| anonimus010101110 a întrebat:

Salut TPU, cum sa te bati daca nu prea stii cum sa te bati? Cateva sfaturi pentru lovituri mai precise si mai rapide

14 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cand trebuie sa te bati si nu stii sa te bati, e sanatos sa fugi altfel ajungi naibii in spital!
stiu luptatori profesionisti boxeri, kickboxeri care mi-au zis ca prefera sa nu se bata pe strada pentru ca implica multe chestii pot fi raniti serios sau pot rani pe altii, si asta are repercursiuni juridice!

| anonimus010101110 explică (pentru Simpatic):

Aici poate ai dreptate. nu vreau s-a invatat neaparat sa ma bat pentru batai. pur si simplu vreau sa invat pentru ca pare interesant si nu stii cand e de folos. oricum pana acum am tot fugit si rau nu pot sa spun ca a fost

| Simpatic a răspuns (pentru anonimus010101110):

Invata box sau kickbox cu un antrenor personal asta daca ai o situatie financiara indejuns de buna incat sa iti permiti sa platesti la sedinta!
Daca nu te poti inscris la un club sportiv in care sa practici box, kickbox si alte arte martiale cu grupul, costa mult mai putin decat daca faci cu antrenor personal dar si de invatat inveti mult mai greu...cand se ocupa cineva doar de tine prinzi mai repede tehnicile.

| darrio2007 a răspuns:

Parerea mea este că dacă dă el in tine, tu ar trebui să dai să fugi.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Du-te la cursuri de "bataie", daca te intereseaza domeniul.

| sabin89 a răspuns:

Când dă el, tu dai...să fugi.

| Lukasssz a răspuns:

Uita-te pe yt

| AnastasiaK a răspuns:

De obicei când nu știi să te bați, funcționează următoarele lovituri:

1. Lovitură de nas în pumnul adversarului
2. Lovitură de ochi în cotul adversarului
3. Lovitură de gură în capul adversarului
4. Lovitură de ficat în genunchiul adversarului

Asta sau înveți că fuga e cea mai sănătoasă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Înscrie-te la cursuri de Taekwondo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine eviți bătaia dacă nu știi să "te" bați.

| TheStrategist a răspuns:

Învață un sport de contact.

| awspam a răspuns:

Tu vrei sa capeti bataie si nu sti cum sa te bati? vrei pe cineva sa te bata?

| anonimus010101110 explică (pentru awspam):

Ti am cerut cumva opinia?

| awspam a răspuns:

Bataie nu inveti pana nu dai si de luat toti o iau doar ca nu recunosc. ca sa duci trebuie antrenament. gen, munca la camp datul la lopata, caratul de saci de ciment, te faci cat muntele, dar daca fumezi si consumi alcool te duci repede.
iar sa stii ca om de neinvins inca nu exista, asa ca multumeste-te cu ce ai cius