| Ririru a întrebat:

Cum "bati" monotonia? Sfaturi!

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cu imaginatie.

| MMihai a răspuns:

Găsind ocupații, preocupări, activități interesante, etc. care să te facă să ieși din monotonia curentă.

| 211wasgnij a răspuns:

Fiecare are placerile sale, eu cand sant plictisit, ascult muzica, imi consum din nervi pe un pc game sau citesc. Cititul e o cale foarte buna de destindere, fiecare are scriitorul sau preferat. In cazul tau as spune sa faci ceea ce-ti place dupa ce ti-ai indeplinit datoria aproape zilnica, de a merge la scoala si a invata sau de a munci fara de chef intr-un job banal.

| MirunaMira9 a răspuns:

Gaseste-ti un hobby! Innotul, cititul, dansul. tenisul etc. etc! Sau fa ceva distractiv cu prietenii sau nu stiu ia-ti un job! Ce vrei orice! Numai sa iti placa mult mult! Si daca se poate si iti permiti ia-ti mai multe hobby-uri! Succes si daca te-am ajutat poate imi dai si fundita!

| Anna112 a răspuns:

Desenezi

Te plimbi

Te intalnesct cu prietenul tau

Te saruti

Te uiti la tv

Plsss, fundita puppy dog eyes