| Mirceadumb a întrebat:

Cum credeti ca s-ar simti cu fata daca i-as spune ca o plac, iar ea nu simt nimic pentru mine? Credeti ca daca ii spun la o fata ca o plac se supara? sau credeti ca e mai bine sa nu ii spun? Vreau pareri de la fete.

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ai vorbit cu ea, ati iesit macar la un suc, cat de bine o cunosti? Daca iti place cum arata, ii zici ca arata bine, daca iti place cum se poarta, ii zici ca se poarta frumos. Dar daca ai vorbit de cateva ori cu ea, ati iesit de vreo doua ori in oras singuri sau cu prietenii, si iti place de ea din toate punctele de vedere, atunci poti sa zici ca iti place intr-adevar de ea.

| Auslesse a răspuns:

Spune-i!

| Dariusuu a răspuns:

Depinde cui îi spui asta.De exemplu sunt fete care vor aprecia sinceritatea ta şi pe de altă parte sunt fete care se vor lăuda şi te vor bârfii că le-ai recunoscut asta.

Spune-i ce simţi ori la care categorie s-ar încadra, să ai încredere în tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ii spui fara sa-ti fie teama de un raspuns negativ.
Daca nu te place depinde de personalitatea ei cum va reactiona, la mine pur si simplu nu mai m-a bagat in seama lasandu-ma cu ochii in soare fara sa-mi raspunda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incercarea moarte n-are, daca e o fata cu capul pe umeri te va refuza in cel mai civilizat mod iar tu nu trebuie sa te superi, mai exista fete

| annna69 a răspuns:

Daca nu ii spui, nu e bine, daca ii spui, tot nu e bine. poate ca si ei ii place de tine, fa tu primul pas ca doar esti barbat nu?

| Alfamonky a răspuns:

Salut sunt baiat dar cred ca te pot ajuta gandeste-te logic ce se poate intampla RAU daca ii spui ce simti pentru ea... ba din contra chiar va fi foarte surprinsa si o vei emotiona garantat! nu are de ce sa se supere pe tine... nu are motiv este foarte important sa te uiti in ochii ei si regula de aur cand faci contact vizual cu vreo fata sa nu intorci tu primul privirea las-o pe ea