aia e acum, trebuie sa treci peste.
Succes!

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Rezista cu siferinta daca nu ai stiut sa apreciezi un om in conditii cu tine. Nu trebuia sa te loveasca atunci dar acum indura consecintele. Eu am trait 27 de ani fara partenera si nu am murit maine poimaine fac 30 la fel ca tine am patit inselat de femeie i.am dat verde si ma cauta din 2 in 2 ani cu iertari pana cand a incetat si ma freca la cap sa o aduc in Spania mai avea si tupeu

| Violleta2022 a răspuns:

Un brabta inselat nu uita niciodata. Daca se va intoarce, probabil ca te va bate de fiecare data cand isi aduce aminte.
Acum sincer, daca nu-l iubesti, ca de aia l-ai inselat cu altul, de ce-l vrei in viata ta, acum?

| AIexandra23 explică (pentru Violleta2022):

Într-o relație, oricât de mare ar fi iubirea, mai pot exista și alte lucruri de care nu ești mulțumită/satisfăcută... A fost vorba despre sex și plăcere, nu despre iubire. Cel cu care l-am înșelat pe el a putut să-mi ofere ceea ce iubitul meu nu a putut în toți acești ani pe care i-am petrecut amândoi.

| Violleta2022 a răspuns (pentru AIexandra23):

Atunci ce mai cauti dupa fostul iubit, daca nu are ceea ce ai tu nevoie?

| DonGiani a răspuns (pentru Violleta2022):

Bine zis laughing)

| AIexandra23 explică (pentru Violleta2022):

La iubitul meu găsesc de ce am nevoie emoțional/spiritual, iar la celălalt găsesc doar satisfacție sexuală, dar nimic mai mult.

| Donsavas a răspuns:

Dependenta ta fata de dragoste, sex sau persoana iubita nu este reală. Sunt doar niste reacții fizico-chimice ce se petrec în creierul tau. Fără acestea, nu ai simti ce simti acum. Nu insista. Totul va reveni la normal cu timpul, fie ca e vorba de el, fie ca...de altul. Asta e. Data viitoare cunoaște bărbatul de după cu care te culci, s ar putea să fie mai mult decât un om de o noapte. Dacă v ati fi cunoscut, nu va mai percepeati ca pe niste obiecte sexuale si poate încercați o relație. Încercarea moarte n are si nu stii niciodata de unde sare scânteia. Ceea ce simti acum poate fi nimic pe lângă ceea ce mai poti simti.

| Necunoscut112 a răspuns:

Din nou tu cu poveştile tale.

| AIexandra23 explică (pentru Necunoscut112):

Mi-aș dori să fie doar o poveste, cum spui tu, dar nu e așa, totul este adevărat din păcate... Dacă ești fată, nu-ți doresc să simți ce simt eu în clipa asta și sper ca experiența mea să fie un exemplu bun pentru tine și pentru celelalte fete. Oricât de tare v-ați certa, să lăsați de la voi și să nu vă căutați imediat consolarea în penisul altui bărbat, asta e cea mai proastă și imatură decizie pe care poate să o ia o femeie... Așa am făcut eu, iar asta m-a costat scump iar acum fumez și plâng încontinuu și regret pentru prostia mea sad

| Necunoscut112 a răspuns (pentru AIexandra23):

Nici n-ai mai postat de zece ori poveşti în care spuneai că ţi-ai înşelat iubitul şi că regreţi... încercând să induci ideea că femeile si-o trag una-două cu altul. Dragule, de prost te-a înşelat iubita şi mai lasa-ne cu aberatiile astea! Şi dacă ar fi aşa, ca ce chestie spui aici?

| Quassaar a răspuns:

Mda.și noi cu ce te putem ajuta? Ești fata "mare". Timpul le rezolva pe toate. O să cunoști un alt fat-frumos și totul va reveni la normal?

| orailibrail a răspuns:

Deci sa le luam pe rand.
EL un nesimțit. Un bărbat adevărat nu lovește niciodată o femeie.
Iar gestul tău este de neiertat.
Oricât te-ai certat cu el nu ai nici o scuze.

Stai liniștită ca dacă te maritai cu el, ai fi luat câte o palma doua, des.

În ce privește faptul ca te-a părăsit. Sa știi ca ti-a facut un bine. Ptr ca ti-ar fi reprosat tota viata. Si combinat cu violenta și palmele, ieșea nasol pentru tine.

| AnonImOO000 a răspuns:

Buna Alexandra! Din pacte nu cred ca se mai poate sa il recastigi, dar mai exista o sansa, iti spun ca totul nu s-a sfarsit aici, nu lua decizii definitive pentru probleme temporare. Draga mea, fiecare om greseste si tti ne pierdem cu firea, poate ca totul acum pare fara sens si viata ta a luat sfarsit aici, simti ca nimic nu mai are sens si vezi un tunel lung si la capatul careia nu se vede nimic, si vrei sa renunti la tot. Alexandra, toti am avut asemenea situatii tragice, trecutul doare si cateodata nu se pate uita, dar, dupa mine, poti fie sa fugi de el fie sa inveti din el. Incearca sa cunosti oameni noi, petrece timp cu familia si incearca sa vezi din nou frumusetile vietii, chiar daca s-a intamplat acest lucru in viata ta, ia-o ca pe o experienta de mare profunzime, daca este nevoie mergi la un psiholog si urmeaza un tratament, nu este nici-o rusine, dar medicamentele nu iti vor rezolva problema in totalitate, ele pot fi cumva complementare dar adevarata putere este in tine si. pate ca o sa ti se para ciudat dar eu am iesit dintr-o situatie fara scapare cu putin ajutor, am cautat pe Dumnezeu si L-am gasit, am aflat cat ma iubeste si ce a facut pentru mine, poate nu crezi dar, Dumnezeu nu te condamna, vrea sa iti marturisesti pacatul si sa te pocaiesti de el, Isus te iubeste si vrea sa vina in viata ta, vrea sa iti reabiliteze viata. Sa iti spun experienta unui prieten. A crescut in biserica de mic si a mers la scoala, a invatat cantari, versete biblice, cand s-a facut mare a inceput sa ii placa lumea si s-a departat de Dumnezeu, a facut tot ce se putea, a batut, a furat, a consumat tot ce se putea consuma nociv. Intr-o seara in cluburile in care el mergea, dupa ce consumase mult alcool si droguri, a mers in toaleta clubului, si-a batut sotia pana a cazut lesinata langa el, s-a uitat dupa aceea in oglinda, si ceva i-a spus, acolo, cu sotia langa el, in situatia in care era, ceva i-a spus, ''Florin, ce-i cu tine? Uita-te ce ai facut'' Dumnezeu era pe urmele lui, cum este si pe urmele tale. Vino la Isus, El te asteapta cu bratele deschise, si Dumnezeu este maiestru in a transforma cea mai rea situatie intr-un nou inceput. Vrei sa fii fiica Lui? ''Doamne isuse am pacatuit impotriva ta, a vrut sa fac totul asa cum vreau eu, te rog sa ma ierti pentru faptul ca te-am respins pana acum, cred ca moartea ta pe cruce a platit datoria pacatului meu, cred ca tu esti fiul lui dumnezeu, si te primesc pe tine ca mantuitor personal si ca domn al vietii mele, imi predau viata tie''
din acest moment duhul sfant vine sa locuiasca in tine, numele tau este scris in cartea vietii mielului, si nu vei mai fi despartit niciodata de dragostea, iubirea, caldura, grija tatalui ceresc. Domnul sa fie cu tine Alexandra, si te asigur ca este, nu uita ce ti-a promis ''Nicidecum n-am sa te las, cu niciun chip nu te voi parasi'' Din momentul in care ti-ai pus increderea in El, pacatul tau este STERS definitiv, datoria este platita, poate va exista si o pedeapsa pentru acest pacat, dar de acum incolo, Dumnezeu merge alaturi de tine pentru totdeauna. https://www.youtube.com/watch?v=HE1JG6fSlXE
https://www.youtube.com/watch?v=oHB7GEQpqeY

| anonim123453313 a răspuns:

Eu spun sa nu te mai gandesti la el, canalizeazati energia catre altceva. Fa schimbari in viata ta, gandeste-te cat de frumoasa este viata. Fa sex in 3 cum iti doreai tu in cealalta intrebare. O sa ai parte de experiente noi si vei uita incet incet de fostul. Eventual intra intr-o relatie pansament pentru a uita de fostul.

| squishyhihi a răspuns:

Sti ca el nu vede marele roman ce l-ai scris aici si cu care m ai plictisit teribil, iti meriti soarta rolling on the floormulta sanatate!

| NumeDeFata a răspuns:

Am citit primele randuri si deja ma enerveaza? oricum supa o injuratura, palma si usa trantita chiar mai vrei sa il aduci inapoi?

| Neky222 a răspuns:

Trebuie să îi recîştigi increderea iar. ceea ce este foarte,foarte greu.şi să îi dovedeşti că îl iubesti la fel, ca la început.
Aceasta încercare cere timp şi fapte...aşa că dacă reuşeşti, încearcă să nu îi mai dai motiv de gelozie, iar lui poți cere in schimb respect pentru efortul tău depus,, nu bătaie. înpreună..trebuie să evitați cearta şi excesul de gelozie.Eu,vă doresc succes.în viața şi reuşită grabnică!