| JustMeCata a întrebat:

Cum as putea sa uit o fata (o vad tot timpul)? [funda]

10 răspunsuri:
| ruPfashu a răspuns:

Mergi cu ea undeva si uit-o acolo. big grin

| ŁīĸēÃĐŕēāϻ a răspuns:

Buna! Timpul le va rezolva pe toate si daca zici ca o vezi tot timpul ai putea sa vorbesti cu ea sa vezi daca ii pasa si ei se tine! Si ati putea vorbi deschis daca "dorul" este reciproc. Daca nu stai cu baieti si arata-i ca ai trecut peste si atunci poate fi greu la inceput dar te vei obisnuioh go on

| Afdsa a răspuns:

Cred că te referi la o eventuală despărţire...păi de ce să te chinui să o uiţi când ai putea să o ignori? Dacă eşti genul care nu vrea să mai aibă nici o treabă cu fosta prietenă, asta e singura soluţie.Chiar dacă mi se pare un gest imatur, dar eu ţi-am dat un sfat.

| MenCool a răspuns:

Lasa-ma sa inteleg adica u o vezi tot timpul in fata ochilor fara sa fie acolo? daca da inseamna ca esti noul client de la spitalul de nebuni daca te referi la faptul ca mereu este unde esti si u ignoro xD

| patchouli a răspuns:

Nu poti sa uiti o persoana pe care o vezi in fiecare zisad Stiu cum e, e imposibil. Poti sa incerci sa o ignori, sa nu te mai uiti la ea cand va intalniti, iar in perioadele mai lungi in care nu o mai vezi o sa mai uiti; dar in momentul in care va reintalniti totul o sa fie la fel ca inaintesad Doar cand nu o sa va mai vedeti pentru o perioada fff lunga (gen 5-10 ani) abia atunci cred ca o sa o poti uita de tot. Bine, acum depinde si cat de mult ti-a placut de ea si cat ai tinut la ea.

| Windswept a răspuns:

Am trecut prin asta, s-a terminat cu final fericit ma rog.Pai.ignor-o
daca vrei sa o uiti, si.incearca sa o inlocuiesti cu alta(daca nu poti.).Dar.e bine sa dai a 2-a si a 3-a sansa. DUPA asta, gata.

| Andreiiiii a răspuns:

IgnorohappyBaftarolling on the floor

| florina_1546 a răspuns:

Nu poti uita niciodata o fata daca vrei chiar si daca nu o mai vezi o sa o uiti cu timpul dar numa daca nu o iubesti daca o iubesti e mai grea treaba

| EuMady a răspuns:

Sa o uiti hmmm grea chestiune ma confrunt cu chestia asta de un an dar cu un baiat dar in fine chestia asta nu te ajuta pe tine, insa din moment ce o vezi tot timpul probabil ca-ti va fi mai greu.Se poate dar e foarte greu cu siguranta vei reuei daca vei evita sa vb cu ea sau sa o privesti. Ceva ma macina insa, o plaki? caci in cazul asta se schimba povestea
P.S. ma refer la plk plk adica daca o iubesti ce sa mai

| carlittonasty a răspuns:

Imagineazati ca te inseala chiar cand tio imaginezi