| LCD a întrebat:

E mare si tare el
e orgolios.stie ca il plac prea mult si ca am trecut peste multe figuri de a le lui.tocmai de asta, continua si continua... a fost invitat undeva in seara asta si pe mine m-a lasat acasa.nu ne-am vazut de cateva zile si ar vrea ca eu sa fiu la fel...cand ma suna el, eu sa fiu prezenta
asta merita sa sufere!
daca nu ii dau nicun semn o zi intreaga ma simt prost.ma gandesc ca poate se supara pe mine. dar maine vreau sa ii arat ca sunt suparata si ca intrece masura.
cum credeti ca trebuie sa ma comport, ca sa se trezeasca? nu o sa il sun deloc si cand o sa-mi spuna sa iesim, daca imi spune oh go on o sa-i spun ca nu pot. ce ii face pe genu asta de persoane sa sufere?
el stie f bine cat tin la el. m-a luat de proasta

Răspuns Câştigător
| graylady a răspuns:

Sa-ti spun, am fost si eu in situatia talaughing bine acum nu mai am nici o legatura cu tipul...cu toate ca inca ma cauta. Da, dupa cum te`au sfatuit si ceilalti de mai jos INDIFERENTA TOTALA e solutia. El face asa din prea mult atentie pe care tut i-o oferi. E extra orgolios si crede ca totul i se cuvine. Ignora-l pur si simplu, cand sti ca o sa dai de el fa tot posibilul sa arati SUPERB si ai INCREDERE in tine, atitudinea spune totul. Pune-l la punct si nu se va mai repeta situatia niciodata.Succes.Take care!:*

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, asa era si prietenul meu inainte, ma simteam foarte aiurea din cauza luisad, eu sa fiu mereu la dispozitia lui, la intalniri, la telefon, dar el de multe ori ma lasa deoparte si isi facea de cap, m-a durut tare treaba asta, dar din fericire nu mai e asahappy. Eu zic sa vb serios cu el si spune-i tot ce simti, daca te iubeste, atunci se va schimba, iti va acorda tie prioritate.Nu stiu daca e cazul sa te razbuni, ca nu duce la nimic bun sa nu ii dai niciun semn, mai degraba raspunde-i, intalneste-te cu el si discutati sincer despre relatia voastra si sa stabiliti o regula. A trecut mult timp pana ca prietenul meu sa se schimbe, am avut multa rabdare cu el dar asteptarea a dat roade si el e un orgolios si jumatatehee hee...eu zic sa te impui si sa ii arati ca nu esti mai prejos, adica asta nu consta in razbunare, doar ca e mai bine sa nu te lasi chiar asa sa faca el ce vrea, discuta serios cu el si vezi ce ramane de facut!

| hamsterx a răspuns:

Ii platesti cu aceeasi moneda.desi se spune ca razbunarea e arma prostului eu zic ca acest baiat ar merita o mica lectie. poarta-te cu el cu indiferenta, incearca sa-ti calci putin pe sentimente gandindu-te ca daca va functiona, iti va fi mai bine pe viitor. daca te iubeste cu adevarat va intelege planul tau, va suferi, iar atunci cand vei discuta cu el[deoarece comunicarea este cheia rezolvarilor], te va intelege si nu va mai face la fel.in caz contrar vei realiza ca nu se merita sa-ti mai pierzi vremea pentru el si ca sunt destui baieti care probabil chiar te merita si nu-si vor bate joc de tine niciodata happy.

| ÅñdRa a răspuns:

Chiar daca nu poti.incearca sa-i arati si tu ca nu-ti pasa. Iar daca chiar tine la tine si vrea sa fie cu tine te va cauta.

| Nita a răspuns:

Pentru una/doua zile fate ca nu te mai intereseaza si ai sa vezi ca daca tine la tine o sa se schimbe.

| Mystique a răspuns:

Baietii prea orgoliosi...pfff. incearca sa ai o discutie serioasa cu el si sa ii explici ca te-a deranjat mult ce a facut si ca daca ar fi mai dragut si ar mai lasa din orgoliul ala urias, nu il face mai putin macho, ci iti demonstreaza si tie ca ii pasa de tine.Nu trebuie neaparat sa ii platesti cu aceeasi moneda, ci doar sa dai dovada de putina personalitate(da, inteleg ca tii la el, dar te doare comportamentul lui)si sa nu fii tot timpul la dispozitia lui, lasa-l si pe el sa te caute. Sa speram ca se schimba!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa'l gelos, fa'l sa VREA si sa DOREASCA sa fie in preajma ta.
Arata'i ca nu esti mereu disponibila si nici inebunita dupa el.
Incearca sa nu-l suni si sa nu-l bagi prea mult in seama, dar totusi mai filtreaza cu el din cand in cand [ nu excesiv! un zambet, o privire ]. daca ii cunosti prietenii incearca sa-ti petreci timpul cu ei, si fa'ti o impresie buna. Cu siguranta vor aduce vorba de tine in dicutiile lor happy
Tine'l pe jar.winking
Se spune ca baietii vor ceea ce nu pot avea. happy
Sper ca ti'am fost de ajutor.
Ty ty wave