| addalecsandra a întrebat:

Cum decodez un telefon nokia5230 ...este codat in retaua Vodafone, exista vreun program sau vreau site? happy

Răspuns Câştigător
| kurinkita a răspuns:

Incepand cu data de 1 Ianuarie 2011, nici un operator de telefonie mobil din tara nu mai are voie sa distribuie telefoane codate in retea lor. Trebuie sa mergi cu telefonul la Vodafone si sa spui sa ti-l decodeze. Daca iti cer bani, fa-le sesizare, fiindca decodarea telefonului de catre operatorul tau e gratuit. Mai poti sa-l decodezi si la "bisnitari" dar fara vreo 50 de RON nu ti-l decodeaza nici unul dintre ei.

1 răspuns:
| MeGustaaaaa a răspuns:

Du-l la magazinele Vodafone si ti-l decodeaza ei.Ca altfel nu cred ca poti...