| justify a întrebat:

Cum ati proceda daca:ati fi cu un baiat v-ati desparti de el dar ati continua relatia asa... iar intre timp un prieten de-al lui v-ar cauta si s-ar da la voi...(ei doi fiind prieteni buni)... iar prietenul lui l-ar infunda in fata voastra...cum ati reactiona? ce ati face?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as fugi de amandoi. Nu sunt nici prieteni adevarati daca se tradeaza unul pe altul si nici nu au caracter.

6 răspunsuri:
| canarita a răspuns:

N-am avut si nu voi avea niciodata o relatie cu un prieten al iubitului... din respect si omenie, din principii diverse...chiar sunt multi barbati in jur ca sa nu fim nevoite sa facem asta! pai nu e frumos in primul rand, tu ce ai zice ca ex-ul tau sa se cupleze cu cea mai buna prietena a ta si ea sa-ti povesteasca de el, cum o iubeste, cum o saruta...etc, te-ar durea, nu? Razbunare daca vrei, este altceva, dar nu este o solutie inteligenta, sincer, nu accepta ca te cobori in ochii amandurora, mai devreme sau mai tarziu.

| Instinkt a răspuns:

Eu as incerca sai impac pe ambii si eu numai as vb cu ei dupaaceea

| pinkpanther_4414 a răspuns:

L-as trimite la naiba pe prietenul lui.Deoarece daca se da la tine inseamna ca nu ii pr adevarat.Si nu as putea niciodata sa umblu cu prietenul fostului, pentru ca ma pun intr-o situatie penibila si pe mine si pe el daca am iesi in gasca impreuna si eu sa apar fataindu-ma pe langa prietenuso. Daca ma pun in locul lui sincer nu mi-ar placea sa imi faca cineva la fel.Asa ca mai bine ma gandesc de doua ori inainte sa fac ceva.

| ndn a răspuns:

As cam intra la banuieli. ori cei doi nu sunt prieteni atat de buni precum par, ori pun ceva la cale... poate incearca doar sa vada reactia ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand e alegerea ta tu ramai cu respectivul, si trebuie sa vezi care din doi este sincer...

| bubu_9742 a răspuns:

Tu alegi!