| mosu_9772 a întrebat:

Cum credeti ca ar trebui sa fie relatia perfecta?

14 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Relatia perfecta ( oarecum perfecta ) e cea in care se intalnesc doua persoane care se potrivesc de minune. Fiecare trebuie sa aiba stilul sau aparte, ceva special si impreuna sa creeze un echilibru. E bine ori ca amandoua persoanele sa fie echilibrate ori acel echilibru sa apara din doua firi opuse dar care prin iubirea lor nasc acest echilibru. E importanta in primul rand increderea. Intr-o astfel de relatie gelozia nu isi are locul. Trebuie multa comunicare, sinceritate si ca partenerii sa fie deschisi. Trebuie sa respecti partenerul si sa nu incerci sa il schimbi asa cum vrei tu. Cand greseste ii respecti punctul de vedere dar incerci sa ii dai si alte variante si il ajuti sa isi dea seama unde a gresit. Daca te deranjeaza ceva la partener e mai bine sa ii spui insa trebuie sa fii un pic diplomat. Se pot face diverse jocuri pentru a trece mai usor peste unele situatii dificile.

Relatia perfecta e ceea in care nu simti niciodata vreo teama ca ai putea fi inselat de partener. Relatia perfecta e ceea in care nu ti-e teama sa fii sincer cu el pentru ca stii ca te va intelege mereu. E vorba de aceea relatie in care stii ca ar face orice pentru tine si niciodata nu va fi vorba de orgolii si superioritatea lui asupra ta. In aceasta relatie pur si simplu iubesti prezenta celuilalt si ai vrea sa profiti de orice secunda pentru a fi cu el. Nu trebuie sa fii neaparat mereu alaturi de partener fizic insa vei simti mereu prezenta lui spiritual. Intr-o astfel de relatie un singur sms ori telefon compenseaza cat altii nu reusesc sa faca intr-o zi intreaga. Pur si simplu simti ca e langa tine. Parca acum iti zambeste si se pregateste sa te stranga in brate si sa te sarute. E ceva magic si e greu de explicat in cuvinte.

| aniohetova a răspuns:

Relatia perfecta, din punctul meu de vedere ar trebui sa fie plina de iubire. Fara certuri si fara reprosuri, judecati, insulte si asa mai departe. Dar sa fim seriosi, oricat de mult ai incerca sa ai o relatie perfecta niciodata n-o s-o dobandesti pentru ca pana la urma si pana la urma ajungi sa te saturi sa mai incerci sa tot faci pe perfectul si te pierzi cu firea.Parerea mea happy. Pentru ca orice relatie la inceput este frumoasa, fara certuri si fara nimic. Atunci se poate spune ca ai o relatie cat de cat perfecta. Pentru unii, la inceput este cel mai frumos.Insa,cu cat avanseaza relatia mai mult, cu atat se instaleaza mai multe chestii, cum ar fi indoiala, gelozia, posesivitatea si multe altele. pentru ca e un lucru normal, atunci cand incepi sa iubesti normal ca devii si posesiv, mai ales daca vorbim despre o relatie serioasa de cativa ani buni. pentru ca un barbat dupa ce se culca cu o femeie, ii este teama sa nu o piarda si atunci devine posesiv, gelos, apare milioanele de intrebari pe minut si asa mai departe, iar oricarei femei ii place sa se simta importanta pentru sotul ei, sa vada ca el este gelos si asa mai departe, dar uneori se ajunge la limita si unii barbati trec de ea, atunci incep certurile. Sau cand este lipsa de incredere, sau multe alte motive, in general chestii legate de viata. Bani, probleme familiale, cu copiii, serviciul, colegii, prietenii, vecinii, pisca, catelul, mancarea, si multe altele. happy

| Hombre a răspuns:

Relatie perfecta nu exista doar armonioasa.

| Ana a răspuns:

Trebuie sa fie bazata pe incredere, fidelitate si sinceritate, si nu in ultimul rand... de foarte foarte multa iubire love struck

| julieta a răspuns:

Respect, incredere, dragoste. dragostea nu vine deodata, in timp. depinde cat de mult va doriti acesta relatie si cat sunteti dispusi sa va implicati in ea.

| JustMe a răspuns:

Nu mi-ar placea ceva perfect. Ar fi plictisitor fara nicio ceartalaughing

| Africanwitch a răspuns:

Nu exista asa ceva.
Imi pare sincer rau...

| uningermik a răspuns:

Pai in primul rand sa aveti incredere unul in altu, respectsi exista conversatie intre voi eu cred ca e o relatie perfecta parerea mea...:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Certuri la greu, situatie intinsa la maxim, nervi incordati de nu se mai poate si ca rasplata sex in dracii dracilor o noapte intreaga ca si cind ati urmari sa va epuizati total si reciproc unul pe altul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aproape perfecta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei doi amorezi sa se inteleaga, sa faca sex protejat, sa stea cat mai mult impreuna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista relatia perfecta

| RamonaRebecca a răspuns:

Nu exista asa ceva. Dar sincer, dupa parerea mea, o relatia stabila si frumoasa ar trebui sa aiba certuri. Trebuie sa va certati ca niste soti, sa va alintati ca niste prieteni. intelegi ce spun. Relatia nu se bazeaza pe sex, ci pe glume, gadilaturi, rasete, zambete, certuri, interogaturi,'intepaturi', etc.

| Blonda:X a răspuns:

Nu cred ca exista relatzia perfecta, deoarece nimeni nu este perfectbig grin, dar daca va bazatzi pe multa incredere, dragostea si respect totul este oktongue