| wolfy_7097 a întrebat:

Salut oameni dragi, și va mulțumesc dacă aveți câteva clipe și pentru mine cu o întrebare despre dragoste, deci anul trecut prin toamna am cunoscut o fata bine de liceu, lucram la o sala de jocuri și venea mereu și juca era de la tara sa zicem asa mai normala, jucat pe acolo și făcând glume mereu, ne-am combinat sa zicem așa, deși toată lumea îmi spunea ca nu este cuminte eu n-am ascultat na contat, deja din a doua seara îmi făcuse tot de la oral pana la dragoste, și în timp eu lucrând ea părea sa se fi atașat de mine mereu se supăra când nu puteam sa vin din cauza serviciului și nu ma înțelegea deloc, ei bine de la începutul am rămas fără servici și automat am am avut nevoie mai mult de ea, iar după o luna a început sa dispară cu nopțile și a doua zi îmi zicea ca o avut treaba, după un timp mi-a spus ca a vrut sa se răzbune pe toate astea și ca nu mai face deși tot asa făcea, eu știind ca i-am dat pw la Facebook m-am dus sa duc alta tipa acasă și ma sărutat?‍♀️ după mi-a scris pe mess înapoi și de atunci o început și ea sa vb cu mine înapoi și sa ma judece mereu să-mi scoată ochii sa se certe cu mine dar în rest nu primeam nimic de la ea doar am avut treaba fără nici un fel de explicație nimic, pus ca vorbea pe la liceu ca o sa ma caute sa ne împăcăm și o sa ma bata ea cu prietena ei? aia a dus-o la rele ca e vedeta orașului aici și eu am permis prietenia lor ca ea îmi spunea ca n-are nici o treaba doar nu e și ea așa, în fine a trecut după în ultima perioada ne-am certat mereu încât n-am ajuns nicăieri, și i-am cerut sa ne int sa vb o data matur, ea nu tot mișto a făcut, stilul meu de băiat e ca ma atașez de orice... nu mai zic ca nu-i dreptul meu sa judec, amu îmi da adoruri mereu pe Facebook și dacă ii spun sa vorbim răspunde doar în timpul scolii când și când în rest nimic, chestia e ca toate au început de când i-a venit fostul acasă și ci ca stătea pe la ea mereu pe motiv ca se înțelege bine cu bărbatu mamei sa, bine nu tatăl ei altul de ceva vreme cunoscut și sau mutat toți acolo si acolo o venit și fostul, și îmi spunea ca nu are nici o treaba cu el, și știu ca ala ia făcut mult rău dar na zi de zi cu ea acolo mie nu-mi răspundea ma ignora sau evita, eu amu am impulsuri mereu sa încerc sa vb cu ea ce ma sfătuiți sa fac? îmi este greu și asa ma atașez eu mereu de o fata din cauza la psiholog ce mi-a spus lipsa mamei care n-am avut-o de la un an, nu știu cum să-mi controlez exact acest impuls mereu când îmi da ador îmi vine sa vb cu ea, și nu știu ce ar fi mai potrivit sa fac în aceasta situație, o idee cum sa renunț și să-mi refac viata, am început alt servici începe sa fie mai când și când mai bine dar în rest seara când n-am ocupație la fel asa ca as dori sa întreb ce sa fac și eu sa nu greșesc sau sa fiu luat de prost?
Se făcea geloasa mereu și ca ma iubește dar la urma a fost un joc cred măcar eu tăceam mereu și nu promiteam sau juram iubire sau nu știu ce eram doar sincer așa de la sine

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Incearca te rog sa scrii putin mai atent, cu mai multe spatii, astfel incat lumea sa citeasca si sa inteleaga mai usor.

Parerea mea este ca fata asta nu e de tine, doar se distreaza, asa cum a facut din prima clipa. Daca era serioasa, nu cred ca ati fi ajuns la sex in ziua a doua si nici nu ai fi gasit-o la jocuri de noroc. Doar s-a jucat o perioada cu tine, apoi i-a trecut de tine si acum doar te tachineaza.O reactie de inimioara pe Facebook nu inseamna absolut nimic, dureaza doar 1 secunda sa faca asta. Iar tu petreci mult mai mult timp gandindu-te la ea.Crezi ca merita? In niciun caz nu. Faptul ca te ignora si nu vrea sa vorbiti, doar iti mai arunca uneori o replica pe internet, dovedeste asta foarte clar, nu ii pasa de tine deloc si nici nu pretuieste momentele avute cu tine.

Cel mai sanatos este sa iti iei gandul de la ea, nu ai nevoie de atsfel de fete toxice in viata ta.Stiu ca e foarte greu, dar continua sa mergi la psiholog, lucreaza la personalitatea ta, citeste, incearca sa fii un om mai bun, fa putin sport, pastreaza-te aranjat, curat, si sigur vei intalni pe cineva potrivit pentru tine.

12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Ce varsta ai tu? Dar fata asta ce varsta are? Am inteles ca este la liceu, daca tu esti mai mare decat ea desparte te de ea este o jigodie care isi bate joc de tine cum vrea ea, ai pierdut si locul de munca din cauza ei, te a vrajit crva asta, este o prefacuta nu te iubeste deloc, vrea banii tai sa i pape ea cu altii.

| wolfy_7097 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Salut, mulțumesc, 33 dar am zis și mai sus ca pun suflet la orice, nu mi-a cerut bani niciodată dar stătea cu fel și fel de persoane ci ca doar ii fuma și ii bea adică ii făcea de bani deși îmi era greu sa cred asta. Știu ca o sa razi dar asta e adevărul

| Violleta2022 a răspuns:

Da-i pace ca nu ai nevoie de curvulite ca asta, care azi este cu tine, maine cu altul si asa mai departe.

Daca vrei o relatie serioasa, cauta-ti fata la biserica, nu in crasma sau la jocuirl de noroc.

| lpavel a răspuns:

Fata asta te joaca pe degete cum vrea ea! Nu fi fi bleg ca va face din tine o carpa de sters pe jos! Uita de ea, blocheaz-o pe Facebook ca altfel nu vei putea s-o uiti!
Cauta sa fi ocupat mereu asa vei putea uita de ea mai repede! Asta si-a data seama ca o iubesti iar acum se joaca cu tine! Cat timp ai fi cu ea ai suferi mereu, asta nu stie de dragoste ci joaca un rol... cum am zis daca vrei liniste uita de ea!

| wolfy_7097 explică (pentru lpavel):

Mulțumesc frumos

| anonim3247 a răspuns:

Tu ai 33 de ani și ea are 18 ani?

| anonim3247 a răspuns:

Caută una de 30- 33 de ani

| CleanHeart a răspuns:

Găsește alta că ești tânăr ce plângi după una așa

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Cred ca și tu știi deja răspunsul, chiar dacă este unul " dureros" trebuie să renunti la fata respectiva.
O ștergi de peste tot ( o blochezi) și lucrezi la tine.
Cu ce te ajuta ca ești cu o tipa care are 0 respect de sine și o poate avea toată lumea?
Și de înțeles ca ai problema cu atașamentul, dar gândește-te ca dacă scapi de tipa asta o sa fie de 10 ori mai bine, poate o sa găsești o alta fata care sa te aprecieze cu adevărat.

| wolfy_7097 explică (pentru Alexia999997777777777777):

Mulțumesc păcat ca nu pot da Like oricărui raspuns

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru wolfy_7097):

E ok, ma bucur doar ca am putut ajuta într-un fel.